Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Légyszi -> mi a LEGhatásosabb...

Légyszi -> mi a LEGhatásosabb kutya tanítási módszeretek? Van egy malamutom, de félek ha például rosszat csinál és egy kicsit ráütök a fejére megharap (egyébként egyáltalán nem harapós)? és ez függ attól, hogy hány éves a kutyám?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 10:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

És ne csapkodd, az a gyenge gazda módszere.

Ellenben ha bizonytalan vagy egy ilyen kemény kutyánál én elmennék vele kutyasuliba.

Gond, ha nem bízol meg benne. Ha az enyém meg merne harapni, ott lenne vége. Nehogy már ő tartson rettegésben.

2014. júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én pozitív megerősítést használtam, ha leült a századik "ülj"-re, jutalomfalattal, simivel. Azóta sok minden más is megy jutifalat nélkül is. Akkor ütöttem a fejére (nem erőset, mert nem az volt a lényeg h fájjon neki) amikor "tini" korában felugrált az 50-60 kilójával. Azóta nem ugrik fel, akár mennyire örül mikor meglát. De ha nekem odamordulna vagy odakapna visszakézből biztos kapna egy taslit. Azért kell egy határ, hogy ki is a falkavezér, főleg ekkora kutyáknál. Itt nem az van hogy ha elhúz a pórázzal akkor visszahúzom mert 20centi magas és 3 kiló az egész kutya. Szóval felelősségteljesen tessék megnevelni, különben élhetetlen az egész.
2014. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

te vagy az idióta, mert az ütés az lenne ami fájna neki :))))))))))) jó hogy itt pofázol, és azt se tudod mi van :))

ha nagyon érdekel : életembe nem bántotam, és nem is fogok se kutyát se embert:)

2014. júl. 2. 17:21
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

Még jó, hogy pofázok 8 éves jólnevelt kaukázusival a hátam mögött ;)

Csitulj kedves, és értelmezd amit írtunk.

Ne üsd meg. Sehogy se. Ha fegyelmezni akarod, a hanglejtésedből érteni fogja a kutyád hogy mi van. Ha ttól félsz, hogy fegyelmezésnél megharap, az már érgen rossz, és hiába sír a szád ha félsz a kutyádtól, akkor még meszse vagy attól hogy igazi gazdája legyél. Egy kutya amelyik falkavezérként tiszteli a gazdáját, SOHA nem harapja meg azt.

Határozott fellépés. Ennyi a titok.

2014. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

inkabb ELBUJHATSZ:))

elarulok egy nagy titkot : ez a harmadik kutyam, soha egy se harapott meg :) te vagy az egyetlen itt aki azt irja, hogy ne csapjak ra egy kicsit a fejere :))))))) nezd mar meg a valasszokat, mielott okoskodsz.

az hogy te a p***ajat is kinyalod a kutyadnak, teljesen mas :)

2014. júl. 3. 19:00
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha ez a harmadik kutyád, akkor miért teszel fel ilyen kérdést, hogy nem harap-e meg, ha ráütsz a fejére? Három kutya mellett ezt már illene tudni... Mellesleg attól hogy volt 3 kutyád még nem biztos hogy értesz is hozzájuk... én is túl vagyok már nem egy kutyán, de nem bunkózom és okoskodok meg írok hatvanezer zárójelet egy kettőspont mögé, mert ezzel most húdemennyire beoltottam az egyik válaszolót ;)

És ha te ilyen rohadtnagy titkokat árulsz el nekem, amit magasról letojok, akkor én elárulok valamit: a százalékjelző megmutatja, hogy mikor írtam, és mit. Nem én voltam az egyetlen, aki azt TANÁCSOLTA hogy ne üsd meg, inkább legyél következetes.

Pusszantalak.

2014. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
én is pusszantalak, ugyanis az eddigi kutyáim egyáltalán nem amolyan veszélyesebb fajták közül valóak voltak :)) 2en írtátok de a többi 10 ugyanezt teszi.ha neked ez oltás képzeld el, ha még azt is csinálnám?áshatod a gödröd :) csók :*
2014. júl. 8. 16:58
 18/21 anonim ***** válasza:
Szegény... már azt hittem felfogta amit írtam... legközelebb nem reménykedek, sőt, elbújok mert a végén még tényleg elkezd oltogatni...
2014. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
ezt poénnak szántad?inkább olvass fel viccet, az hatásosabb lesz ;)
2014. júl. 9. 13:34
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
NEm kéne itt veszekedni szerintem! És az igaz, hogy nem ütni kell, hanem nevelni. Nekem is malamutom van, életemben egyszer sem kapott a fejére egy kicsit sem. Jól megneveltem, de a kutya érzi, hogy ki a falka vezér. Amennyiben te vagy a gazdi, és hallgat ár, akkor felesleges megütni egy picit is, mert ha jól nevelted meg, akkor úgyis szót fogad. A malamutokra jellemző h megmakacsolják magukat, ilyenkor elég kicsit határozottabbnak lenned, és máris ért a szóból. Ezért érdemes ezt a fajtát már korán megtanítani arra, hogy ki a főnök, de egy "kis " ütéssel ezt nem éred el .
2014. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!