Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Császározás után mennyi...

Császározás után mennyi idővel lehet újra fialnia a francia bulldognak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok se tenyésztő, se szaporító és nem is tervezek egyik sem lenni. Csupán csak érdekel ki mit mond.
2014. jún. 27. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Hogyne, persze... Ha ennyire érdekel a téma, akkor olvass SZAKIRODALMAT.
2014. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
pff...
2014. jún. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, csak érdekel viszonyítás szempontjából.
2014. jún. 27. 20:22
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
nyilván a császári utáni első tüzelés+vemhesség
2014. jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És ha lenne értelmes válaszoló, akkor az is érdekelne,hogy mennyi idő alatt forrnak be a sebek, milyen következmények vannak? Egy kisebb lapban fogok " remélhetőleg " egy cikket megjelentetni. Hétfőn lesz egy találkozóm egy több éve a szakmában dolgozó állatorvossal. Összehasonlítom mennyire " értenek egyet " az emberek és az állatorvos.
2014. jún. 27. 20:28
 6/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy mennyi idővel utána "egészséges" egyébként rengeteg más dologról is fog szólni a cikk, de azokra a kérdésekre találtam használható anyagot.
2014. jún. 27. 20:30
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Évente kétszer semmiképp. Azt a szaporítók csinálják. Szerintem ha 3 évesen bevonják a tenyésztésbe, és úgy 6 éves koráig csinálják, akkor két, esetleg három alom lehozható egy-egy kutyától, de több nem egészséges.
2014. jún. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Úgy értem, hogy mennyi idővel utána "egészséges" egyébként rengeteg más dologról is fog szólni a cikk, de azokra a kérdésekre találtam használható anyagot.



aha.. én meg jövöhéten fogok interjút készíteni egy neves csillagásszal a világűr tágulásának üteméről, de először kíváncsi lennék az átlag ember mit gondol milyen gyorsan tágul az űr... szerinted?



azt józan paraszti ésszel is látja az ember hogy a következő fialás nem attól függ hogy beforrt e már a seb vagy sem. Ez még az embernél se így müködik, állatoknál pláne nem.


Nyilván az újabb ellés, attól függ hogy mikor történt a fedezés, a fedezés attól függ mikor történt a szuka tüzelése. A tüzelés összefügg azzal hogy él e az előző alom. (az oroszlán se hiába öli meg az idegen kölyköket, hanem mert a nőstény akkor hamarabb lesz megint nemzőképes)



szóval nem lehet azt mondani hogy amint begyógyultak a sebek vagy ilyesmi (ha azt vesszük ivartalanításnál is még két hét sincs a gyógyulási idő). Hanem attól függ hogy mikor fog tüzelni megint a szuka. Ez meg kutyafajtánként más (lehet 4 hónap, fél év vagy éppen egy év)

2014. jún. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha tényleg igaz a cikk,amiben kételkedek,akkor a szaporítók kapnak benne tanácsot,tenyésztők ugyanis TANULNAK a fajtáról,állat-egészségügyi dolgokról.Szaporodásbiológiát meg a többit.Úgyhogy nekik nincs szükség ilyen cikkekre.
2014. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, milyen cikk lehet ez és miért fontos megírni benne azt, hogy mikor ellhet leghamarabb egy császározott francia bulldog... Mintha ez bárkit is érdekelne. A tenyésztő úgyis az orvosával konzultál (és nem attól teszi függővé a következő almot, hogy mikortól lehetséges újra elletni a kutyát) - azoknak a kutyáknak a volt "gazdáit" meg, akik ide kerülnek az állatmentőkhöz a rengeteg vágással a hasukon meg kétlem, hogy érdekli, hogy mikor egészséges újra fedeztetni a kutyát. Szóval erről így, ebben a formában írni egy óriási baromság és több kára van, mint haszna.

(Már amennyiben elhisszük ugye, hogy cikk fog szüetni egy olyan témában, amiről az író azt sem tudja, mit gondol "a nép".)

2014. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!