Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát javasolnátok?

Milyen kutyafajtát javasolnátok?

Figyelt kérdés
Párommal lakom együtt.Van egy chihuahua kutyusunk és egy orosz kék cicánk.Mivel nagyon szeretjük az állatokat,szeretnénk még egy kutyust,aki jól kijönne a másik kutyussal és a cicával is.Nem kertes lakásban lakunk,és nem valami nagy a lakás.Kis/vagy közepes termetű kutyát szeretnénk.

2014. máj. 21. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
mopsz
2014. máj. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sippara ***** válasza:
100%
Nagyon akkurátusan NULLA információt osztottál meg velünk, ami alapján szűkíteni lehetne ezt a maradék 150-200 fajtát. A csivivel mennyit sétáltok naponta? Mennyit találkozik más kutyákkal? Mennyit és hogyan foglalkoztok vele otthon és sétákon?
2014. máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért nem vesztek mellé még egy chihuahuat?

:D

Üdv; egy chihuahua-ás

2014. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fogadjatok örökbe egy kutyust. Csivavák is vannak akik szerető otthon keresnek: [link]

Pl ő nagyon édes: [link]

2014. máj. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Naponta 3szor fél órát szoktuk levinni a kutyust.Az neki elég is,mert neki nagyon kevés a mozgásigénye, és egy olyan kutyára gondoltam, akinek hasonlóan kevés a mozgásigénye.
2014. máj. 25. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem tacskóm volt, leírhatatlanul kedves. Nem valami nagy a mozgásigénye.

És nagyon ragaszkodó. Bár a macskával lehet baj, mivel vadászkutya. Talán akkor hm, ne a vadászkutyák közül válassz.Elvégre lehet, egyszer viszel haza egy kiscicát az utcáról vagy megszeretsz egy ujat. Yorkit nem vinnék, csak mert egyszer majdnem megharapott egy egy kiállításon.

Bichont a mozgásigénye miatt nem ajánlok, egyébként nagyon édesek.

Hirtelen ezt találtam a neten: [link]

Ami igy beugrik, az a pincher, azt semmiképp se vigyél haza, mindent megfog és rémes a mozgásigénye (bár nekem középtermetű volt, de hidd el napi négy öt óra séta után EGY KICSIT elfáradt, lakásban volt tartva).

Talán érdemes lehet kifejezetten egészséges fajtát választani, mert az állatok alkalmanként nagyon sokba kerülhetnek.

Nyugaton sajnos divat, hogy össze-vissza keresztezik a labradorokat, goldeneket az uszkárral meg hasonlók, ebből születnek a schnoodle-k, maltipo-k, meg hasonlók. Egész cukinak néznek ki, bár szerintem van mozgásigényük, és megint vadázskutyákt.

Ám szerintem a schnauzer megér egy misét (megint csak vadázskutya), mert van valami hatodik érzékük. De sokat akar mozogni, szerintem

Vagy az uszkár. Az még szép is.

Szerintem kerüld a vadászkutyákat a macska meg a mozgásigény miatt. Ha vigasztal, nekem biciklim van, és kilométerben jóval többet kell mozogjak, mintha kutyám lenne - ezért nincs most kutyám, rá már sajnos nem jutna idő, a tekerés meg kell a lábaim miatt - gyenge vénák, visszérhajlam, stb. Napi 80 km lenne az alap, emellett egy kutyát max nézegetni tudnék, mivel tanulok, dolgozok.

Szóval esetleg gondolkozz el azon, hogy nem valami sok a napi három séta.

A lakás lehet kicsit le lesz amortizálva, két kutya többet játszik és többet ugat, mint egy. Erre fel vagytok készülve, és a szomszédok is?

Máltai selyemkutya, bolognese.

Bocsi, akárhoyg töröm a fejem, ez a max ami kijön.

Sok sikert

2014. jún. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dr. Toni válasza:
Én ha kevés mozgás igény és macska akkor csak egy kutya jut eszembe máltai szelyemszőrű kutya nekem is olyan kutyám van és egyszer egy kobor cicával sétálgattunk az öreg nénikék is kérdezték h ez az én cicám e és amugy is neki már az kimeritő amikor lépcsőznie kell most is itt fekszim melletem már 2 órája amikor nem is csinált semmit szóval lusta egy dög de az ugatással lehetnek bajok de nálunk ez azért van igy mert agyon tutujgattuk de gyerek mellé nem ajánlom nem azért mert nem szereti őket hanem azért mert törékeny.
2014. jún. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Havanese vagy bolognese ezek kis testűkutyák és sok szeretetet adnak ajánlom :)
2014. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!