Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitassak vagy sem?

Ivartalanitassak vagy sem?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kutyamat,es nem tudom mi lenne jo neki.4eves kistestu kan.Elgondolkodtam,hogy ki kellene ivartalanitani mert nagyon kanos.Mindent amit lat folyton lokkod. :) Azt hallottam ,hogy a mutettel nagyon sok betegseget meglehet elozni,de ellenerveket is hallottam.Velemenyeket tapasztalatokat tudnatok irni?
2014. júl. 2. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rendes orvos csinálja, minimális az esélye hogy lesz valami baja, szerintem ivartalanítsd
2014. júl. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ivartalanítsd.Semmi baja nem lesz tőle a kutyádnak, nem fog elhízni nem lesz kövér és egyéb, ezek butaságok.Sok betegséget megelőzhetsz ezzel, és a kár a kutyád élettartamát is megnövelheted ezzel.Illetve biztos hogy nem lesz a Te kanodtól nem kívánt szaporulat, ergo már kevesebb kutya a menhelyen.;)
2014. júl. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én mindenképp ivartalaníttatnám a helyedben, hiszen ahogy írták, rengeteg betegséget megelőzhetsz vele, míg az ivartalanítástól semmi baja sem lesz.


Azzal viszont tisztában kell lenned, hogy mint minden műtétnél, ennél is lehetnek komplikációk. A mi kutyánkkal sajnos pont belefutottunk egy ilyen esetbe:(. A műtét tökéletesen sikerült, viszont az ébredéstől kezdve állandóan a sebét nyalogatta (az orvos azt mondta ez nem baj, gallért nem kaptunk). Így nem is foglalkoztunk vele, viszont estére annyira elkezdett vérezni, hogy egyértelműen nem lehetett reggelig várni, minél előbb orvos kellett. 1 órás telefonálgatás után egy helyen végre elvállalták..mire odaértünk a kutyus már teljesen bágyadt volt a vérveszteségtől:(. De hál'Istennek még időben érkeztünk, újra megműtötték, így nem történt nagyobb baj:).

Az ilyesmi egyébként annyira ritka, hogy magunkon kívül nem is hallottam még ilyesmiről, hogy valakinek problémája lett volna..illetve nemrég olvastam egy menhely oldalán, hogy az egyik kutyusnak begennyesedett a sebe, mert a szervezete nem fogadta el a fonalat..de őt is megműtötték, azóta már jobban van.


De tényleg ne félj, a lényeg amit tanácsolni tudok, hogy a műtét után legyen tudomásod olyan elérhetőségről ahol akár éjszaka is fogadják a kutyust ha baj lenne. Így biztosan nem lehet gond!:)

2014. júl. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egyébként az én kutyám 7 éves volt ekkor, nem hízott el, és nem változott a viselkedése sem. A szuka kutyák is érdeklik még, próbálkozik, de már közel sem annyira mint mikor ivaros volt.
2014. júl. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy rotigazdinak is belinkeltem az előbb, neked is megmutatom!

Kérdező, ezt olvasd el!


[link]

2014. júl. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bizony hogy ivartalaníttasd. Képzeld bele magad a helyébe, hogy megvan az egészséges szervrendszered az összes hozzá tartozó késztetéssel, és soha nem használhatod....

A "kanosság" amúgy nem csak a herék megléte miatt van, hanem egyéb viselkedési problémának a jele is.

2014. júl. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azt tudnám tanácsolni, hogy mielőtt ivartalaníttatod, mindenképpen alaposan vizsgáltasd ki. Nekem volt ismerősöm, aki az egy éves fiú kutyusát vesztette el ivartalanítás után, mert a kutyának húgyköve volt, de nem tudtak róla. Aztán a műtét után pár nappal egyszercsak elkezdett nem pisilni, a húgykő a műtét következtében elmozdult és elzárta a kivezető nyílást, újra meg kellett műteni a kutyust, de nem bírta a szíve. És ez elvileg egy egészségesnek tűnő, fiatal kutya volt.
2014. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!