Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tiltsam vagy hagyjam rá?

Tiltsam vagy hagyjam rá?

Figyelt kérdés
2 éves kutyám ha idegen kutyákkal találkozik sokszor csinálja azt, hogy kidülleszti a mellkasát, fejét felszegi és a másik nyaka fölé hajol. Nem agresszív, de arcoskodik. Félek, hogy majd egyszer jól eltángálják miatta. Nem akarom feleslegesen csesztetni, de nem is vagyok annak a híve, hogy "majd lerendezik egymással"... Szerintetek?
2014. jún. 26. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen. Teljesen természetes, hogy domináns (ilyennek is kell lennie), így én nem tiltom, mivel nem agresszív, nem kezdeményez balhét, stb. Ha mászna (nem szokott), akkor azt tiltanám, de ezt nem szoktam.
2014. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mit értesz "mászás" alatt? Az enyém erőteljesen nyomul ilyenkor. Őszintén szólva engem zavar. Felém ez nem jelent tiszteletlenséget?
2014. jún. 26. 12:06
 3/12 anonim válasza:
0%
ha fiú kutyusról van szó akkor lyó hogy dominanciát követel na és ha az akutya akivel eszt csinálja az nőstény akkor ne aggódj :)
2014. jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen domináns, de mikor már a másik fölé hajol, már azt is tiltom, mert tduom, h balhé lesz a vége.
2014. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondol, hogy megugorja, mintha meg akarná hágni, de lehet, hogy csak a hátára tenné a lábát, vagy a marjára, nyakára, fejére ugrana fel szemből, a lényeg, hogy ő legyen felül, a másik meg alul. Ez egy kifejezettebb megnyilvánulása a dominanciának.


Te ismered a kutyádat. Ha tudod, hogy egy pisszenéssel le tudnád hívni, akkor én hagynám a helyedben hogy kihúzza magát, ha nem csinál mást és nem is kötözködik. Attól, hogy te vagy a főnök, a kutyák között még ugyan úgy lesz sorrend, az egyik feljebb lesz a másiknál. Amíg ezt finoman oldják meg, én engedem nekik, hiszen ez a természetük része, de állandó terrorizálást, zaklatást, egymásra mászást, netán morgást, vicsorgást, stb nem tűrök el (kivéve persze, ha jogos, de akkor meg a másik kutyát veszem elő).

2014. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, a hágás imitálására gondoltam "mászás" alatt.


Ha téged zavar, akkor tiltsd, elvégre a te kutyád! Engem a mászás zavar, azt tiltom is, ha szokta (de mondom, nagyon ritka), de azt, hogy a fejét a másik marjára teszi, vagy a lábát, az nem zavar. Ha meg a másik kutyát zavarja, úgyis lerendezik. Teszem hozzá, domináns kanokkal (mert az enyém is kan) nem bandázunk.

2014. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1-es, 6-os vagyok.


Én is úgy vagyok ezzel, mint ahogy az 5-ös válaszoló. Vannak dolgok, amik beleférnek nálam és vannak, amik nem. A dominancia nem ellenség, ahogy azt sokan gondolják, így ezért sem tiltom ezeket. Persze kell egy határ, ez meg mindenkinek más. A balhét én sem tűröm, de mondom, miattunk nem szokott lenni.

2014. jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja kifelejtettem, hogy beagle szuka. De ha emiatt lesz balhé, akkor azt vehetjük úgy, hogy az enyém kezdte? Hágni nem hág csak mancsol meg pipiskedik. Szukákkal és kanokkal is,de csak a kisebbekkel. A nagyokkal nem mer ilyet.
2014. jún. 26. 13:19
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

A másik féltől függ...a kihúzás, pózolás, feszes mozgás, égbemeredő farok nálam még elmegy, de ha ezt huzamosabb ideig műveli, szólok, hogy elég, indulj. Ugyanis ebből aztán balhé lenne, ha a másik se fordul le.

A fej rátételt újabban hagyom, mert sokszor átviszi játékba. Ilyenkor mindkét kutyát figyelem, és a reakciók alapján állítom le vagy hagyom. Mert ugyanaz a viselkedés egyik kutya részéről azzal jár, hogy kutyám átviszi játékba, másik kutya részéről meg azzal, hogy jó pár csillapító jel után lerendezi...

2014. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Biró Andor De Pott György Kutyakiképzök kézikönye ajánlom hasznos tanácsok infok vannak benne
2014. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!