Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baj van a kutyámmal?...

Mi baj van a kutyámmal? Epilepsziás szegény?

Figyelt kérdés

Egy keverék kutyus. Már 8,5 éve az életem részét képezi, barátként, sőt talán testvérként is tekintet rá. Most a szívbajt hozta rám ma.


Mikor rám nézett olyan "borult" volt a tekintete. Aztán elkezdett rángatózni, ez kb. 2 perc volt, aztán felállt szintén borult tekintettel és nagyon nyáladzott.


Pár éve volt ilyen problémája (az is nyáron történt), de nem voltam itthon akkor és fogggalmam sincs az hogy nézett ki, de ez elég ijesztő volt!


MI LEHET AZ OKA?


Akkor el lett vive állatorvoshoz, ott volt vérvétel meg általános vizsgálat alapján nem derült ki semmi. Az volt talán 3 éve. Mi baja? :(



2014. jún. 25. 20:59
1 2 3
 1/22 Kill The Sexplayer válasza:

Mindenképp vidd el mégegyszer orvoshoz, ha sokáig vársz és tényleg epilepsziás, akkor akár az idegrendszere is sérülhet, attól kezdve pedig 90%, hogy vége...

Addig pedig ne tedd ki olyannak, ami kiválthatja; erős fény, nagy zaj. Ha megint rohama lenne, ne próbáld felsegíteni, vagy ilyesmi, kapcsolj ki mindent, ami ingerelheti, annál előbb elmúlik.

2014. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Legfőbb ként kint van szóval olyasmi dolgok nem zavarhatják.


Én valami allergiára, de komoly allergiára vagy valami mérgezés szerűségere. Ilyenek nem lehetnek? :/


A héten mindenképp el viszem!

2014. jún. 25. 21:32
 3/22 A kérdező kommentje:

Legfőbbként kint van szóval olyasmi dolgok nem zavarhatják.


Én valami allergiára, de komoly allergiára vagy valami mérgezés szerűségere gondolok. Ilyenek nem lehetnek? :/


A héten mindenképp el viszem!

2014. jún. 25. 21:33
 4/22 Kill The Sexplayer válasza:

[link]


Mérgezés is lehet vagy valamilyen szervi probléma.

2014. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget!


Egyébként annyit még hozzátennék hogy ez olyan átmeneti dolog. Csak akkor levert és furcsa. Utána fél órával mintha misem történt volna.

2014. jún. 25. 21:54
 6/22 anonim ***** válasza:
Szerintem epilepszia. Olvasgass utána a neten, és menj el egy másik dokihoz!
2014. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szerintem epilepszia, de ezt így igazából elég nehéz megállapítani.

Sokszor a dokinak is, hiszen mire kiér általában vége a rohamnak.Javaslom hogy vedd videóra legközelebb és mutasd meg dokinak.

Ha rohama van, fontos hogy ne fogd le és ne a feje körül nyúlkálj, mert ha felriad félelemből hirtelen megkaphat, hisz nincs magánál.Ha rohama van ügyelj arra hogy minden veszélyes tárgyat tegyél el a közelből nehogy baja essen.Roham közbe próbáld finoman nyugtatgatni, simogatni.Ilyenkor általában mindenki bepánikol és lesokkol.Ha lesz később egy "rendes" rohama előre szólok durva látvány így látni a kutyádat.Tapasztalat, hisz van egy 11 éves epilepsziás labladorom.Ha felébred azonnal hozz neki friss vizet, nagyon sokat fog inni és aludni utána.Roham közbe megeshet hogy bepisil és elharapja a nyelvét.Ja és a nyelvére is ügyelj nehogy lenyelje de erre igen kicsit az esély.

2014. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Na ezt most le kell szögeznem hogy nem olyan durva ez a rángatózás, inkább csak remegés. De ijesztő az tény.


Legjobban úgy tudom leírni, mintha szó szerint kimenne az erő belőle és elkezd utána remegni. Utána 15 percig fekszik és nézelődik, de akkor már tisztább a tekintete. 1 órával utána semmi nyoma. Most már alszik itt az ajtóm előtt, de é még mindig nem tudom magam túltenni.

Nem akarom betegen látni a legjobb barátomat!!!!!!


Már hogy öregszik lehet egyre gyakoribb lesz?! :(

2014. jún. 25. 23:40
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha valójában epilepsziáról van szó, sajnos az idő múlásával egyre erősödhet. De valóban orvos kell, hogy ezt megállapítsa, de lehetőleg olyan, aki érti a dolgát. Nekem is labradorom van, most 12 éves, 4 éve vannak epilepsziás rohamai, a legelső orvos viszont csak "napszúrásnak" hitte. Hamar kiderült, hogy nem az... Először egész gyengék voltak a tünetek, remegéssel, lihegéssel és zavart tekintettel kezdődtek, de ekkor még képes voltam a hangommal és símogatással lenyugtatni... mostmár csak annyit tehetek, hogy vigyázok rá, roham közben nehogy kárt tegyen magában...
2014. jún. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 makosbuktaa válasza:

Milyen fajta? Mert a szük légcsövű fajtáknál előfordul. Mopszom van, és ugye sokat hörög stb. Egyszer annyira örült, mikor hazaértem, egyszercsak eldőlt, és elkezdett rángatózni. Elvittük orvoshoz, azt mondták normális, el is ájulhat a kutya, ha az oxigén hiány miatt leáll az agya. Mikor újra kap oxigént, feláll, megrázza magát és megy tovább, mintha misem történt volna.

Dokihoz viszont mindenképp vidd el!!

2014. jún. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!