Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata,...

Ildi21 kérdése:

Van valakinek tapasztalata, véleménye BRAVECTO kullancs elleni tablettáról?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 08:05
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Utolsó, mi egy 30 kg-os adagot osztunk háromfelé 3 db 7-8 kg-os kutya között, és a tapasztalatunk szerint nem romlik így a hatása. Cikkekre vágjuk, mint a tortát.
2015. jún. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Én is szoktam felezni, ha valaki több, kisebb testű kutyával jön. Elvileg nem ajánlják, mert nem garantálják, a hatóanyag eloszlását, de én ilyenkor mondjuk ha két 10 kg-os kutyus van, a 20-40-eset szoktam felezni. Az a biztos. Árban nincs nagy különbség.

Szerencsére a Bravecto vényköteles!, 2027-ig leglább, ha jól emlékszem.

Sajnos a mindenféle netes áruházak áfacsalós áraival nem tudunk versenyezni. A bravectot, és a nexgardot ezt csak állatorvostól, vagy állatpatikában lehet beszerezni.

2015. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim válasza:

Sziasztok!

Az èn kutyusomban azóta nem volt kullancs mióta Bravectot kapott.

Az a kèrdèsem, hogy vajon nem árt ha egèsz èvben azt kapja? Nem akarom mèrgezni folyamatosan szegènykèmet. Az egy èv alatt ugye 4 szem. Mert sajnos tèlen is vannak kullancsok. Köszi a választ.

2015. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Valaki tudna mondani árat, hogy hány kg-s kutyájának melyik fajtát veszi, s milyen árban? S akkor állatorvosnál lehet venni, jól értelmezem? Továbbra sincsenek negatív tapasztalatok?
2015. aug. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Zseniális! Az én kutyusomat hiába fürdettem,hiába cseppentettem semmi nem használt és ezt is kipróbáltam azóta egyet sem láttam rajta nagyon pöpec ! :)
2015. aug. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Csakagucci válasza:

A bolháknak és a kullancsoknak a gazda állaton meg kell tapadniuk és el kell kezdeniük táplálkozni annak érdekében, hogy a hatóanyaggal érintkezésbe kerüljenek. A hatás a bolhák (C. felis) megtapadása esetében 8 órán belül, a kullancsok (I. ricinus) esetében 12 órán belül alakul ki.


Különleges figyelmeztetések minden célállat fajra vonatkozóan:


A parazitáknak a gazdaállaton el kell kezdeniük táplálkozni annak érdekében, hogy a fluralanerrel érintkezésbe kerüljenek. Ennek következtében a paraziták által terjesztett betegségek átvitelének lehetősége nem zárható ki.

2016. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 Csakagucci válasza:

Szerintem nem ez Bravecto tablettás módszer a legjobb megoldás, mivel a parazitáknak meg kell csípniük a kutyát ahhoz, hogy a hatóanyag a parazitába juthasson.

És ha fertőzött a kullancs, akkor így járt a kutya...ezért nem érdemes 8000 ft-ot kiadni. Én Foresto nyakörvet használok régóta, és se bolha se kullancs nincs a kutyában. Ez a nyakörv még a parazita szőrön való megtapadását is megakadályozza! És úgy gondolom, hogy ez az elsődleges cél, és nem az, hogy csípés után pusztuljon csak el a kullancs vagy a bolha...

2016. márc. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Csakagucci válasza:

Bravecto 112,5 mg rágótabletta nagyon kis testű kutyák számára (2-4,5 kg)

Bravecto 250 mg rágótabletta kistestű kutyák számára (>4,5-10 kg)

Bravecto 500 mg rágótabletta közepestestű kutyák számára (>10-20 kg)

Bravecto 1000 mg rágótabletta nagytestű kutyák számára (>20-40 kg)

Bravecto 1400 mg rágótabletta óriástestű kutyák számára (>40-56 kg)


2. MINŐSÉGI ÉS MENNYISÉGI ÖSSZETÉTEL

Hatóanyag:

Rágótablettánkénti tartalom:

Bravecto rágótabletta Fluralaner (mg)

nagyon kis testű kutyák számára (2-4,5 kg) 112,5

kistestű kutyák számára (>4,5-10 kg) 250

közepestestű kutyák számára (>10-20 kg) 500

nagytestű kutyák számára (>20 – 40 kg) 1000

óriástestű kutyák számára (>40 – 56 kg) 1400


3. GYÓGYSZERFORMA

Rágótabletta

Világosbarna - sötétbarna színű, sima vagy enyhén érdes felszínű, kör alakú tabletta. A tablettán

halvány márványozottság, tarkázottság vagy esetleg mindkettő megfigyelhető.


KLINIKAI JELLEMZŐK

4.1 Célállat faj(ok)

Kutya

4.2 Terápiás javallatok célállat fajonként

Kutyák kullancs és bolha fertőzöttségének gyógykezelésére.

Ez az állatgyógyászati készítmény szisztémásan ható inszekticid és akaricid, amely

- azonnal kialakuló és 12 hétig folyamatosan tartó bolhaölő (Ctenocephalides felis) hatást,

- azonnal kialakuló és 12 hétig folyamatosan tartó, az Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus és a

D. variabilis fajokra vonatkozó kullancsölő hatást,

- azonnal kialakuló és 8 hétig folyamatosan tartó, a Rhipicephalus sanguineus fajra vonatkozó

kullancsölő hatást biztosít.

A bolháknak és a kullancsoknak a gazda állaton meg kell tapadniuk és el kell kezdeniük táplálkozni

annak érdekében, hogy a hatóanyaggal érintkezésbe kerüljenek. A hatás a bolhák (C. felis)

megtapadása esetében 8 órán belül, a kullancsok (I. ricinus) esetében 12 órán belül alakul ki.

A készítmény alkalmazható a bolhacsípés okozta allergiás bőrgyulladás (flea allergy dermatitis, FAD)

gyógykezelési stratégiájának részeként.

Különleges figyelmeztetések minden célállat fajra vonatkozóan

A parazitáknak a gazdaállaton el kell kezdeniük táplálkozni annak érdekében, hogy a fluralanerrel

érintkezésbe kerüljenek. Ennek következtében a paraziták által terjesztett betegségek átvitelének

lehetősége nem zárható ki.

4.5 Az alkalmazással kapcsolatos különleges óvintézkedések

A kezelt állatokra vonatkozó különleges óvintézkedések

Rendelkezésre álló adatok hiányában az állatgyógyászati készítmény 8 hetesnél fiatalabb kölykökön

és/vagy 2 kg-nál kisebb testtömegű kutyákon nem alkalmazható.

A készítmény nem alkalmazható 8 hetes időközöknél gyakrabban, mivel az ennél rövidebb

időközökkel történő alkalmazás ártalmatlanságát nem vizsgálták.


A rágótabletta nem törhető vagy osztható.

Az 56 kg-nál nehezebb kutyák esetében a testtömegnek leginkább megfelelő két tabletta

kombinációját kell alkalmazni.

Az alkalmazás módja:

A Bravecto tablettát az etetés időpontjához közeli időben kell beadni.

A Bravecto egy rágótabletta, amelyet a legtöbb kutya szívesen elfogyaszt. Ha a tablettát a kutya nem

fogyasztja el önként, akkor a táplálékba rejtve vagy közvetlenül a kutya szájába téve is beadható. A

beadáskor ügyelni kell arra, hogy a kutya a tablettát biztosan lenyelje.

Kezelési javaslat:

A bolha fertőzöttség optimális kezelése érdekében az állatgyógyászati készítményt 12 hetes

időközökkel kell alkalmazni. A kullancs fertőzöttség optimális kezelésének időzítése függ a

kullancsfajtól.


[link]

2016. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Kékedi János válasza:
Szkeptikus vagyok azokkal a szerekkel szemben, amiktől szinte minden vérszívó "lepattan", kivéve az az egy db amitől a kutya lebetegszik. Használtam már mindent (lenyelőset nem), jól is hatottak, de nem 100%-ban. Másik dolog, hogy ezek az állatra is hatnak, mert ez azért mégsem immunerősítő, hanem valamiféle méreg. Ha erdőbe, mezőre viszem a kutyámat befújom valamiféle lájtos riasztóval, amit emberek is használnak, ettől nem lesz rajta 15-20 db kullancs. Amikor hazaérkezünk akkor pedig átvizsgálgatom (hosszú-szőrű). Aki megbízik ezekben a "szuper" szerekben és a környezete kullancsokkal fertőzött, számíthat a problémákra.
2016. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:

Amióta megjelent ezt használom se kullancs se bolha.

Az tény, hogy meg kell csípnie a bolhának vagy kullancsnak a kutyát ( Tudomásom szerint a kullancs 24-48 óra után fertőz) de 2 óra alatt elpusztul a csípést követően:)

2016. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!