Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya repülőn Olaszországba?

Kutya repülőn Olaszországba?

Figyelt kérdés
Van egy 3 és fél hónapos kölyökkutyám. Mi kell neki, hogy Olaszországba vihessem magammal egy hétre nyaralni? 6-7 kg-os. Mennyibe kerül neki egy jegy? Hova teszik?

2014. jún. 26. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Chip legyen benne,és útlevél is kell. Orvosi igazolás is kell szerintem,hogy egészséges(ezt olvasom mindenhol).

Kilónként általában 3000 forintot kérnek,azaz neked fizetned kell a kutyádnak 18.000-21.000 forintot.(szerintem,egy netes oldalon olvastam ezt,de nem biztos,nézz utána a légi szolgáltatódnál).

Az utazás előtt 48 órával,bélféreg és kullancs ellenes kezelésben kell részesíteni a kutyát. De az ár az szerintem mindenhol változó. Kérdezd meg a légi szolgálatot,mennyibe kerülne. Szerintem valami szállító ládába teszik,a gépre valahová. Jó utat! :D

2014. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
chip orvosi papirok utlevel szállito ladika a ladaba mindenkeppen tegyel vizet es kajcsit ilyen hosszu utra azt nem tudom hogy kilonkent fizetni kelle de biztosan van valami korlat ami utan kell fizetni!
2014. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

elvileg 8 kilóig (hogy dobozzal vagy anélkül, abban nem vagyok teljesen biztos), felviheted az utastérbe. fapados nem szállít semmilyen állatot.

ha viszont nem fr már fel az utastérbe, akkor gondold meg, hogy akarod e repülőztetni, mi inkább a kocsizást választottuk, mert horribilis összegbe került volna, illetve nagyon nagy megterhelés a kutyának.

2014. jún. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olaszországba először csak veszettségoltás után 30 nappal léphetnek be - és veszettségoltást először 3 hónaposan kaphat. Erre figyelj! Ha nem, simán visszafordítanak és nem engednek be - az olaszoknál sokkal szigorúbb szabályai vannak a kutyabevitelnek mint Európa legtöbb országában.
2014. jún. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

De ezek a szigorú feltételek csak repülőtereken vannak. A fapadosok tényleg nem szállítanak állatot, se utas-, sem csomagtérben. (kivéve a vakvezető kutyát)


Viszont kocsival való utazásnál szinte soha, semmit sem ellenőriznek. Mi két kutyával (csak chippel, más okmányok nélkül) járkáltunk ide-oda. Veszettségi oltásról Olaszországban nem tudok... (itt élünk és a kutyák rendszeresen megfordulnak állatorvosnál, mert nem fiatalok már)


Biztos vannak ellenőrzések az utakon is, de ha nincs a csomagtartóban 418293 kutyakölyök, nem fogják azt gondolni, hogy állatcsempész vagy.

2014. jún. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!