Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító vagy sem?

Szaporító vagy sem?

Figyelt kérdés
Nos a helyzet a következő. Találtam egy Mopsz kölyköt, eladó 40 000 Ft-ért, törzskönyv nélkül 1 oltással (oltási könyvvel). Szülei megtekinthetőek, azonban ők se törzskönyvesek. A kutyának köldöksérve volt, műtve lett helyrejött, nem is ez a lényeg. Az eladó azt mondta a szukának ez a 4. alom volt, tervezett kiskutyák voltak. Nyilván ha elmegyünk érte megnézzük a helyet, de amennyiben tisztesség körülmények között vannak tartva, nem mocskos kennelekben stb. el merjük hozni? Ez most szaporító vagy csak egy kutyabolond család aki szereti a kölyköket?

2014. jún. 30. 11:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

A szülők nem törzskönyvesek, ergó nincs bizonyítva, h nem csak hasonlítanak az adott fajtára. Szűréseik valószínűleg nincsenek. Ez a negyedik tervezett alom - egy tenyésztő nem elleti ennyiszer a kutyáit.

Azt nem írtad, mennyi idős a kutyus, de már féregtelenítve kéne lennie, és chippelve kéne elhoznod. Tutira szaporító. Ne hozzátok el, kenneleket keressetek.

2014. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
8%
Miért ne hozza el? Talán az a kutya ettől nem egy aranyos,szeretnivaló állat???
2014. jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 vani14 válasza:
15%

Ha nincsenek meg az oltásai, és nem egészséges nem kell megvenned, DE egy élőlényről beszélünk egy kutyáról, nem kell semmibe venni őket sem! Nem minden a törzskönyv! Nekem most van egy Border Collie-m törzskönyv nélkül és iszonyat aranyos, szép, pörgős, tanulékony!

Ha úgy látod a kutya amit nem megakartál venni, nem kapta meg az összes oltását, nincs benne chip és nincs féregtelenítve, akkor nem kell megvenni, de ne feledd nem mindenhol bánnak így a kiskutyákkal, /ez már állatkínzásnak minősül/ vannak megbízható helyek anélkül, hogy tenyésztésről beszélnénk.

2014. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, hogy nem papíros, hisz nem attól lesz a barátom, hanem hogy nem akarom a szaporítást támogatni. Ha egyet megsajnálok azzal is csak egy újabb alomhoz adok helyet, ahol nem adnak megfelelő tápot, vitamint a kutyáknak. No de pláne nem akarok egy kutyát elveszíteni 1-2 évesen, amikor is majd ott maradt a műtőasztalon egy rutinműtét után, mert olyan rejtett betegségei vannak. Beleszerettünk már egy szaporítótól elhozott vak kutyába, akit azért nem tudtak örökbeadni mert vízfejű volt csak épp nem látszott. Nem is értem, miért gondoltam azt, hogy ezek a neten eladó kutyák nem mind undorító állatkihasználó szaporítók. Ráadásul amikor felhívtam ma a nőt hallottam a hangján mifélék (ez már azután volt, hogy ide írtam a kérdésem)
2014. jún. 30. 17:36
 15/24 anonim ***** válasza:
21%
Minden tenyeszto akinek engedelye van dijnyertes szuloktol,szuro viusgalatokkal mindeggyik.penzt.ker.nem azert irtam mert hohy en ennek orulok de ez a vilag ez van.a sintertelepen hogy kihozz egy kutyat 5000 kell adni. A szaporitonak azokat hivjak akik engedely nelkul papirok nelkul adnak at kutyat.ezeket en sem tamogatom de a kutyamat meg kellet vennem ilyen szaporitotol,mert csunya kornyezetben volt.
2014. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
ertem akkor miert mondod elnezest kerek :( nem ugy gondoltam tenyleg persze en nem akarok senkit sem befolyasolni csak en sem tamogatom a szaporitokat hogy penzert adjak a kutyat termeszetesen tudom hogy nem a kuzyus tehet rola,en csak leirtam hohy a kerdezo ismerje ezt hogy a tenyesztonel is hogy van. en igy ertettem es elnezest a felreerteset.tenyleg nem a rossz szandekbol irtam.az en kutyat ugy adtak 8 honaposan hohy 25 000 ft megertettwm volna ha oltasok lettek volna,de hogy egy 8 honapos kuzyanal mar a kotelezoknek meg kellet volna lennie.egy oltasa se volt meg.en ezek altal nem tamogatom oket. meg azt hazudtak nekem 3 honapos orvos mondta oltasnal hogy tobb mint fel eves,a fogarol is latni lehetett.mikor erte mentunk akkor is lattam hohy nagyobb a kelletenel.de eroskodott a volt gazdi hogy annyi. ez alapjan nem tamogatom
2014. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
25%
es nem a kutyussal hanem a szaporitokkal kell vigyazni mert szemetek minnel jobban ugy vannak hohy menjen a kutya,igen ez alapjan jobb is ha az ember inkabb elviszi arrol a helyrol. persze vannak olyan szaporitok akik teljesen normalosak.en a legrosszabat fogtam ki,aki vagy nem tudta hogy hany honapos volt a kutyus,vagy hohy le ne bukjon az oltasok vegett.
2014. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
NINCS NORMÁLIS SZAPORÍTÓ, ezt fogd fel!
2014. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
de ez a kerdezotol fugg hogy honnan szeretne kutyat.
2014. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
imádni fogom azt az időt, amikortól kötelező lesz a nem tenyésző kezekben lévő kutyák ivartalanítása...
2014. jún. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!