Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam szobatisztas...

Hogyan szoktassam szobatisztaságra a 7 hetes Yorkshire Terrier kis kutyámat? Mennyi idő mire ahhoz hozzá szokik hogy az alomba piszkítson és ne más hova a házban?

Figyelt kérdés
Már vettem neki pelust, mert ugye bár azt mondták hogy majd magától oda megy pisilni meg kakálni hát ez nem vált be :s Minden nap ki viszem hogy legyen a szabadban is de igazából házban tartom :) Van alom is ki téve hogy oda végezze a dolgát, de ez csak akkor történik meg mikor mi oda visszük :s Hogy tudom arra rá venni hogy magától is oda menjen ? Amikor persze oda végzi meg dicsérem nagyon is meg szinte az egész család dicséri olyankor :) Meg úgy konkrétan az érdekelne hogy mennyi idő is mire oda szokhat ?:) Tudom hogy nem egy két nap szóval normális válaszokat várok és nem ki oktatásokat !!
2014. júl. 14. 13:29
1 2 3
 21/28 sippara ***** válasza:
76%
Annak a "szak embernek", amelyik azt mondta, hogy szoktasd pelenkára, légyszíves a nevemben fogd meg a tarkóját, és tiszta erőből verd bele az arcát egy tetszőleges asztalba/falba. Köszönöm.
2014. júl. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

"Mink ahogy megvettük a kutyust (7hetesen ) egyből kutyapelusra szoktattuk (kislány) . Nekünk 2 hónapig tartott a rászoktatás , de az egyik ismerősunknek a fiú kiskutyi-nak 1 hónapig tartott , ő a falra ráragasztott tapétára pipilt"

Egyik kedvenc gyakoris válaszom. XD Vedd fel vele a kapcsolatot, biztos segít hogy kell megtanítani falra ragasztott pelenkára "pipilni".... :DDD

2014. júl. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

XD Előző, kösz, hogy megnevettettél :D

Egy kutya nem (csak)lakásba való. "igazából a házban tartom:) " - ja, gondolom akkor néha leviszed sétálni. Egy terriert... Ha nem tudod biztosítani, hogy naponta négyszer levidd, hogy elvégezze a dolgát, akkor ajándékozd el olyannak, aki tudja biztosítani a kutya számára a megfelelő feltételeket. És vegyél egy macskát.

2014. júl. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentelő..

Képzeld el kertes házban lakom és naponta négyszer ki szoktam vinni a kis kutyát.. De képzeld el én dolgozom is és nem itthon meresztem a kis seggemet, mert én ezt nem tehetem meg mint mások.. és hát azért mikor nem vagyok itthon valahova végeznie kell a dolgát.. és ezért akarom alomhoz szoktatni vagy legalább pelushoz.. de nem állok le olyannal veszekedni aki még a nevét se meri fel vállalni és úgy szájkaratézik interneten.. ;)

2014. júl. 15. 19:25
 25/28 anonim ***** válasza:
14%
Az én yorkshire terrierem is kertes házban kezdte és pelussal inditottunk ,nem volt éppen hatásos.Sztem csak véletlenul pisilt rá néha.Az udvaron viszont mindig elvégezte a dolgát.Tehát igy aránylag gyorsan, kb 1-2 hónap alatt teljesen szobatiszta volt.Most társas házban lakunk ,mert kulföldön vállaltunk munkát ,de itt is az elsö naptól tudja ,hogy ki kell mennunk.Az hogy pelusra szoktasd szerintem nehezebb,de egyáltalán nem lehetetlen.Egy csomó kutyust tudok akinél ez tökéletesen működik.Én ugy csináltam ,hogy ha felébredt ha játszottunk vagy ha evett mindig kivittem az udvarra és mindig produkált valamit ,azt olvastam hogy ilyenkor kell nekik és nálunk ez igy is volt.Most 7 hónapos és kb igy járunk le most is és mindig pisil-kakil.Csak most már jelzi is.Probáld ilyenkor a pelusra tenni vagy ott tartani addig amig vmi nem lesz.Ha nem sikerulne a pelus vagy alom ,még nem biztos hogy befog csinálni amig dolgozol ,az enyém simán kibirja amig dolgozom eleinte elöfordult ,de már sosem.Mindig olyan helyen hagytam amit könnyű feltakaritani .Én nem domestossal mostam fel ,hanem ecet és szódabikarbónás vizzel ezt utálta és ez elveszi az amónia szagát ,tehát nem fog visszatalálni rá .Hiszen kint is szimatol mielött pisil és kb azokra a helyekre is szokott.Nyugodtan szidd meg ha rajtakapod ,de csak akkor.Ha már késó hát takaritsd fel.Azt irták itt,hogy nem tudja hogy a pisi miatt szidod ,de igen tudják.Az én kutyám mikor eleinte bepisilt néha és már csak a pisit láttam szó nélkul takaritottam fel mégis elbújt vagy messzebbre ment és onnan nézte mit csinálok csak akkor jött oda ha végeztem .Remélem tudtam segiteni,sok sikert
2014. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :) ! Meg is fogadom a tanácsot :) ! Remélem nálam is be válik !
2014. júl. 18. 14:13
 27/28 sippara ***** válasza:
"A válaszíró 35%-ban hasznos válaszokat ad." Hát gratulálok. Nem baj, ő is villamos, mint te.
2014. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Kedves sipra..

senki nem kíváncsi a kommentjeidre.. okoskodj máshol ;)

2014. júl. 18. 18:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!