Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha kóbor kutyával...

Mit tegyek, ha kóbor kutyával találkozok az erdőben?

Figyelt kérdés

Reggelente egy erdőben szoktam futni egyedül. Már háromszor is előfordult velem, hogy nagyon morgós, agresszívnak tűnő, szerencsére viszonylag kis termetű gazdi nélküli kutyákkal találkoztam.

Eddig sikerült higgadtnak maradnom, kissé lassítva a tempómon elhaladtam mellettük. De volt már, hogy az egyik egy darabig követett, sőt olyan is, hogy teljes erőből futott felém, de szerencsére nem jött nekem, hanem kikerült. Egyre jobban kezdek félni tőlük. Van valamilyen más biztos megoldás a távol tartásukra? Vagy az egyetlen módszer a higgadtság megőrzése, vagy a másfele futkosás?

Köszi!


2014. jún. 27. 00:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

1. ne fuss ! csak sétálj ha kutya van a közelben


2. ne vegyél fel vele szemkontaktust csak ha már támad


3. ha támad fordulj vele szembe,ha nagyon közel jön hirtelen tárd szét a kezed a lábaddal pedig kezdj el erősen és gyorsan helyben futni úgy hogy a talpaddal minél hangosabb legyél. Mintha támadnál.


4. Mindezen túl végső esetre nem árt ha van nálad egy gáz spray.


És ne feledd a kutyák többsége csak akkor mer megtámadni ha érzi rajtad a félelmet és a bizonytalanságot.

Határozottnak és szembemenősnek kell lenni ha támad.

2014. jún. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
JA és ha nincs nálad gázspray és túl közel jött akkor rúgd orrba!
2014. jún. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen széttárt karokkal és hangos lábdobogással már akkor is érdemes lehet neki rontani a kutyának, amikor még csak messziről teszteli, hogy mik az esélyei. Ilyenkor nem adsz neki időt felbátorodni és könnyebben elkergeted.
2014. jún. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
inkább vigyél magaddal jutifalatot, (virslit darabokra vágva) és haverkodj össze vele.
2014. jún. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A területükön kívül támadó kutyák,olyanok mint a hasonszőrű emberek. Csak addig szórakoznak veled, amíg örömüket lelik benne. Egyébként gyávák. HA azonnal határozottan lépsz fel és ráijesztesz, akkor elmegy máshová szórakozni.
2014. jún. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%
Mi is erdő mellett lakunk anya is imád kocogni ő is mindig meséli a kutyákat szóval tudom milyen rossz.. a multkor egy őzet téptek szét a szemünk láttára hát mákunk van h nem minket.... a lényeg h a vadász paprika srayt javasolt nekünk végső esetbe.. de azt is kiemelte h vaddisznóra ne fújjuk mert nagyon dühbe jön tőle, de kutyára elvileg jó.
2014. jún. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

#6


hegyvidéken lakom, és az utóbbi 100 évben itt nem jegyeztek fel vaddisznó támadást.


Félnek az embertől. Volt már olyan hogy szürkületben bele futottam egy vaddisznó kondába. Menekültek mint Gizi.. pedig a kismalacok le voltak maradva.


Vaddisznóval nem kell viaskodni. el kell kerülni ha a közelben van jó nagy zajt kell csapni, hacsak nem megfigyelni szeretnéd őket. Szóval soxor találkoztam már vaddisznókkal, de még sosem voltak agresszívek...

2014. jún. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%

Nyílván a kutyabarátok lepontozták az 1es választ pedig úgy kell eljárni ahogy ott le van írva!


Prsze megnézném a kutyabarátokat mit csinálnak ha rájuk ront egy olyan kutya amelyik előző nap egy őzet tépett szét. Akkor is bratyizni akarnak e vele...????

2014. jún. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Elsőt lepontozták, pedig jókat írt.

Kezdetnek az is elég, ha nem hátrálsz meg, nem mutatsz félelmet, hanem önbizalomtól dagadó kebellel nézel a kutyára. És ne fuss, amíg békén nem hagy. A futó emberek még a legjámborabb kutyákból is kihozzák a farkast.

Először próbálj vele haverkodni. Kedves, magas hangon szólj hozzá, de ne guggolj le, ne "hunyászkodj" meg, csak próbálj kompromisszumot kötni.

Nagyon fontos a testtartásod, a kutya elsősorban abból ért, nem a hangodból. Ha a szép szó nem használ, húzd ki magad, emelt fő, egyenes hát, a karjaid enyhén eltartva a testedtől, mintha felfújnád magad. Ha kis mitugrász kutyáról van szó, akinek csak a szája jár, akkor fordulj vele szembe így kidülleszkedve, mereszd rá a szemed és határozott léptekkel indulj meg feléje. Látszódjon, hogy aki elébed áll, azt legázolod. Ha ez nem elég, akkor váratlanul dühösen, élesen kiálts rá és toppants felé, pár lépést futhatsz is, a karjaidat tárd szét, hogy még nagyobbnak tűnj. Legyél félelmetes. Ha még mindig nem tágít, dobd meg valamivel (kavicsos doboz?), vagy paprikaspray.

Ha nagytestű kutyáról van szó, illetve olyanról, amelyiken látszik, hogy komolyan támad, nem csak pattog, akkor is húzd ki magad, állj nyugodtan, és igyekezz mindig szembefordulni vele. A legtöbb hamis kutya a hátába próbál kerülni az embernek. Ilyen kutyának sose nézz a szemébe, de ne is fordítsd el az arcod, nézz el mellette. Ne tegyél hirtelen mozdulatot. Ha nagyon közel jön, ráordíthatsz.

Ha falkában támadnak, hát az nehéz ügy. Mássz fel egy fára.

Paprikasprayt mindenképpen érdemes beszerezni. Nekem is van, hálistennek még sose kellett használnom.

2014. jún. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#9


Igen ezek is hasznos dolgok.


még annyit tennék hozzá hogy ha veszélyes kutya van a láthatáron nem árt egy jó vastag botot felvenni gyorsan a földről és annak meglendítésével fenyegetni a kutyát. Attól is félnek a kutyák.

Vagy ha komolyan támad még kellő távolságból lehet neki fájdalmat okozni és meghátrálásra kényszeríteni.

2014. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!