Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első napok egy kiskutyával....

Első napok egy kiskutyával. (? ) Kérdések lent.

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, egyszer valószínűleg majd eljutok ide, ha megint lesz kutyám, előre tájékozódok :)

Megjön a kiskutya. Lakásban tartott.

Mikor kell a sétákat kezdeni?

Ahogy megjött, egybe lehet kötni a szobatisztaságra neveléssel, és lehet vinni rendszeresen? (Előtte nyakörvhöz/pórázhoz kell szoktatni, nem?)

Milyen időközönként?

Mennyi idő alatt lesz szobatiszta úgy általánosságban?

Milyen szempontokra kell figyelni a nevelésnél?

Van egy rakás kutyás könyvem, itt inkább saját tapasztalatokat várok :)

Voltak már kutyáim, de azok mind udvaron voltak tartva, a következő pedig nagy előreláthatóan panelban lesz, vagy legalább is lakáson belül, ezért vagyok kíváncsi leginkább a szobatisztaságra neveléses részre, de természetesen minden érdekel a témával kapcsolatban :)


2014. júl. 2. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk lakásba lett kiskutyánk. A mi állatorvosunk ismerve a környék fertőzöttségét, határozottan megkért, hogy az utolsó oltás +10 napig ne vigyük ki. Még aszfaltra sem. (Sok a kutya és sok nincs oltva). Így 3 és fél hónapos koráig "szobafogságban" volt. Így a szobatisztaság is váratott magára. Napi többszöri ecetes felmosás stb. De inkább ez mint egy parvó.

Amint ki lehetett vinni 2 hét alatt elértük, hogy balesetekkel ugyan de már tudta mikor van séta és otthon már nem végezte a dolgát. Próbálkoztunk pelenkával, de nem vált be, de nem is baj így utólag.

Ez alatt az idő alatt séta helyett otthoni agytornákat tartottunk. Behívást, nevét, gyere, illetve az ültetést is gyorsan megtanulta. Megtanulta mihez lehet, mihez nem lehet nyúlni, mekkorát lehet vagy nem lehet harapni. Otthon szépen csendben kell lenni, nyakörvet pórázt is lehet szoktatni. Ráteszed és játék....Először megszeppen de a játék sokkal érdekesebb nem kell sok idő és észre sem veszi ha rajta van. Otthoni zajokhoz szoktatás. mosógép porszívó, hajszárító stb..

Amint ki lehet vinni a sétát is lehet már tanítgatni. Előtte is lehet gyakorolni de az első séták még a sok újdonság miatt úgyis egy összevissza futkosás, szaglászás, minden megkóstolása lesz:)

2014. júl. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom utolsó oltások előtt jobb levinni a kutyát sétálni. Állatorvos mondta, hogy inkább vállalja be az ember azt a minimális kockázatot, minthogy a kutya szocializálás kárára menjen. És akkor itt mindenki döntse el hogy melyik ujját harapja :S nem tudom mi a helyes... én levittem a kutyámat sétálni, persze ügyeltem merre szaglászik és kivel találkozik.
2014. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még :)
2014. júl. 3. 11:45
 4/4 anonim válasza:
Bár még csak picivel több mint két hete van meg a kutyusom, de vannak tapasztalataim :) enyém is benti kutya, és még szobafogságban van mert kell neki pár oltás még. Ő kutyapelusra pisil, bár még nem mindig jön össze, de haladunk :) ha máshova kezdett pisilni rászóltam h nem, felkaptam és ráraktam pelusra, ha ott pisilt nagyon megdícsértem és játszottunk egyett utána :) ismerősömnek 1-2 hónapba tellett mire teljesen megszokta, bár ők belenyomták az orrát a pisibe/kakiba, ami szeriem hülyeség..vettem ki helyhez szoktat sprayt de neki nem használt..tudja az ül,fekszik,gyere parancsokat, sajna mást nem mert picit beteg volt és akkor csak pihizett..hám már volt rajta és a lakásban sétálgatta vele pórázon is hogy ha már lehet csak ráadom és mehetünk :) ja és én is klikkerrel tanítgatom a picúrt :)
2014. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!