Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bunkóság más kutyáját megsimog...

Korey kérdése:

Bunkóság más kutyáját megsimogatni buszon/utcán stb?

Figyelt kérdés
Ti mit szólnátok ahhoz ha valaki csak úgy elkezdené simogatni a kutyusotokat? Múltkor a buszon nagyon bújt hozzám egy kis masztiff, de nem mertem megsimogatni mert a gazdája meg elég furán nézett közbe. Megsimogathatom ilyenkor magamtól, vagy azért kérdezzem meg a gazdit?

2014. jún. 28. 05:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

Én is megengedem mindig.Kivéve ha látom,hogy olyan gyerek/gyerekek akarják simogatni akik nagyon pörögnek,hangosak. A kutyám utálja ezeket gyors,hangos hirtelen mozdulatos dolgokat.

Kistestű is. Kölyök korában tuti gyerekek bántalmazták,mert utálta őket amikor elhoztam 1,5 évesen. Azóta szépen össze szoktattam a gyerekekkel.Nyugodt gyerekekkel nagyon szépen elvan.De a sipítozósakat nem szereti.


De pl az sem egy jó,ha vagy a buszom a kutya nyugiba ül/fekszik és vki hirtelen hozzá nyúl. Egyszer történt ilyen,akkor is a kutyám csak nézett rám,hogy most ez miért nyúlt hozzám? :D össze rezzent,de nem morgott vagy harapott.

De utcán szerintem oda kapott volna,legalábbis ilyen is volt,jó reflexem köszönhetően nem volt gond.


Ha meg a kutya bújuk hozzád akkor szerintem kérdezd meg nyugodtan,hogy meg simogathatod e.


Ha egy olyan példát nézünk én sem kezdem el más gyerekét simogatni,meg játszani vele csak úgy megkérdezés nélkül :D Jó nem teljesen ugyan az a szitu,de hasonló :D :D

2014. jún. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Bunkóság (és felelőtlenség) más kutyájához engedély nélkül nyúlkálni, ugyanakkor bunkóság hagyni hogy a kutyád rámásszon egy másik emberre.


Pl. ha én utazok kutyával a villamoson, akkor nem engedem hogy menjen és szaglásszon másokat, ott van szorosan mellettem. És eszembe nem jutna pl. egy kutyát csak úgy megsimogassak, főleg a feje tetején.


Ha nagyon jön hozzám egy idegen kutya érdeklődni, barátkozni én mindig azzal nyitok, hogy hagyom hogy először megszaglásszon.

2014. jún. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
36%

" Múltkor a buszon nagyon bújt hozzám egy kis masztiff."


Amikor egy fiatal kutya bújik egy idegen emberhez,vagy akár egy gyerekhez, annak az embernek a keze óhatatlanul a kutya fele mozdul, hogy megsimogathassa a kutyát. Aztán ilyenkor vagy megengedi a gazda vagy nem.

2014. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%
Igen, az egyik legnagyobb bunkóság. És nem is az a kérdés, hogy én mit szólnék, hanem az, hogy mondjuk te mit szólnál, ha a következő pillanatban arra eszmélnél, hogy a kutyám leharapta a kezed? Tehát nem csak illendőségből kell megkérdezni hanem azért is mert nem tudhatod milyen az a kutya.
2014. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a szituban pont, hogy a gazda volt a "bunkó", hogy hagyta rámászni egy másik emberre a kutyáját. Nem lehet tudni, hogy épp az a másik személy szereti-e a kutytákat, netán allergiás rá. Szóval ha már hagyta "bújni", akkor szerintem akár kérdés nélkül is megsimogathattad volna...
2014. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 KGabi0000 ***** válasza:
11%
Én nem tartom bunkóságnak,az én kutyám nagyon jól kijön az idegenekkel is,ha sétálni megyünk és elengedem a Dunaparton akkor minden olyan embernek odaviszi a labdáját,akin látja,hogy van ideje(pl. egy nézelődőembernek),hogy eldobja neki.Persze én mindig szólok neki,hogy gyere ide,és ha azt mondják,hogy ne hagyd csak,akkor hagyom,hadd játszanak vele.Mindenki nagyon aranyosnak tartja,sokan még hívják is,hogy menjen oda,mert majd ők eldobják neki a labdát.Bár a simogatást ilyen szempontból nem nagyon szereti,nem morog meg semmi ilyesmi,de jobban szereti,ha inkább a labdát dobálják neki.Utcán nem nagyon szoktunk sétálni,buszon se nagyon szállítom.Egyébként én is bunkóságnak tartom,ha a gazda engedi csak úgy odabújni a kutyát egy emberhez,ilyenkor én tuti megsimogatnám,hát ha egyszer azért bújik hozzám.
2014. jún. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én utálom, ha kérdés nélkül megsimogatják a kutyámat, szerintem hatalmas bunkóság. Ha megkérdezik, akkor persze, simogassák csak nyugodtan, szereti.

Ha a kutya tényleg odabújt hozzád, az azért más. Ha a gazdája nem tudja maga mellett tartani, és odamegy hozzád a kutya, szerintem megsimogathatod. :) De persze sokkal jobb, ha megkérdezed.

2014. jún. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
ez nálam szerencsére nem gons, mert aki a területén kívül akarja megsimogatni ugat rá és hátrál(kivéve a kisgyerekekre)
2014. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!