Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát ajánljátok?

Melyik kutyát ajánljátok?

Figyelt kérdés
A mamámnak kel egy kutyus.A régi sajnos elpusztult 1 éve ( labrador-kuvasz keverék volt 16 éves). Nagy udvar van mindig kint lenne.Ház őrzö kutya kéne. A mamám ezzek közül szeretne választani: kuvasz,tacskó,golden retriver, német juhász,boxer.Nekem még ezek a fajták tetszenek: szibériai husky,dán dog,dobermann,rottweiler.

2014. júl. 11. 23:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én akkor is azt mondom, hogy nézzetek be a menhelyre, valószínűleg tudnak nektek adni jó jelzőkutyát (boxer, tacsi, goldi max jelez - a betörőt ezüst tálcán szolgálja ki.)

Megosztanék veled egy tapasztalatot (nem személyes, csak rengeteg idős emberrel vagyok körbe vége): az, hogy a nagyszüleidnek 17 éve volt energiájuk, türelmük egy kiskutya összes hülyeségéhez, nem jelenti azt, hogy most is van. Szóval szerintem érdemes lenne átbeszélnetek a kutyakérdést ebből a szempontból is.

2014. júl. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
4 napig vigyáztak az én bishonomra (4 hónapos ) mert mentünk nyaralni.A papám tud vele sokat sétálni mert a papámnak baj van a szivével és az orvos mondta neki hogy lekel fogynia igy minden nap 3 órát sétált a kutyával.
2014. júl. 14. 16:28
 13/21 KGabi0000 ***** válasza:
Itt nem csak a sétáról van szó.Hanem a kaki ügy,mert ugye ha pl. az udvar közepére kakil a kutya,az általában rossz.Egy kiskutyát tanítani kell,amihez nem hiszem,hogy annyira ért a papád,és biztos nem lenne annyi türellmük sem hozzá,én továbbra is a a menhelyet ajánlom,ráadásul egy kiskutyával oltásra kell rohangálni,ivartalanítani,chippelni.
2014. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A sétáltatásnál kakilna/pisilne.Meg a papám eddig minden kutyát egy helyre szoktatott hogy oda végezze el a dolgát (kert végébe) minden 3. nap össze szokta szedni.Meg azt szokta mondani hogy kiskutya kel neki majd és azt, hogy ne menhelyes legyen.Az ezelőtti kutya mivel öreg volta ahova ment oda .....t.Azt szeretném még kérdezni hogy a papámnak nagyon megtetszet a dobermann, de anyukám mindig azt mondja, hogy ha olyan kutya lesz ő nem megy oda többet mert megharapja, a dobermann ha megvan nevelve nem harapja meg a családtagokat?
2014. júl. 14. 17:00
 15/21 anonim ***** válasza:

Olyan fajtát válasszatok, amit minden családtag elfogad, egy egyértelmű. Nincs olyan, hogy nekem ez tetszik, de papának nem, meg anya nem megy ha ilyen lesz. Ezt egy felnőttnek nem kellene elmondani...

Amiket felsoroltatok, abból a fele nem házőrző, ha valóban elsődleges szempont a házőrző olyan fajtát kellene választanotok. A golden maximum halálra puszilja meg pacsizza a betörőt...

Az idősek gyakran sokat gondolnak a saját erejükről és engergiájukról. Ezt a gyerekeiknek és nem az unokájuknak lenne kötelessége felmérni, hogy még mindig olyan jól bírják-e a kutyázást mint régen. Minden fajtának nézzetek utána, beszéljetek tenyésztőkkel, néhány kiállításra is elmehetnétek és máris könnyebb lesz választani. Veled sajnos hiába beszélünk itt, mert nem a tiéd a döntés, ennyi felnőtt között még a tanácsadás sem igazán.

2014. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Utolsó

Ők mondták hogy birni fogják a szomszéd 5 éves kis fiára is ők vigyáznak.Ezek közül maximum a szibériai husky nem házörző.A golden retriver attól függ hogy nevelik a szomszédban is van egy egyszer benyúlt hozzá a postás és megharapta meg megugat mindenkit aki arra megy.

2014. júl. 17. 14:01
 17/21 A kérdező kommentje:
Le let szükitve a kör tacskó,dobermann és a rotira.
2014. júl. 17. 15:49
 18/21 anonim válasza:

Én is a menhelyt mondanám. Szívem szakad meg értük, és hidd el meghálálná..

Nekem egyébként német juhászom (5) van és egy németjuhász-kuvasz (13) keverék. Sokan nem mernek bejönni az udvarra, mert a kerítést kiszakítja a német juhász. De ha valaki feljön az udvarra, és rászólunk, akkor egyből barátkozik.

Minden attól függ, hogy nevelik...hiszen meg kell tanítani ülni és arra, hogy hallgasson a parancsokra,nagyon sokat kell foglalkozni velük. Mert rengetek szeretetet és törődést igényelnek.

Szóval szerintem nem fajtától függ, hanem neveléstől.

2014. júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
A három közül a Rottweileret ajánlanám leginkább házőrzőnek. Itt viszont ami nagyon fontos, hogy éreztetni kell vele, hogy ki a domináns a családban,"ki az úr a háznál", hogy hallgasson a családtagokra. Mert láttam már nagyon vad rotit is, amihez még a saját tulajdonos is alig mert hozzányúlni, mert hülyén volt nevelve. Am biztos jó házőrző, aztán mutat is, mindenki meggondolná be merjen e menni... eközben meg végtelen aranyos szerethető kutya. :)
2014. júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utólso két választ.
2014. júl. 17. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!