Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Név választás?!

Név választás?!

Figyelt kérdés
Bár biztos bennem van a hiba: de vajon miért van az, hogy "kitudják" választani a kutyafajtát az emberek, amit majd tartanának, de addig már nem terjed a képzelet, hogy nevet is válasszanak? . "milyen név illene ehhez - meg - ehhez a kutyához? ". vagy jól sejtem, hogy a kutyaválasztás is inkább a "divatot" követi, sem mint a tényleges tudatos választást?

2014. jún. 24. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 3 évet vártam a kutyámra, volt időm kitalálni a nevét... :) De ha nem így lett volna, ott volt a törzskönyvezett neve.


Amúgy ezt én sem értem. Csöppet olyan benyomást kelt, mintha olyan moströgtönazonnal történt volna a kutyavásárlás, hogy még abba sem gondolt bele, hogyan hívja.

2014. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valakinek egyszerűen semmi ötlete van ilyen, vagy nem tud választani

Én már eldöntöttem hogy Akita Inu-m lesz,kislány és Dante-nak fogom hívni :)

2014. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én törzskönyvi neveket használok, A kutyinak tök mindegy, hogy hivják. ha nagyon hosszu a neve, akkor azt röviditem, illetve mindig rájuk ragad valami becenév is:))
2014. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, sokan itt kérdezősködnek hogy milyen nevet adjanak a kutyájuknak.Az én első kutyámnak (aki még él) tudtuk hogy mi lesz a neve.Ez elvolt döntve.De nemrégiben, talán 2 hónapja lett még egy kiskutyám, neki nevet kb. 1 hétig keresgéltem.Felraktam ide egy kérdést hogy mi legyen a neve, de végén az lett a neve amit legelsőnek gondoltam.Nem is tudom akkor miért raktam fel a kérdést.De én már kb. 15 év múlva lesz egy Nagy svájci pásztorkutyám, és a neve Maya vagy Lucky lesz. (attól függ szuka vagy kan lesz)
2014. jún. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Számomra is érthetetlen, hogy sokan miért nem tudnak nevet adni a saját kutyájuknak.
2014. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudnám előre elnevezni a leendő kutyusomat, akit mégcsak nem is láttam. Persze mindenki más, de én mikor megvettem a cicámat, egy pár napig ismerkedtünk egymással és közben próbálgattam, hogy mi illene hozzá és így tudtam nevet adni neki. Szeretnék majd később kutyust is, tudom azt is, hogy milyen fajtát, de kizárt, hogy ismerkedés nélkül el tudnám nevezni.
2014. jún. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én is sokat vártam a kutyusomra szerintem olyan nevet válasz ami rövid és könnyen megtanulja és ha kis testű kutyust szeretnél akkor jó választás bent tartani házba ugyan is megfázna de nagy testűeknek pedig kutya ház a divatról pedig sokan fel öltöztetik a kutyust NE TEDD nem udvari bolond egy kutyus ami ugy szép ahogy van
2014. júl. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan csak megérzésre, hirtelen felindulásból vesznek kutyát :)


Nekem sintértelepről van a kutyám, 20 perc mászkálás és felmérés után ráböktem, hogy legyen Ő, neve nem volt. Hazahoztam, a család minden tagja más nevet akart neki, a könyvecskéjébe beírt névre meg egyáltalán nem hallgatott a kutyus. Én legalább 6 nevet tudtam volna már adni neki és egyik sem tetszett a többieknek :D


Aztán elkezdtem hangosan felolvasni a neveket a naptárból és az egyikre felpattant. Na, az lett a neve :D


Volt a telepen egy másik esélyes, Morzsi nevű kutya, ha őt hozom el maradt volna a neve :)

2014. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!