Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával buszozás?

Kutyával buszozás?

Figyelt kérdés

Sosem utaztam még buszon kutyával, kocsiba beszáll, nincs rosszul, nem hány, de kifejezetten nem szeret utazni. Busszal 20km-es távon vajon hogy viselkedne?Szájkosár sem volt rajta sosem, bull típusú, nyugodt, nem agresszív kutya, egyáltalán nem érdekli a többi ember. Viszont menhelyről van, még a padlóköves folyosónkra is alig tudtam becsalni eleinte, már azért bátrabban közlekedik ott is, de még mindig olyan, mintha jégen csúszkálna, csak óvatosan lép. :D

Ha felvittem, az ülésre felülhet? Láttam már staffit ülésen, ezt mennyire tolerálják? Semmivel nem koszosabb a kutyám sem, mint a legtöbb ember, viszont sajnos valamelyest mindig hullajtja a szőrét.


[link]


Kutyának egész árú jegyet kell venni?



2014. júl. 4. 16:55
 1/7 KGabi0000 ***** válasza:
Kell neki jegyet venni,meg kötelező a szájkosár,de akármilyen kutyát fel lehet vinni.
2014. júl. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. kell venni külön kutyáknak jegyet. Csak akkor utazhat kutya ingyen ha vakvezető.

2. A buszon csak 1 kutya szállítható, ezért érdemes előre szólni.

3. póráz, szájkosár kötelező. Ha a kutya nem tud megfelelően viselkedni a buszon, és zavarja az utasokat a buszvezetőnek joga van leszállítani a kutyát és gazdáját.

4. Ülésre nem ülhet fel.

(ezeket találtam pár perces net böngészés után.

2014. júl. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"1.2. Élő állatok szállítása

Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.


Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően (ha az utas nem kézipoggyásznak megfelelő szállítóeszközben szállítja) a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható.


Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával és kérésre azt a szolgálatban lévő személyzetnek fel kell mutatnia.


A kutya utaztatásának viteldíja azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, a hév vonalain a vonaljegy, gyűjtőjegy, átszállójegy a vonal teljes hosszára érvényes. Kutyaszállításra 24 órás jegy, 72 órás jegy és hetijegy is használható. A kutya részére teljes árú havibérlet váltható. A bérletszelvényt általános bérletigazolványban kell használni, az arckép helyén " EB " felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint. A Budapest-bérletek és Budapest-jegyek MÁV-Start és Volánbusz járatokon kutyaszállításra való használatáról az adott szolgáltató rendelkezik. A rendőrségi szolgálati kutya és a megkülönböztető jelzéssel megjelölt segítő kutya (mozgáskorlátozottakat segítő, hangot jelző, rohamjelző, személyi segítő és vakvezető kutya) utaztatása díjtalan.


Kutya csak a járművek peronján szállítható, egy utas pedig csak egy kutyát szállíthat. Ennek figyelembe vételével (ha több utas is szállít kutyát) egy járművön (kocsinként) több kutya is szállítható, de perononként legfeljebb egy. Minden esetben a kutyát szállító utas(ok) felel(nek) azért, hogy az állatok egymást, illetve a többi utast ne zavarják vagy veszélyeztessék, a járműben kárt ne okozzanak."


A legtöbb ember viszont nem nagyon tolerálja, hogyha a kutya a székre ül, ültetsd inkább a lábad mellé, a földre. Persze, hogy vannak sokkal koszosabb emberek is a buszon, mint a kutyád, na de azért a kutya mégis "csak egy" állat. Esetleg vigyél valami zacskót, plédet amit rárakhatsz az ülésre, és úgy akkor már nem köthetnek beléd.

2014. júl. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KGabi0000 ***** válasza:
100%
Kimaradt,hogy szerintem az ülésre felvinni bunkóság,úgyhogy te nem ültesd fel és amúgy is tuti rádszólnának az öregek.
2014. júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A többiek már megválaszolták, én csak annyit tennék hozzá, hogy kutyás létemre nagyon nem nézném jó szemmel ha az ülésre ültetnéd. Nem igaz, hogy olyan tiszta a kutyád, mint a legtöbb ember, egyrészt az emberek nem a cipőjükkel állnak a székre, mint ahogy a te kutyád a mancsával, másrészt senki nem örül ha mondjuk hófehér ünneplőben fekete szőrszállal lesz tele a feneke.
2014. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm mindenkinek, én sem szándékoztam feltétlenül magam mellé ültetni...:)
2014. júl. 4. 17:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Első alkalommal nagyon fontos, hogy magabiztosan vezesd fel, ne csalogasd, csak vezesd, nincs teketóriázás. A szájkosárhoz pedig jóval az utazás előtt szoktasd hozzá, mert sok kutya eleinte fél mozogni benne.


Ja, és készülj fel az öreglányok idióta beszólásaira, mint a "vigye innen a harci kutyáját", "nem pisál be???" és a többi...

2014. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!