Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Groenendael fajtáról a legfont...

Groenendael fajtáról a legfontosabb tudnivalók?

Figyelt kérdés
Mozgásigény, szőrápolás, aludhat-e bent a házban, mennyire ugatós, 1 héten körülbelül mennyit eszik, mennyire jön ki más állatokkal, nehéz tanítani? Ilyesmikre lennék a legkíváncsibb, de persze más tudnivaló is jól jön erről a kutyafajtáról. :)
2014. jún. 29. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat az offért, de úgy örülök, hogy van végre egy ember, aki annak ellenére, hogy nem ért egy fajtához, le tudja írni helyesen a nevét.
2014. jún. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mozgásigény: nagy

Szőr: hetente-kéthetente kikefélni

Nevelés kérdése, hogy bent aludhat-e, tehát ez rajtad múlik.

Ugatás is neveléstől függ, jelezni fogja az idegeneket és amíg nem ismeri a világot, esetleg félelemből is ugathat (egyedfüggő)

Kijön az állatokkal, ha úgy szoktatod össze őket.

Mennyit eszik ... szerintem egy zsák táp el fog fogyni másfél hónap alatt.

Nem nehéz tanítani, de határozottság és következetesség kell hozzá, mint a többi fajtához is.


Lehetséges, hogy érzékeny lesz, ügyelj rá, hogy időben elkezd szocializálni.

2014. jún. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy honnan veszed, mondjuk nekem szapis grönim van és irtó lusta a lelkem, reggelente szinte ki kell rángatni az ágyból, hogy menjen ki pisilni.(Egyszer kipróbáltam, vártam, hogy ő maga keljen fel és szóljon, hogy wc-znie kell. Délig bírtam...) De manapság nagyon sok tenyésztőtől származó gröni is használhatatlan,sajnos... Viszont ha terelésről van szó érdekes módon rögtön feléled.

Igencsak szereti a hangját hallatni, ami nem is ugatás hanem inkább visítás.:D

Nem esznek többet, vagy kevesebbet, mint bármilyen ekkora testű kutya, viszont elég nagy zabagépek.

Kutyákat szereti, macskákhoz felnőtt korában "szoktattam hozzá" amit annyit jelentett, hogy megmutattam neki a macskát, hogy ő mostantól itt fog élni és ennyi. A macska elég eredményesen be szokta fenyíteni szegényt.:D Minden más állattal, nyuszival, lóval, kecskével, szárnyassal kedvesen viselkedik. Az emberekért odáig van. Mindig vidám,huncut, mosolygós, de nem igazán lehet rá haragudni, mert úgy csinál rosszat, hogy közben mosolyra fakasztja az embert.:) Érdekes módon attól, hogy lusti nagyon könnyel tanul és a megtanult dolgokat szívesen és pontosan végrehajtja, ha van kedve...:D Ja és nagy drámakirálynők és királyok!:D


Lehet kicsit hosszú lett és kicsit sem vagyok elfogult!:))

2014. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!