Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás kérdések?

Kutyás kérdések?

Figyelt kérdés

Milyen kutya illik hozzám? Esetleg min változtassak?

Szeretem az aktív életet, de ugyanakkor szívesen ülök itthon is (de mértékkel :D).

Szeretek tanítani, de maga a trükkök jobban érdekelnek, mint pl. az agility.

Panelban lakom.

Napi 8 órát általában elmegyek itthonól (ez a téma eléggé megosztott, valaki így is tart teljesen jól foglalkoztatott/lemozgatott kutyát, valaki semmilyen körülmények között nem ajánlja a kutyát így. Erre is kíváncsi vagyok!)

Teljesen kezdő vagyok a témában, de határozott vagyok nevelés terén.


2014. márc. 2. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
magyar vizsla? Az agarakat azért nem ajánlanám mert nem valami agility bajnok
2014. márc. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mármint trükkökkel szívesebben foglalkoznál, mint az agilityvel? Bocsi, számomra nem egyértelmű ennek a megfogalmazása. :)


Milyen magasan laksz? Van lift? Szőrápolás terén mit vállalnál be?


Én azt ajánlom, hogy kezdetnek olvass el pár könyvet:

Jan Fennel: Kutyapszichológia, Cesar Millan: Hogyan neveljünk tökéletes kutyát , és ehhez hasonló könyveket.

Továbbá nézd át Verhoef: Kutyaenciklopédia (vagy kutyák enciklopédiája, vagy ilyesmi) könyvet, ahol részletes leírásokat találsz rengeteg fajtáról. Így lesz elképzelésed arról, milyen fajták tetszenének, és aztán lenne érdemes itt kérdezned, hogy kezdőknek xyz fajták közül melyik lenne a legjobb.


Ha nem érzed úgy, hogy bármely fajta megragadta volna a képzeletedet, akkor menhelyen érdemes körülnézni, mivel biztosan találsz ott is sportra, trükkökre és minden elfoglaltságra alkalmas kutyát.

2014. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, úgy értettem, hogy tetszik az agility, de nem feltétlenül űzném.

Szőrápolás terén bármit bevállalok!:)

Az az igazság, hogy főleg a borderek és az ausztrál juhászkutyák fogtak meg, de ahogy olvastam sokan nem ajánlanák első kutyának, és nem,tudom elég aktív vagyok-e nekik. (Plusz még a vizslák és a németjuhászok is tetszenek)

Sajnos, a nagyobb testű kutyákat jobban szeretem :(

2014. márc. 2. 20:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha fölsőbb emeleten laksz és nincs lift (tehát sokat kell lépcsőzni a kutyának), akkor én nem ajánlanék nagyobb testű kutyát, inkább olyat, akit kézben le tudsz vinni. Nem tesz jót a kutyának a lépcsőzés sajnos.


Ha ilyen a helyzet, akkor én a helyedben bichon havanese-t tartanék (asszem így kell írni). Kicsi, sportos, könnyen kezelhető, nem hullik nagyon a szőre, könnyen tanítható. Ugyanez érvényes az uszkárra.


Erról elfelejtettem írni, de a 8 órát bármelyik kutya kibírja otthon egyedül megfelelő szoktatással, aki ennek az ellenkezőjét állítja, nem tudja, mit beszél.

2014. márc. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amerikai staffordshire terrier.
2014. márc. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Magasan lakok, de van lift!

Értem köszönöm, a könyveket pedig beszerzem!:)

2014. márc. 2. 22:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindkettő a maga nevében kihívás, és nem csak a mozgásigény miatt. (Aussiem van)

Mennyire betondzsungel a környék?

Szerintem az se mindegy, hogy te milyen személyiség vagy, mennyire fontos neked, hogy a kutya bújós legyen, ki tudod-e elégíteni pl. a terelőösztönét (aussie kutyákat és sajnos kisgyereket is terel, ha nem tartják kordában), mennyire vagy érzékeny, egygazdás vagy többgazdás kutyát szeretnél-e stb stb. Én pl. szeretem, hogy nem dobja el magát az embereknek, sokszor(sőt, általában!) még csak nem is érdeklődik, átnéz rajtuk, de lehet valakit idegesítene, hogy ennyire válogat.

2014. márc. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nem való első kutyának meg egyszerűen azt jelenti, hogy magasabb a rizikófaktor, hogy elrontod. Aussieknél lehetnek pl. dominancia gondok, nálunk ugyanez volt ivarérés környékén, szerencsére (lekopogom) már nincsen.

A vizsla még jó választás lehet.

2014. márc. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!