Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól sétáltathatom? Oltás...

Kittycica94 kérdése:

Mikortól sétáltathatom? Oltás előtt a kertünkbe kivihetem?

Figyelt kérdés
Hétvégén fogom megkapni a kutyát, 6hetes korában (elso oltást megkapja). Utcára még nem fogom vinni, de a kertes házunk udvarára kivihetem? Más kutya nem szokott a kertben itt lenni csak a szomszéd ket szemtelen szobamacskája jarkal neha neha a kertben. (Légyszi ne menjunk bele a 8hetes kora elott miert kerul hozzam a kutya témába!)

2014. júl. 2. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen kutyus? Sokan odaadják a kutyusokat 6 hetesen ami nem a te hibád és ezért senki nem szólhat meg. Sztem kiviheted de vigyázz még rá a macskákkal.
2014. júl. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Pedig elő fog kerülni, mivel TÖRVÉNYTELEN elhozni a kutyust 8 hetes kora előtt. Elhiszem, hogy egy szaporítótól olcsóbb a kutya, mint a tenyésztőtől, de ezek a kutyák nagy valószínűséggel betegesebbek az átlagnál. Inkább ne hozzátok el! Jó tanácsként mondom!

De hogy a kérdésre is válaszoljak, a kertbe kiviheted, de figyelj oda a szomszéd macskáira, mert ha ők máshol is járnak, akármit bevihetnek a kertetekbe.

2014. júl. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bullterrierről van szó.

A kutyát megkapom ajándékba törvénytelen ide vagy oda akkor kapom meg mert utána akitől kapom elutaznak küldföldre.


Arra gondoltam h kiviszem az udvarra de nem hagyom hogy bármi a szájába kerüljön csak hadd szaglásszon és már első pillanattól fogva szobatisztaságra szeretném nevelni. Nyilván nem lehet, de törekednék rá!

2014. júl. 2. 09:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy törvénytelen vagy nem. A legfontosabb, hogy azért 8 hetesen kell elhozni, mert addig az anyjánál van a helye. Ez nem egy légből kapott hülyeség, azért találták ki a 8 hetet, mert addig SZÜKSÉGE VAN AZ ANYJÁRA. Tőle tanul meg kutyaként viselkedni, megtanulja az élet alapvető dolgait, tőle les el dolgokat, amiket egy ember soha nem fog tudni megmutatni neki, szocializálódik stb.

Ha az ismerősöd ilyen felelősség teljes, hogy elutazik külföldre, mond meg neki, hogy akkor vigyázol a kölyök anyjára is amíg nyaralnak. Nekik jó, a kutyusnak is jó. Arról nem is beszélve, hogy hátha magához tér az ismerősöd, és tanul egy kis felelősséget és rendet, mert erősen ráfér.

8 hetes koráig semmikép ne vidd ki, a kertbe se. A legjobb lenne ha a 3. oltás után néhány nappal vinnéd csak ki. Mindenféle állat ott járhat macska, sün, béka, madár (ürülék) stb., ami betegséget terjeszthet, ráadásul a te kölyköd eleve hátránnyal fog indulni, ezt tartsd észben, ha nem lehet az anyjával 8 hétig. Neked erre külön figyelned kell.

2014. júl. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kertednek egy bizonyos részére vidd ki mindig, pórázon. Így csak piszkolni fog ott. Játszani bőven elég még ilyen kiskutyával bent is.Egy udvar sosem steril. Macska, madár, bármi éppen vihet oda valami fertőzést, ha nem is mindig fordul elő.
2014. júl. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 9hetesen hoztam el a kutyámat, oltása akkor nem volt. Mivel tél volt és nagyon hideg nem tudtam kivinni, de ahogy jött a jóidő, naponta ahányszor csak kellett kihordtam a kertbe, de csak pórázon és rövid időre. Tudta, hogyha kimegyünk, akkor pisi-kaki van. 3hónapos korába már nem vittem a kertbe, hanem kihordtam az utcára(benti kutya amúgy), így átszokott arra, hogy kint van pisi-kaki a kertbe max pisi és ha tényleg nagyon-nagyon kell neki csak akkor kakilhat a kertbe(pl volt hogy az éjszaka közepén hasmenése volt és akkor a kertbe vittem ki).


Kiviheted a kertbe, de tényleg csak rövid időre és ha már lehet vele sétálni és nem szeretnéd, hogy a kertbe piszkítson, akkor gyakran vidd ki sétálni, hogy átszokjon oda.

2014. júl. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!