Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cocker spániel vagy rottweiler...

Cocker spániel vagy rottweiler jobb választás lakásba?

Figyelt kérdés

Le lássatok többet a kérdésben, mint ami. Kérlek, csak a kérdésre válaszoljatok.

Napi 2-3 órám lenne a teljes fizikai-szellemi lefárasztásra + kutyasuli.


2014. jún. 29. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Elméletileg bármelyik tartható a lakásban, a megfelelő mozgatás és foglalkozás mellett DE! Azt tudod, hogy bár mindkettő jó házőrzőnek (a spánielről ezt írták a Kutyatáron), a rotit inkább területőrzésre használják, míg a spániel inkább családi kedvenc? Miért pont ezt a két fajtát nézted ki?
2014. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindkettő fajta nagy kedvenc nálam. Elsősorban a rotira gondoltam, de nem tudom, hogy egy házőrző, munkakutya mennyire tudna alkalmazkodni a lakáshoz. Meg ugye, mialatt én egyetemen vagyok, ő otthon lenne.

A spancik is nagyon tetszenek, ismerősömnek van egy és ő nagyon nyugis, tipikus ölben alvós kutya.

2014. jún. 29. 11:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Van olyan, aki rotit tart lakásban, szóval nem hiszem, hogy van akadálya, ha foglalkozol vele :) Ha valóban tudod tartani a fent leírtakat.
2014. jún. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Spanciból az évek során nagyon sokat elrontottak... 2 féle van beőlük: az örökmozgó pörgős és az ölben alvós. Kérdezd a tenyésztőt, van-e ilyen kutyája, de a cocker rockereknél is rengeteg a gazdira váró kutyus.

Azt ne felejtsd el, hogy a Cavalierrel ellentétben a Cocker is ugyanúgy munkakutya! csak mondjuk kicsit másképp, mint a rotti. Mindkttő jó választás lehet lakásba, de nagyon gazdicentrikusak! Megfelelő mennyiségű mozgás mellett (egy cocker pl. inkább fut egy labda után fél napokat vagy úszik, míg egy rottinak fontosabb az agyi fárasztás) mindkettő tökéletes lehet.

2014. jún. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha rendesen le van fárasztva, akkor tök mindegy. A roti annyiból rosszabb választás lakásba, hogy ha igazi roti (remélhetőleg azt szeretnél), akkor szukát érdemesebb, mert a kan jobban védi a területét, tehát első kutyának lakásba nem igazán ajánlott.


Nekem amúgy kinti-benti a roti.

2014. jún. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!