Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen árban mozog egy törzskö...

Milyen árban mozog egy törzskönyves Svájci juhászkutya?

Figyelt kérdés
2014. jún. 29. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100 ezer alatt nem igazán fogsz találni. Igaz, más fajtát sem, de hidd el, megéri rá kiadni. Félre lehet rá tenni minden hónapban és hipp-hopp összegyűlik. :)
2014. jún. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ó az nem probléma, csak normális helyről vennék, azt tudom h minden kutya 100 fölött mozog, csak arra voltam kíváncsi, hogy mégis 120-150-180-200-250? mire számítsak :)
2014. jún. 30. 16:20
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
fölösleges a törzskönyves kutya, de ha van akkor tudni kell hogy honnan vegyük, nekem van 2 kutya, fajtiszták, mindennel együtt, teljesen ingyen mind a 2., és tudok még ingyen bármilyet
2014. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Miért fölösleges a törzskönyves kutya? Ha én fajtatisztát szeretnék...
2014. júl. 1. 23:14
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
van fajtiszta törzskönyv nélkül is, de ha már törzskönyves akkor jó helyről kell venni
2014. júl. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya fajtiszta, szóval nem nehéz törzskönyv nélkülit találni (a menhely, sintértelep tele van velük).


A FAJTAtisztához pedig jár a törzskönyv, nem opció, hogy kell-e vagy nem. Ha nem kell, elteszed a fiókba és csókolom. De akkor is a gazdinál lesz, mert sose lehet tudni, mikor fog kelleni.


Jó lenne azért, ha már valaki idejön osztani az eszet, előtte ő is szerezne magának (vagy legalább csak tudná mi a különbség a faj és a fajta között).

2014. júl. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%
én nagyon jól tudom, mivel elég nagy tenyészetünk volt a családban, én még mai napig is vannak kutyáink, elhiheted hogy értek hozzá, és tapasztalat hogy némelyik fajtiszta törzskönyv nélküli kutya sokkal szebb mint akármelyik törzskönyves, meglehetne csináltatni az enyémeknek is a könyvet, de akkor a kölyköknek nagyobb lesz a ára és ritka az olyan emer aki törzskönyves kutyát akar venni mégnagyobb áron, és akkor még nehezebb eledni őket, mert nemkell senkinek mivel túl drága, én nem okoskodok csak leírtam azt amit tudok, és amihez értek
2014. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"én nagyon jól tudom, mivel elég nagy tenyészetünk volt a családban"


Ezzel nem igazán vágnék fel, hogy tudatlanul gyártottátok a kutyákat.


"némelyik fajtiszta törzskönyv nélküli kutya"


Továbbra is fogalomzavarban vagy a faj és a fajtát illetően.


"meglehetne csináltatni az enyémeknek is a könyvet, de akkor a kölyköknek nagyobb lesz a ára"


Ha annyira "nagy tenyésztők" lennétek, akkor tudnátok, hogy a törzskönyv ára 5 ezer forint, ha nem kevesebb (régen 4500 forint volt). Nem ettől drága a fajtatiszta kutya.


"és ritka az olyan emer aki törzskönyves kutyát akar venni mégnagyobb áron, és akkor még nehezebb eledni őket, mert nemkell senkinek mivel túl drága"


Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy majd az az 5 ezer forint fog eltántorítani egy komoly érdeklődőt?


"én nem okoskodok csak leírtam azt amit tudok, és amihez értek"


Igazad van, nem okoskodsz, hanem szimplán hülyeségeket beszélsz. Nagyon messze vagy még te attól, hogy ezt "értsd", szóval amíg magad sem vagy tisztában bizonyos dolgokkal, szerintem maradj csendben, mert csak magadat hozod kellemetlen helyzetbe.

2014. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves 7. válaszadó!

Ha valóban tenyésztők lennétek nem írnál olyat hogy fajtiszta :)


Kedves kérdező!

Mivel ritka fajta, szerintem olyan 180-200 ezerrel számolhatsz, de a legbiztosabb, ha tenyésztővel beszélsz.

2014. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére tisztában vagyok fajtatiszta kutyák esetében a törzskönyv fontosságával, nem adok ki pénzt olyan kutyára, ami keverék is lehet, mert olyat találok menhelyen is. Valamint szűretlen kutyát sem veszek, semmi kedvem állatorvoshoz járni 15 évig. Van helye annak a pénznek máshol is...
2014. júl. 2. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!