Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érvelnétek nekem kan kutya...

Érvelnétek nekem kan kutya ivartalanítása mellett?

Figyelt kérdés

5 hónapos argentin dog kölyök, törzskönyv nélkül, nem vsgyunk sem tenyésztők, sem szaporítók. Egyetlen kutyánk.

Én már megbizonyosodtam róla, hogy jobb, ha ivartalanítjuk, páromat kéne meggyőzni. Normális, észérvekkel alátámasztott válaszokat várok, több mondatban kifejtve (mivel annyira már magamtól is rájöttem hogy "azért ne mert a szaporítás csúnya dolog")



2014. júl. 5. 20:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%

Ez az eltartás-dolog max. Amerikában működik, nyugi. De tényleg könnyebben kezelhető lesz, sok viselkedési problémát megelőzhet a tökölés, főleg ivarérés előtt, ha rá se szokik a szukakergetésre. Kevésbé akar majd verekedni, kevésbé akarják megverni, nem fog ellógni szukák után, nem kattan meg évente kétszer tüzelési időszakban, satöbbi. És az állatorvosok még mesélhetnének hererákról, prosztatarákról, amit állítólag műteni se lehet, meg végbélrákról, amiknek mind-mind drasztikusan csökkenti az esélyét az ivartalanítás.

Ezt az elhízást meg úgy mondják szépen, hogy energiatakarékos lesz a kutya, kevesebb kaját igényel majd, mint ivarosan.

2014. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
akkor az 7 éves ivartalanított, igaz szuka, kutyusom se hiperaktív még mindig...jah de, amelyik kutya nyugodt lesz utána az alapból is az a nyugodtabb volt,szóval hülyeség...
2014. júl. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%
Ivartalanított kan kutyám van. A környék legenergikusabb, legizmosabb, csöppet sem elhízott kutyája. Na akkor most hogy van ez az ellustulás dolog? Nem dominál senkit, nem szökik, probléma mentes kutya. Nem érdekli semmi hülyeség csak a munka, játék, a gazdi. Nem bántam meg egy percig sem!
2014. júl. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
77%
Ivartalan kutyát kevésbé lopnak el.Mivel a ritkább vagy népszerű kutyákat lopják,hogy szaporítsák,egy rizikó faktorral kevesebb.Ha nem akarod szaporítani meg megkímėled a tüzelő szukákat által kiváltott stressztől.Emiatt nem pattan le egy séta során,nincsenek hormon kiugrásai,nyugodtabb a viselkedése is.A here ráknak a kockázata is csökkenthető.Kevésbé jelöl.A baj csak az,hogy sok gazda azonosul a kutyája tökeivel,mintha a sajátját veszítené el.
2014. júl. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 zsuzsabazsa ***** válasza:
Aki el akarja lopni nem az lesz az elsődleges számára, hogy megnézze, hogy ivartalanítva van vagy sem. Olyankor még nem is gondol arra. Akkor fogja észrevenni ha egyáltalán, észreveszi amikor már ellopta. Utána meg úgysem fogja visszalopni.
2014. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
De talán ha észreveszi, hogy nem megy a fedezés és ivartalanítva van, akkor pénz reményében "jószándékú megtaláló"-ként esetleg visszahozza. Kivéve ha nem szaporítani lopta.
2014. júl. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Legjobb esetben kivágja az utcára, aztán vagy megtalálják és olvasnak chipet, vagy nem. Rosszabb esetben agyonvágja a hátsó kertben, hogy ne maradjon bizonyíték. Szerintem arra sem emlékeznek, honnan lopták. Az se biztos, hogy ugyanaz lopja, aki szaporít. Szóval én erre nem játszanék, hogy ha ivartalan, akkor majd biztos visszahozzák.
2014. júl. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
A jutalomért sem? :(
2014. júl. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat. Van még valaki akinek ivartalanított kutyája van? Személyes tapasztalatokat szeretnék olvasni.
2014. júl. 6. 14:31
 20/25 anonim ***** válasza:
hát nekem szukám van, így nem tudom hogy a kanoknál ez hogy működik, de ha érdekel a műtét menete és ami utána volt szivesen leírom :)
2014. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!