Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen rossz a borderem?

Miért ilyen rossz a borderem?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy border colliet. Folyamatosan rosszalkodik. Amikor a gép előtt ülök rágja a zsinórt. Amikor a TV előtt ülök akkor pedig a kanapét. Kertes házban élünk ki tud menni az udvarra és napi 1 órát foglalkozom vele. Max 2. Mit csináljak vele hogy ne legyen ilyen rossz???

2014. júl. 5. 12:45
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%

borderrel többet kell foglalkozni, különben, ahogy láthatod,elszorakoztatja magát

napi min 2-3 óra séta + az agyi lefoglaltság, taníts neki trükköket, találj ki feladatokat

2014. júl. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
83%
Unatkozik és szórakoztatja magát. Az, hogy kertes házban él édes kevés, az 1 óra foglalkozás még egy halál nyugodt szobacirkálónak is gyenge. A border collie egy non-stop kutya, rengeteg mozgásra, fizikai és szellemi elfoglaltságra van szüksége. Nem néztél utána, mielőtt megvetted?
2014. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Jézus 14 vagyok nem akarok többet foglalkoznia vele… van egy csomó dolgom. Az az igazság hogy 2 hete kaptam de nem akarok vele ennyit foglalkozni.
2014. júl. 5. 12:51
 4/40 anonim ***** válasza:
80%
Akkor minek "vetted"? Dísznek?
2014. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
85%
Ajándékozd el olyan helyre, ahol foglalkoznak vele, mert egy bordernek napi 1 óra édeskevés. Most még csak a zsinórt rágja, később találékonyabb lesz és lebontja a falat is(nem vicc). Ja és többet ne vegyél kutyát, ilyen lusta embernek maximum aranyhal való.
2014. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
92%
Gratulálok, hogy pont egy Border Collie-t sikerült kiválasztanod és megvenned/megkapnod. Pont az a fajta aminek a legnagyobb mozgásigénye van. Kapd össze magad öcsi mert tönkre fogja tenni az életedet, a lakásotokkal együtt. Ekkora felelőtlenséget....
2014. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
80%

akkor mi a jó istennek neked kutya-.- keress neki megfelelő kutyát, 15 évig minim veled lesz, kint a kertbe szántátok kerti törpének vagy mi...gratulálok keressetek neki hozzá értő gazdát, ti meg vegyetek macskát azzal nem kell ennyit foglalkozni

mellékesen én 14 évesen napi szinten min2 órát sétáltam a kutyámmal....

2014. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
69%
keress neki megfelelő gazdát*
2014. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
89%
Keress neki másik gazdát, mert a border bizony egy foglalkozásigényes fajta, és ezt a tiéd elég aktívan jelzi is. És küldd el a halálba azt, akitől kaptad, csúnya dolog egy bordert rásózni valakire, és napi több órát elvenni az életéből kérdezés nélkül.
2014. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
85%

A kutyát pont nem érdekli hogy 14 vagy. Mielőtt megvetted, nem ártott volna tájékozódni, hogy mennyi időt kell foglalkozni vele. Nem plüssállat, hogy lerakod a sarokba és ottmarad.

Mi az, hogy "nem akarok vele annyit foglalkozni"? Nem akarás kérdése. Ha volt annyi eszed, hogy bevállaltad, akkor ahhoz is legyen eszed, hogy törődj vele.

2014. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!