Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek illene hozzám ez...

Szerintetek illene hozzám ez a faj?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy magyar vizslát ősszel.

Reggel eljárok futni Fél óra-1 óra futás, kutyát is vinném.

Délután sétáltatás 1 óra. Szintén délután agyi fárasztás 30 perc, majd játék. Ha több futás/sétáltatás stb. kell megtudom oldani. Pénzem lenne chipre, meg mindenre.(Bár ez alap :) ) Ja és szuka lenne! a Válaszokat köszönöm!



2014. júl. 13. 21:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%
Ja,és természetesen a kutyákhoz erreni kell, de a vizslák nem ravaszkodóbbak vagy engedetlenebbek más fajtáknál. És természetesen nem is "díszkutyák".
2014. júl. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%

Akkor nézzük részletesen.

"A fajtakutyák, főképp a vizsla egy díszkutya. Tudod vinni kiállításokra, talán még be is tudod tanítgatni erre-arra"

A vizslák jelentős részét aktívan használják vadászatra, a te állításodnak semmilyen alapja nincs, egyszerűen nem igaz...

"Sajnos a lábai nagyon gyengék a hosszuk miatt főként"

Ez is egy teljes marhaság, rengeteg vizslát ismerek, egyiknek sem gyengék a lábai. Ismét, te állítasz valamit, ha érvelni akarsz, neked kell alátámasztanod tényekkel az állításodat, nem nekem kell alátámasztani a cáfolatot.

"Nem véletlen hogy ezek a fajtatiszta rettenetek 8 éves korukra már járni alig tudnak, vagy belehalnak elötte a túltenyésztettség miatt előforduló daganatokba és betegségekbe. 10 éves kort nagy nehezen, vagy efelett kínszenvedve élnek. "

A vizslák átlagosan 12-15 évig élnek, és nem szoktak kínszenvedve élni 10 éves koruk körül. Én is vizslatulaj vagyok, és sok másikat is ismerek. Ez egy totális hülyeség ismét.


"Egyébként meg igen nehéz tanítani is őket, mivel bár okosak, szeretnek ellenszegülni, 'ravaszkodni'."

Ismét egy állítás, amit nem támasztasz alá semmivel - a többi állításhoz hasonlóan nem is igaz. A vizslák okosak és tanulékonyak, semmivel sem "ellenszegülőbbek" más kutyafajtáknál.


És akkor még egyszer: te állítasz valamit, akkor neked kell érveket/bizonyítékokat találni hozzá, nem nekem a cáfoláshoz (lásd a láthatatlan, rózsaszín egyszarvú kérdését).

2014. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Tehát a kedves válaszolónak van egy ronda, tömeggyártott vizsla kutyája, ámde a kis lelke megnyugtatásához kell hogy elhigyje, milyen tökéletes kutyája van. Már ne haragudj, de megnézem hogy hol lesz a te kutyád 10 éve korára. Már járni se fog tudni. Attólmég hogy ezt akarják elhitetni az olyanok mint te, a vizsla egy haszontalan, gyenge immun rendszerű, és agyon beltenyésztgetett kutyafajta. Ha kicsit értenél a genetikához, nem így látnád a dolgokat. De nem is számít, gondolom te is egy vagy a kutyával utcán kötekedők közül, akik elengedve hagyják garázdálkodni a kutyájukat, aztán amikor jön verekedni, és lenyomom a kutyáját a földre, még ő van kiakadva. Na igen, a mai világban már nincs természetes kiválasztódás, ennek eredmény a vizsla kutya, és gazdájuk (is) :D
2014. júl. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%
Személyeskedésben és trollkodásban béna vagy, de értékelem a próbálkozást. :)
2014. júl. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

"Ha kicsit értenél a genetikához, nem így látnád a dolgokat."

Egyébként véletlenül biológus vagyok, elég sokat foglalkozom genetikával, úgyhogy elképzelhetőnek tartom, hogy nálad jobban értek a témához.

2014. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Az utcaseprők manapság biológusnak nevezik magukat? :D
2014. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
9-es: 2 vizslám van, a 2 unokatesóm (10 éves fiú,7 éves fiú) is kap 1-et, 1-et! Az én kettőm: 2 éves kan, 10 hetes szuka! A Kannal, Frakkal naponta járok szaladgálni, és úgy rohan, hogy észre sem veszem, hogy hol van, nagyon sportosak, Frakk legjobb barátja 16 éves, és az is ugyan úgy, ráadásul az majdnem belehalt egy vemheségbe, megműtötték, gyógyszert szed, és még így is nagyon teljes élete van, hogy válaszoljak is:ILLIK A KÉRDEZŐHÖZ!!! :D :-)))
2014. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha ilyen sokat mozogsz biztos jó társad lesz ja és a 9. kommentező szerintem is jó nagy××××-ot írt mert amit ő irt az inkább egy nem is tudom egy bullgogra vagy valami ilyensmire illik az állatorvosnál nem fogsz sok pénzt hagyni mert nagyon igénytelen kutya és elmondom hogy ez az egyetlen olyan kutafajta aminek nincs kutya szaga. Szóval ilyen szagtalan kutyus. Amugy meg onnan tudom hogy nekem is vizslám van és a vizsla sokkal jobb barátja az embernek mint mondjuk az ember. Már 5 éve hűséges társam és még sohasem hagyott cserben nagyon aranyos és családszerető kutyus. Azt viszont jobb ha tudod hogy a vizslával aki a legtöbbet foglalkozik kölyök korában azt jobban fogja szeretni mint a család többi tagját!!!!!
2014. aug. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!