Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baj van a kutyámmal?...

Mi baj van a kutyámmal? Epilepsziás szegény?

Figyelt kérdés

Egy keverék kutyus. Már 8,5 éve az életem részét képezi, barátként, sőt talán testvérként is tekintet rá. Most a szívbajt hozta rám ma.


Mikor rám nézett olyan "borult" volt a tekintete. Aztán elkezdett rángatózni, ez kb. 2 perc volt, aztán felállt szintén borult tekintettel és nagyon nyáladzott.


Pár éve volt ilyen problémája (az is nyáron történt), de nem voltam itthon akkor és fogggalmam sincs az hogy nézett ki, de ez elég ijesztő volt!


MI LEHET AZ OKA?


Akkor el lett vive állatorvoshoz, ott volt vérvétel meg általános vizsgálat alapján nem derült ki semmi. Az volt talán 3 éve. Mi baja? :(



2014. jún. 25. 20:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nálunk is eleinte gyenge volt, nem tudott lábra állni, remegett, ez az első roham nekünk egy óráig tartott aztán egyre durvább lett, és eljutottunk a "rendes" epilepsziás rohamhoz.Hát igen azóta a 11 éves labim nincs a legjobb formában, de szerencsére nekünk a gyógyszer sokat segített, hetek óta nem volt rohama.De ilyenkor figyelni kell, hogy ne ijedjen meg, ne érjék olyan dolgok amitől rohamot is kaphat.
2014. jún. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

De jó! Elvittük és kiderült, hogy egészen jún. 14-ig nincs doki... Várjak vagy vigyem át a szomszédos városba?


Egyébként magyar vizsla és labrador keverék.

De nem úgy van hogy a keverékekkel sokkal ellenállóbbak betegségekkel szemben és kisebb az esély a rendellenességekre?

2014. jún. 26. 13:34
 13/22 A kérdező kommentje:
Keverékek*
2014. jún. 26. 13:35
 14/22 anonim ***** válasza:

Az epilepszia egy olyan krónikus és rohamokban jelentkező betegség, amelyben az agyi idegsejtekben rendellenesen fokozódnak a kisülések.


Ezt nem tudod megakadályozni, nem tudhatod hogy lesz e ilyenje a kutyádnak vagy sem, ez bármely korban kialakulhat.Max gyógyszerekkel lehet csökkenteni a rohamokat és ennyi.Az epilepszia sajnos ilyen.

Embernél,állatnál ugyanúgy.

2014. jún. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Szóval július 14-ig nincs doki még. Elvigyük a szomszédos városba?
2014. jún. 27. 17:56
 16/22 anonim ***** válasza:
Igen, vidd el. Gondolj bele: eltörik a lábad, de nincs orvos. Nem keresel akkor egy másikat?
2014. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd el!
2014. jún. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Bozsikrisz ***** válasza:

Nekem epilepszia gyanús. 1-2 roham még nem jelent epilepsziát, mert egy rohamot sok minden kiválthat. Kívánom, hogy többet ne jöjjön elő, de az is lehet, hogy fél óra múlva újra rohama lesz. Az epilepszia sajnos kiszámíthatatlan. Sok kutya van, aki az egész életét ezzel a betegséggel éli le, de gyógyszerekkel akár teljesen tünetmentes lehet a kutya, de van olyan is, aki legelsőre olyan erős rohamot kap, hogy belehal.

Ha úgy látod, hogy a kutyád most jól van, eszik, játszik, nincs láza, nem levert, stb, akkor szerintem azért ne vágjatok neki egy nagy útnak. Az epilepsziát úgysem tudják egy vizsgálattal megállapítani.

Én azt javaslom keresd fel őket telefonon, kérdezd meg, hogy szerintük mi okozhatta: [link]

Létezik egy olyan kúp, amit roham esetén kell a kutyának beadni, és az segít a rohamot elmulasztani, abból nem ártana 1-2 darabot tartani otthon. Ha rohama van, akkor pedig mindent részletesen írjál le, mik voltak az előzmények, de a legjobb, ha telefonnal készítesz egy videót. Tudom, hogy ez így furcsa, de az orvosnak sokat segít.

Ha rohama van, ne fogd le, mert akár a csontja is törhet emiatt, csak pakolj el mindent, hogy ne üsse meg magát, ha elmúlt a roham, hagyd pihenni.


Persze egy kivizsgálás sosem árt, de ehhez állatkórházba kellene vinni, ahol alaposan átnézik.

A mérgezést nem tudom megcáfolni, de szerintem az nem jár rángatózással.

2014. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM!


Utána nézek rendeléseknek hátha van holnap orvos, bár ügyeletnek mindenképp kell lennie nagyobb városban.


Amúgy hát ezaz! Itt a kulcs, nem igazán rángatózás inkább csak erősebb remegés. De ahogy mondtam a 3-4 évvel ezelőttit én nem láttam.

2014. jún. 27. 22:43
 20/22 Bozsikrisz ***** válasza:

Az én kutyámnál is volt már 2x epileptikus tünet. És nálunk is 2-3 év különbséggel, de hála Istennek a második is 2 éve volt, azóta semmi.

Nála "csak" annyi volt, hogy mintha pár percre kikapcsolt volna az agya, nézett üveges tekintettel, alig reagált, ha szóltam hozzá,úgy emlékszem még a nyála is kicsöppent. Nem igazán tudta tartani magát, dülöngélt és bepisilt.

Az orvos azt mondta, hogy ne aggódjak, ez nem epilepszia, ilyet sok minden kiválthat. Nálunk mindkettő nyáron volt, kánikulában, és az én kutyám nagyon nehezen viseli a meleget, szóval akár ez is lehetett az oka.


Szóval nyugi, figyelj rá oda, de szerintem nem lesz gond. Persze járj utána azért, hogyha vinni kell dokihoz, akkor legyen egy szakember, akihez fordulhattok.

Puszi a "tesód" fejére :)

2014. jún. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!