Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most ha tudom kontrollálni a...

Most ha tudom kontrollálni a kutyámat sétáltathatom póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Bármilyen helyzetben/szituációban tudom kontrollálni, de nem tüköriskolás vagyok és nem megyek el hozzájuk vizsgázni akkor is sétáltathatom póráz nélkül? Most nem világos nekem mert Korom Gábor valami vizsgáról beszélt.

Válaszokat is előre köszönöm :)


2013. máj. 2. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehet. Csakis engedéllyel.
2013. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
közterületen kötelező a póráz és pont. Lehet bármilyen engedelmes kutyád, ha közterületen vagy rácsatolsz egy pórázt. Nem hiába hozták ezt a törvényt! kiskutyás vagyok és a hideg kiráz a nagytestű póráz nélküli kutya láttán mert sose lehet tudni melyik a megnevelt és melyek az amelyikről csak a gazdája hiszi azt, hogy meg van nevelve.
2013. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Törvényt nem hoztak...

Vizsga még nincs csak álmodozás sajnos.

Póráznélkül nem lehet a kutya, csak ha vállalod érte a büntit.


Ha meg a nagy kutya póráz nélkül van és nem tetszik akkor ez van.. Nekem már tele a tököm hogy vannak akik nem képesek megnevelni a kiskutyájukat az acsarog a pórázon. az enyém oda néz aztán le se szarja és én vagyok a kcsög... mert megneveltem a kutyámat? :D Ha a hideg ráz akkor meg el lehet indulni a másik irányba...

2013. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
HIvatalosan kötelező a póráz mindenhol. Ha póráz nélkül sétáltatod, akkor vállalnod kell a következményeket adott esetben. Közterületes/rendőr megbüntethet miatta. Ha lemegy az útra, és elgázolják, Te leszel a hibás. Stb.
2013. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rendőr elvileg nem büntet miatta. Pont ez lett most a balhé alpja. Rendőr csak akkor szól érte ha minden igaz hogy, ha a kutya nincs kontroll alatt.
2013. máj. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és mint tudjuk mindenki kutyája behívható és jól nevelhető. Nekem volt olyan hogy felvettem a kutyám ölbe a parkba és egy nagy keverék meg rám úgrott, a párom szedte le rólam rohadtul meg volt nevelve. Ez a deokrácia, hogy a törvények a többség miatt születnek és mint tudjuk azok vannak többségben akik nem tudnak kutyát nevelni, és sajnos de késsel megyek köz területre ha mégegyszer egy ilyen jól nevelt kutya póráz nélkül nekem ugrik azt szúrom és jogos önvédelem lesz. Nekem is nevelt kutyám van mégsincs soha póráz nélkül közterületen és az én 2kg-s kutyám nem tud olyan nagy kárt tenni int egy 60kg-s. Az a gond, hogy a felelőtlen neveletlen póráz nélkül sétáló kutyák bármit megtehetnek mert szinte semmit nem kap érte a gazdi. Ha rátámad valakire vagy kiszalad egy autó alá okozva több száz ezres kárt a gazdi kap egy ejnye bejnyét és kész.
2013. máj. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Úgy tudom, hogy szó sincs arról, hogy csak tükör sulis tanfolyásokat végzettek tehetnék le ezt a vizsgát!

Simán kutyasuli nélkül is fel lehet készülni rá :)

2013. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs még ilyen vizsga, hivatalosan nem veheted le a pórázt közterületen, nem hivatalosan meg azt csinálsz amit akarsz :D Én is leveszem a pórázt, pedig nagytestű a kutyám, de megvan nevelve és tudom mire számíthatok tőle. A rendőrök kutyás dolgokkal nem foglalkoznak. Rengetegszer sétáltak el mellettünk, egy csúnya nézést sem kaptunk. Közterületesek büntetnek érte, de mondja már meg melyik az én kutyám, ha meg chip leolvasó lenne nála akkor meg merje megfogni a kutyám, de még ha merné sem tudná leolvasni, mert ő nem áll meg idegeneknek, erőszakkal meg nem fogják leteperni :D
2013. máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a kutyát elütik és volt benne chip akkor már más a helyzet. :) Többek között ezért is jó dolog a chip.
2013. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem ütik el, mert a parkban szoktam elengedni ott meg nincs kocsi. Utcán már csak azért sem engedném el mert az emberek így is sápítoznak, hogy van rajta póráz. A parkban meg akinek nem tetszik szépen el tud kerülni, még a közelünkbe sem kell jönnie.
2013. máj. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!