Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neveletlen kutyák/gazdák? A...

Neveletlen kutyák/gazdák? A kérdés inkább csak prózai.

Figyelt kérdés

amíg nem volt kutyám, nem sokat tudtam a "kutyás társadalomról", de amióta nekem is van, sajnos elég negatív kép kezd kialakulni bennem.

pl: ma reggeli sétánál egyetlen egy kutyát sem tudott a gazdája behívni, viszont legalább 5-6 gazda rám szólt, hogy fogjam meg a kutyám, mert megeszi "fifikét". bár kissé nagy az enyém ( pedig még nincs 5 hónapos sem ), hihetetlen, hogy egy farok csóválva közeledő kutyától hogy betudnak "pánikolni" az emberek. ( jelzem, egy szóra azonnal visszajön ) az meg végképp rejtély számomra, hogy egy kutyás nem ismer fel egy kölyköt. ( kijelölt kutya sétáltató helyen voltunk )

hogy lehet az, hogy akinek 5-10 éve van kutyája, ennyire nem ismeri a kutyákat, és a testbeszédüket?



2014. jún. 30. 10:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy "Fifikém" :D Sajnos én is beleestem abba a hibába, hogy néha felvettem (oké, kis hülye voltam még...bár ilyenkor pont nem vette észre a kutyát ami jött), de soha nem szidtam mást, amiért az ÉN kutyám megugatja az övét. Olyannak viszont szóltam, aki az ötször nagyobb kutyáját hagyta 50 métert előrerohanni az enyémhez, hogy jól hátulról beleszagoljon. Kutyám akkor már vak is volt, sánta is és baromira megijedt, persze én voltam a köcsög...


Mindegy, mostani kutyám 15 kilós bullterrier (?)keverék, de imádja a hatalmas kutyákat, soha nem féltettem tőlük. Kicsiket is szereti, persze van néhány plázacica a környéken akik automatikusan felkapkodják a kutyájukat :/ Ja és sokszor a kiskutyások kikerülnek minket, meg tüntetőleg kifordulnak a futtatóból, ha egyedül vagyok, szerencsétlen kutyám meg (aki ráadásul fekete és elég gonosz nézése van :D) nem érti, miért nem jönnek be a kutyák :( Kedvenc játszópajtása egy törpetacskó és egy pitbull :D

2014. júl. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!