Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy érzem elvesztettem a...

Úgy érzem elvesztettem a kutyám bizalmát és nagyon rossz embernek érzem magam. Hogyan nyerhetem vissza a bizalmát?

Figyelt kérdés
Összevesztem a feleségemmel és kimentem az udvarba ahol a kutyában megbotlottam és el estem ezért beráncigáltam őt a ketrecében nyak szőrön foga és végig nyüszített. Tudom, hogy hibáztam de az a szegény kutya nem érdemelte ezt meg. Hogyan tudnám visszanyerni a bizalmát? Először miután elestem benne próbáltam beküldeni a kennelbe ( amit tüzeléskor használunk) de nem ment parancsra oda ezért ráncigáltam oda.
2014. júl. 14. 11:18
 1/7 A kérdező kommentje:
* Kérlek bocsássátok meg a helyesírási hibáimat de tiszta ideg vagyok. Úgy meg is ütöttem magam.
2014. júl. 14. 11:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem verted meg, nem bántottad, akkor meg mi a baj? Beküldted a ketrecbe, ő nem ment, erre bevonszoltad, de nem bántottad. Szeretnék veled cserélni, ha ez a legnagyobb problémád, hogy hogyan engeszteld ki a kutyádat, akit nem is bántottál, csak miután nem teljesítette a parancsot bevonszoltad a helyére.
2014. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem verés volt? Ha nem csinálja meg a parancsot elsőre akkor alkalmazzam ezt? Mert pl eddig ha nem csinálta meg elmondtam neki 100x és utána nyomtam le pl a fenekét. De akkor mondjam csak 1x és utána nyomjam le.
2014. júl. 14. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Nyugodj meg, szerintem mindenkivel előfordult már sajnos, hogy olyanon töltötte ki a mérgét, aki nem érdemelte meg. Sajnos velem is volt már, hogy idegességemben türelmetlenkedtem szegény kutyámmal meg hasonlók, mai napig nagyon bűntudatom van miatta. De a kutyák nagyon hűséges és érzékeny állatok; tudják, milyen a hangulatod és hogy mit érzel irántuk.


Szerintem először is nyugodj meg, hogy ne érezze rajtad, hogy mérges vagy. Menj oda hozzá, vigyél neki valami finosmágot, és kérj tőle bocsánatot. Nem is azért, mert érti, hanem hogy te jobban érezd magad tőle. Neki is jó lesz, mert érezni fogja a hangsúlyodon meg a simizésen, hogy nincs gond és szereted. :)


Sok sikert!

2014. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ki kellene oldani. Ott van még a ketrecében? Ha igen, akkor nyisd ki az ajtót, hívd magadhoz a kutyát, simizd meg, opcionálisan adhatsz neki egy jutalom falatot, majd egy "mehetsz" paranccsal engedd a dolgára! Ha nagyon látszik rajta, hogy totál nem tudja még mindig mire vélni a helyzetet és ennyitől nem oldódott ki, akkor egy kicsit játszhatsz is vele.
2014. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kezet foghatunk kérdező, mert én meg tegnap földhöz csaptam a telefonomat és megtapostam. Kutyámat hívtam mikor láttam h eltűnt, csak nem jött, már kezdtem mérges lenni, erre látom, hogy a másik szobában lapít a sarokban és remeg, pedig őt nem is bántottam :D Kicsit gügyögtem neki, sokat simogattam meg játszottunk később és megnyugodott.
2014. júl. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A konkrét eseten túl én komolyabb próblémákat vélek felfedezni: a leírásod szerint teljesen elborult az agyad és fizikai agressziót alkalmaztál egy ártatlan, kiszolgáltatott harmadik féllel (a kutyával) szemben. Nem bántásnak szánom (sőt, tisztelem az utólagos önkritikád), de szerintem még idejében keress magadnak valamilyen dühkezelési (anger management) módszert. Csak gondolj bele, ha közös gyereketek lenne a feleségeddel akkor a kutya helyett rajta töltenéd ki a dühödet?
2014. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!