Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata,...

Ildi21 kérdése:

Van valakinek tapasztalata, véleménye BRAVECTO kullancs elleni tablettáról?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 08:05
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
82%

Tudom, régi a kérdés, de én is szeretnék válaszolni: a bravecto szerintem a legjobb készítmény kullancsok ellen. 4 kutyám van, a legjobb csepp és nyakörv mellett is akadt bennük kullancs, két kutyám babézás is lett. A BRAVECTO tutira hatásos. Minden riasztó (a nyakörv is) úgy működik, hogy a kullancsnak bele kell harapnia a kutyába, ahhoz, hogy elpusztuljon.

Egy hátránya van, csak 3 hónapig véd. Nekem mindenesetre megéri.

2015. márc. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
78%
#11 Tévedsz. Az Advantixnak és a Forestonak is van repellens hatása is és biztos van még mas ilyen is, csak azokat nem használtam.
2015. márc. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

Hiába a repellens hatás, ha a fertőzés nem az első érintkezés pillanatában történik meg.

Ha pedig repellens egy készítmény (és nem a felső irharétegben van, hanem AZON), képzeld el, mi mindent jut a te, a családod és az állataid szervezetébe a repellens szerektől. Nem kell hozzá puszilgatni a kutyót (bár én szoktam).

2015. márc. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az első mondatot. Mi az, hogy hiába a repellens hatás? A nyomorék kullancs lemászik a kutyáról ahelyett, hogy a bőre felé venné az irányt, a saját szememmel láttam az Advantixnál többször is, nem is volt benne kullancs soha több éven át.


Utána meg most ez komoly, hogy azok után, hogy konkrétan egy vegyszerrel tömöd a kutyát, megkérdezed, hogy a csepp meg a nyakörv mellett mi kerülhet a szervezetébe? Még az ember OK, na de a kutya?

2015. márc. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Én kizárólag Bravectot használok, soha de soha nem

volt kullancs a kutyámban.

2015. márc. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
80%

Nem érted, hogy a fertőzés nem a harapás pillanatában történik?

Nyugodj meg, te is vegyszerrel tömöd a kutyád, amennyiben a kutyád teljesen hétköznapi ebként viselkedik: nyalogatja magát, szőrözi magát. Ráadásul az egész családodat is tömöd ezzel a szerrel.


Gondolom, akkor te nem is féreghajtózol háromhavonta.:)

2015. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Valamint annyi különbség van, hogy az egyik riasztót külső-, a másikat pedig belső használatra fejlesztették ki, mégis mindkettő így, vagy úgy elfogyasztásra kerül.

A testvérem állatorvos, ő garantálta, hogy teljesen ártalmatlan a készítmény, ő ajánlotta először a bravectot. Neki hiszek jobban.:)

2015. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Ember, te hoztad fel ezt a marhaságot a vegyszerekkel, ezért kérdeztem, hogy szerinted a Bravecto tabletta az mégis mi a franc. Ezek után meg ne magyarázd már, hogy én vagyok hülye.


És igen, a repellens hatás szimpatikusabb, mint a táplálkozás utáni, nem tudom, ezen mit nem lehet megérteni. Maga a gyártó is megjegyzi, hogy:


"A parazitáknak a gazdaállaton el kell kezdeniük táplálkozni annak érdekében, hogy a fluralanerrel

érintkezésbe kerüljenek. Ennek következtében a paraziták által terjesztett betegségek átvitelének

lehetősége nem zárható ki."


Természetesen az Advantix vagy a Foresto repellens hatása sem száz százalékos, ilyet nem is állítanék.


Megjegyzem semmi bajom a Bravectoval, épp tegnap mondtam itt valakinek, hogy az állatorvosunk azt is ajánlja. Csak ettől még nem kell hülyeséget beszélni. Márpedig az, amit mondtál, hogy mindegyik megoldás csak táplálkozás után működik, egyszerűen nem igaz, ennyit szerettem volna megjegyezni.

2015. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
De féreghajtozom 2 havonta, mert pici babám van es a kutya bent van. Összehordasz mindenféle baromságot.
2015. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
#19 - Nem neked mondta, hanem nekem.
2015. márc. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!