Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A farokcsonkítás még mindig...

A farokcsonkítás még mindig divat?

Figyelt kérdés
Látom, már a boxereknél, rotiknál kezdik meghagyni hosszúra. De én corsot szeretnék és sajnálattal látom, hogy még mindig vágják a farkukat és nagyon nagyon nem tetszenek úgy. Ha tenyésztőnél le akarok foglalni egyet, akkor már eleve kiesnek azok, amelyeknek le van vágva. Elszomorító, mert nekem nem elég, hogy annyit mondok, kant szeretnék és csíkosat, mert nekem még a jelleme is fontos és ha pont annak van vágva a farka, akkor nem kell! Ez hogy megy?
2014. júl. 15. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

mondjuk elég durva dolog hogy levágják a kutya farkát :SS

de mi azzal a bajod ha szegénykének már pont ilyen? attól még ugyanolyan jó kutya és talán több törődés is kell neki pont emiatt mert megcsonkították

2014. júl. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sippara ***** válasza:
Ha tenyésztőnél FOGLALNI akarsz, akkor általában még meg sem születtek a kölykök, tehát értelemszerűen megmondod, milyen jelleműt és színűt szeretnél, és akkor neki nem vágják a farkát... aztán maximum leműtik pár évesen.
2014. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát dönteni kell mi a fontosabb számodra; a kutya jelleme vagy a kutya külseje?
2014. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Az alapvető gond ott kezdődik, hogy nem nagyon van olyan corso kennel, ahol szép, formás, nem turcsi orrú kutyát lehet kapni. Nekem többek között ezért soha nem lesz corsom, mert "szart" nem veszek. Szóval szerintem vedd fel a kapcsolatot azzal a tenyésztővel, akitől szeretnél kutyát, és kérdezd meg tőle. Van olyan, aki kérésre meghagyja a kutya farkát, de hát hogy annak milyen lesz a jelleme...


A rotiknak szerencsére már nem is lehet vágni, nekem is hosszú farkú van :) Bár sok szaporító levágja, ha kérik :/

2014. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos még mindig vágják a fület- farkat, "esztétikai műtét" címszó alatt.
2014. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fület már nem lehet! Egyébként pont ezt nem értem, hogy ha már a rotiknak nem vágják, akkor... corsoéknál miért? Természetesen a jelleme nagyon fontos, de a külseje is. Most ha csak jellemre mennék, akkor akármilyen kutyát is kereshetnék. szóval nekem fontos az is, hogy ne legyen csonkítva, mert ellenkezik az elveimmel. Köszi a hsz-eket.
2014. júl. 15. 18:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Rotis gazdi megkérdezhetem, honnan vetted a rotidat?
2014. júl. 15. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!