Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata,...

Ildi21 kérdése:

Van valakinek tapasztalata, véleménye BRAVECTO kullancs elleni tablettáról?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 08:05
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy neked mondta, de én is felhúztam magam rajta, mert nem értek vele egyet.
2015. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
De nem komolyan mondta. Arra gondolt, hogy ha ellenzem a Bravectot, merthogy vegyszerek stb, akkor biztos nem is féreghajtózom a kutyát. Két dologban téved, egyrészt nincs bajom a Bravectoval attól, hogy én nem azt választottam, másrészt ezt az egész vegyszeres hülyeséget ő hozta fel, úgyhogy nem értem, miért engem b..ogat miatta.
2015. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim válasza:
A Bravecto csak a fertőzéstől védi meg a kutyát, a kullancsot nem riasztja el. Hatását csak a kullancs behatolása után tudj kifejteni. Hatóideje függ a kullancs alfajától 8-12 hét. Bolhánál 12 hét. GORDI.HU
2015. ápr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:
Sziasztok! Állatpatikában azt mondták nyugodtan adhatom a Bravecto-t macskának (6 kg-os), de nem találtam semmi infót róla. Valaki ért hozzá, beadhatom?
2015. ápr. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, lehet, hogy nem lenne tőle baja, de ettől függetlenül ha a gyártó nem írja, hogy macskákon alkalmazni lehetne (márpedig nem), akkor én semmiképp nem adnám neki. Az nem véletlen, ha a gyártó ugyanazt a terméket csak kutyáknak ajánlja, ezzel csökkentve a saját eladásait, de persze lehet ennek marketing oka is, viszont én nem kockáztatnék.
2015. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező, kedves Hozzászólók!

Állatorvos vagyok! Teljes szívemből ajánlom minden kutyásnak a Bravectot. Engedjétek eloszlatni a tévhiteket.

1. Igen, tény, hogy a kullancs meg kell csípje a kutyát, ahhoz hogy érintkezésbe kerüljön a fluralanerrel, DE! a babesia átvitelének ideje a csípéstől számítva minimum 48 óra. Az összes csepp és nyakörv esetében arra apellálnak, hogy ez alatt a 48 óra alatt a befúródott kullancs elpusztuljon. Ezt a bravecto végig a 12 hét alatt kb. 12 óra alatt megteszi.

2. Duna mellett praktizálok. Nincs az a repellens hatás (advantix, vectra, foresto, scalibor) ami igazán szúnyogos időben távol tartaná az összes szúnyogot (és kullancsot)!

3. Lyme-ra a kutyák nem érzékenyek, annyira mint az ember. 95%-ban tünetmentes a fertőződés, mellesleg megjegyzem, hogy mi Lyme-ra nem is oltunk, mert a vakcina nem igazán hatékony, de mint említettem, jó részükben nem is okoz semmilyen tünetet.

4. Az összes csepp és nyakörv felszívódik, lásd advocate csepp, aminek féreghajtó hatása is van. A fluralaner és afoxolaner (nexgard) felszívódás után az epén keresztül választódik ki 99%-ban, 1% vesén át. Az előbbinek folyománya a 12 hetes hatástartam, mert az epével kiválasztódott hatóanyag újra felszívódik, és így tovább. Nyugodtan adható májbetegnek, vesebetegnek, epilepsziásnak, szívbetegnek, vemhesnek és szoptatósnak is!

5. A barvecto adható macskának is, bár a használati nem tartalmazza a leírást, de dupla dózis kell, tehát egy 4 kg-os cicának 8 kg-ra kell számolni. Folynak a vizsgálatok, valószínűleg az engedélyezés is elindul lassan.

6. Aki gyakran fürdeti, vagy több kutya van és a nyakörvet lerágják egymásról, akinek kisgyereke van, vagy akinek a kutyája allergiás a cseppre vagy nyakörvre, azoknak ajánlom leginkább. Tényleg az összes közül a tabletta a legkevésbé károsító.


EGYetlen babesia eset fordult elő EGÉSZ EURÓPÁBAN eddig bravecto mellett, az pedig azért volt mert egy 39kg-os kutya 20-40-eset kapott, felszedett közben egy két kg-ot, és így már kevésnek bizonyult. Ezek a mg-ok a legkisebb 25mg/ttkg értékre vannak belőve, de az adag hivatalosan 25-56 mg/ttkg. Tehát én inkább a 37 kg-os kutyának is a 40-56-ost adom, árban nincs nagy különbség. Egyedül a nagy barna kullancsra tud 8 hetet, de az meg szórványosan fordul elő a déli határvidéken, és kutyában nem igen írták még le. 5x-ös túladagolással, 2 havonta ismételt beadás után sem volt semmi bajuk az állatoknak.

Nem olcsó, de mocskos jól működik, a gazdik azt szokták mondani, hogy néha látnak a földön 1-1 elszáradt összetöpped kis kullancsot, de az azt jelenti, hogy működik a cucc!

Ritkán hányás előfordulhat mellékhatásként (még ritkábban hasmenés), de ezt elkerülendő kajával kell nekik beadni a tablettát (és jobban is szívódik fel kajával). Ha 4 órán belül hányja vissza, akkor vissza kell etetni vele (tudom, undi), ha 4 óra után hányja ki, akkor meg már felszívódott elég hatóanyag a 3 hónapos hatástartamhoz.

Szóval tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom!

Ui: úton vannak a fejlesztések, valszeg a bravecto ( a nexgard már biztosan) kombinálva lesz milbemicinnel, ami meg a szúnyog által beoltott bőr- és szívféreglárva megelőzésére is jó lesz!

2015. máj. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Koszonom szepen kedves allatorvos a leirast!

Hol erdemes vasarolni bravectot? Ugy latom venykoteles, emiatt nem igazan webshopkompatibilis... :)

2015. jún. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megvettem a Bravectot, június közepén jár le a 3 hónap, ez alatt az idő alatt 2 kiszáradt kullancsot találtam benne. Rendszeresen járunk a közeli rétre, ami sajnos elég kullancsos.Teljesen elégedett vagyok vele, az meg külön jó, hogy nem kell aggódni, ha a kutya vizes lesz, vagy, hogy a nagy szőre miatt nem jut el a bőréig a 2800 forintos Adventix.... Megveszem a következőt is :)
2015. jún. 9. 09:03
 29/41 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy ezt leírtátok, én is megveszem. :)
2015. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim válasza:
100%
Arra lennék kíváncsi, adhatom e a 8,5-9 kg-os kutyámnak a 10-20 kg-ig tabletta felét? Tudom, a leírás szerint nem, de a hatóanyag alapján jó lenne és nem mindegy, hogy veszek 8000 ft-ért (10-20 kg) egyszer kap vagy 8750-ért (10-20 kg)2x.
2015. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!