Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez állatkínzásnak számít...

Ez állatkínzásnak számít (bővebb lent)?

Figyelt kérdés

Egy ismerõsõm sose engedi el a fajtiszta kutyáját és 1éven keresztül gyógyszerekkel tõmte, hogy "egèszsêges" legyen . Csak porázon engedi sétálni meg valami fõtt csondot meg ilyent ad neki enni. A kutya meg akit meglát az utôn , arra szõkik rá. Ez normális? Hisz a kutyânak is szabadsâg kell, nem? És a kényes evési szabályok?

Tudom, hogy azért csinálja a gazda h a kutyânak "jó " legyen, de ez már nem sok?



2014. jún. 28. 19:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted ez mitől lenne állatkínzás?

Egy kicsit jobban félti, mint kellene. És pórázon kell sétáltatni a kutyát.

2014. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
legalább az udvaron nem szabad állandóan megkötve tartani mert befog kattanni feltéve ha van udvar
2014. jún. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszerezéstől csak beteg lesz az állat, mert a mája tönkremegy. A leírásból az derül ki, hogy a kutya szocializációja sem megfelelően történik.
2014. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem állatkínzás, egy békés beszélgetés talán segít. Hasonló esetben egy ismerőst egy évig győzködtünk, hogy menjen kutyaiskolába, azóta másképp néz a kutyár (és a kutya is rá)
2014. jún. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ez nem állatkínzás, de nem is normális dolog. Egy kutyának szocializáció kell, ismerkedés más kutyákkal, nem pedig gyógyszerek. Ez, amit ő csinál, nem egyenlő azzal hogy jó gazdája a kutyának.
2014. jún. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszerekkel? Nem lehet, hogy csak vitaminok? Sokan keverik a kettőt.

Pontos infóid nincsenek... valami fõtt csondot meg ilyent ad neki enni...baj, hogy nem konyhai moslékon él a kutya?

Közterületen kötelező (lenne) a póráz, én ebben se látok hibát.

2014. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

1# szerintem azért mindig nem kell a poráz

2# van neki ketrece de mindig abba van. kb. 150 x 110 cm , de onnan sose engedi ki.

5# csak amikor sétáltatja, akkor találkozhat más kutyákkal, de nem engedi, hogy csakúgy az engedély nélkül legyen

6# Hát olyan antibiotikumok meg ilyen s mik, és egy csomó krém a bundájára. de mindig ilyen "kénes" kaját ad neki .(pl az én kutyám nem eszi meg a pizzá-t vagy a rendes tápot, pedig 3 félével is kínálom mindig és talán ezért érzem az ő módszerét furának). De a mi kisváros-falunkba nem kötelező a poráz, csak elég ha van nyakörve.

2014. jún. 28. 20:52
 8/19 A kérdező kommentje:

bocsánat.

* "kényes"

2014. jún. 28. 20:53
 9/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező. Magyarország területén közterületen a póráz kötelező, kivéve a kutyafuttatókat. (Szerencsére ezt a rendőrök is csak akkor veszik figyelembe, ha pénzbehajtásra utasítják őket)
2014. jún. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9 kedve válaszoló. azt én nem mondtam, hogy Magyarországon élek. :)
2014. jún. 28. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!