Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy egy kutya...

Van olyan, hogy egy kutya "rossz"?

Figyelt kérdés

Létezik olyan kutya, akit hozzáértő gazda nevel, akit nem zárnak be a lakásba, vagy a kertbe napi 8-10 órákra egyedül, tehát nem unalmában/félelmében tör-zúz, hanem egyszerűen olyan kis ádáz természete van?


Azért kérdezem, mert mi 4 évvel ezelőtt fogadtunk be egy kétéves kutyát, akitől nagyon szabadulni akart a gazdája. Úgy adta oda, hogy ez egy szörnyű dög, állandóan ugat, mindent szétrág és kukázik és cipőt nehogy elölhagyjunk bárhol, mert azt tönkreteszi stb. Hát én nem tudom, mit csinált vele, vagy hogyan nevelte, nekünk ez az első kutyánk és csak sajnálatból fogadtuk be, hogy ne kerüljön ménhelyre, az első hónapban szépen a fejünkre is nőtt... akkor elkezdtem bújni az internetet, jó sokmindent megtanultunk szeparációs azorongásról, meg falkavezérségről, meg következetes nevelésről... azóta ez a kutya egy kis angyal, nem ugat, nem húz séta közben, nem koldul kaját, nem lopkod dolgokat, visszajön a hívásra, nem eszik fel a utcán semmit, ha egyedül marad akkor alszik, de még egész extra dolgokat is meg tudtunk neki tanítani... Most azon tűnődöm, hogy azért egyetlen kutya alapján azért ne vonjak le következtetéseket, szóval ezért kérdezem, hogy van olyan rossz kutya, ahol nem a nevelés hiányosságai ütköznek ki, hanem ő maga olyan kis vaddisznó? :)


2014. júl. 12. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Alaptermészetéből adódóan minimális és hasonló lehet mint az embereknél a fogyatékosság. Mivel alapvetően a kutyák szabálykövető állatok, így csak a megfelelő szabályokat kell lefektetni nekik és azokat betartatni. Ezeknek hiánya szokta okozni a legtöbb problémát. Amellett, h az alapvető igényeit nem elégítik ki a kutyának: vagyis nincs normálisan lemozgatva és nincsenek az ösztönenergiái levezetve. Tehát én azt mondom, h amit írsz olyan nincs. Olyan van h a kutya-gazda páros nem kompatibilis, nem fordít rá elég figyelmet stb stb.
2014. júl. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hasonló kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5874450-tenyl..


Nincs rossz kutya, csak rossz gazda, rossz módszer, rossz életmód :)

Ha a kutya le van mozgatva, folyamatosan tanítják-nevelik, akkor a kölyökkort átlépve nem fog rombolni.

Kert ásás lehet vmi rágcsáló vagy kánikula miatt is


Ettől függetlenül vannak nehezebb-könnyebb esetek, minden kutya egyéniség, meg kell találni a kulcsot hozzájuk :)

2014. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!