Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terier...

Amerikai staffordshire terier vs pitbull?

Figyelt kérdés

Miben különbözik az Amstaff a Pitbulltól, méretek alapján. Kisebb a vagy nagyobb a pitbulltol?

Valaki magyarázza már el nekem a különbségeket!


2014. júl. 15. 14:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Mondjuk ilyen egy egészséges staffi?

[link]

2014. júl. 15. 15:48
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát én inkább ezt a kutyát nevezném igazi staffinak:

[link]


Persze ehhez nem árt, ha fajtatiszta és ez egy törzskönyvvel igazolható is. Mert anélkül lutri.

2014. júl. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha egy staffi agresszív az már régen rossz. Ne az apródos szaporítós keverékekből induljunk ki ha lehet.

Ha jó helyről veszed, szűrésekkel, törzskönyvvel stb és nem sajnálod a pénzt és időt arra, hogy iskolába járj vele, és kellően le tudod fárasztani szellemileg, fizikailag egyaránt napi szinten (a kérdésedből ítélve fogalmad sincs a kutyákról) és nem színre választasz egy esetleges domináns kutyát, hanem hallgatsz a tenyésztőre, még akár sok-sok boldog évet is élhettek együtt.

2014. júl. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Na kezdjük ott, a környékemen ha jól tudom 100km en belül nincs kutyasuli, mivel falun élek. Másik meg azt kérdeztem hogy örökölheti e az agressziót(gyenge idegrendszert) a szülőtől, mert akkor nem veszem meg a kutyát, mert nem szeretném ha agresszív lenne.

Nem törzskönyvezetten veszem a kutyát, de ismerem a tenyésztőt, és mindkét szülő kutyát is, ez azért, mert nem akarom versenyre vinni, és nem adok +pénzt a tk-ért.

2014. júl. 16. 13:38
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Na ácsi. Akit te "tenyésztőnek" nevezel, az nem több egy kutyaszaporítónál. Törzskönyvesek a kutyái? Van tenyészszemléjük, hogy alkalmasak-e tenyésztésre? Van egészségügyi szűrésük, hogy nem örökítenek-e valami betegséget a kiskutyákra? Tagja a Magyar Országos Ebtenyésztők Szövetkezetének? Amennyiben mindegyik kérdésre "nem" a válaszod, akkor nem több egy utcasarki kutyaszaporítónál, bármilyen jó haver is. A feketén dolgozókat is megbírságolják, ő sem jobb egy fokkal sem azért, mert összetesz 2 kutyát, aztán te meg fizess.


Ha viszont az anya ideggyenge, akkor azt már eltanulhatja a kölyökkutya is. Gondolok itt arra, hogy a kiskutyáknak kb semmi emberi kapcsolatuk nem lesz, mert majd az anyakutya fogcsattogtatva nem enged a kölykeihez senkit. Szerinted mire lehet számítani, ha ezt látják és tanulják az anyjuktól?


A törzskönyv pedig nem opció, hiszen az a kiskutya családfájának a papírja. Minden fajtatiszta kiskutyához JÁR. Egyébként kb 4-5 ezer forintba kerül. Gondolkozz: ugyan miért ne váltaná ki az ismerősösöd a kölykök törzskönyvét, ha annnnnyira drágábban eladhatná őket így? Biztos nem azért, hogy jót tegyen veled. Hanem azért, mert ha akarná se tudná.

2014. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ahol én élek NEM Magyarország! Sokkal drágább minden, nem úgy ahogy gondolják egyesek! És igen a kutya tk nélkül 30eu, tk val 60. Nekem nem éri tk-s kutyát venni, mert nem akarom semmiféle kiállításra vinni, és ezért nem fizetek dupla annyit érte.
2014. júl. 16. 15:43
 17/19 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen mindegy, hogy a világ melyik részén vagy, szaporítók mindenhol vannak. A tk sehol sem kerül ennyibe, mint amennyit te állítasz. Nem is tudnál tk-t kérni a szaporítódtól, de ha nem hiszed, járt utána ;) Azt csinálsz a pénzeddel amit akarsz, csak aztán ne legyen sírás, ha nem azt kapod amit szerettél volna.
2014. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%
Rendben, nem akarod versenyre vinni, nem ér annyit. És ha kiderül, hogy öröklött betegsége van? A kezelésre már ki fogod csengetni a sok száz eurót, de a vételárra már nem? Olcsó húsnak híg a leve, ezen gondolkodj el. Nem milliomos itthon sem senki, elég kevesen tudnak egyben előrántatni zsebből százezreket, köztük én sem. Ezért spóroltam a kutyámra, majdnem egy teljes évig, de van olyan tenyésztő is aki részletre is ad kutyát. Ha elvi akadálya van számodra annak, hogy ennyi pénzt adj ki egy kutyáért, akkor nem tudom merre laksz, de nagyobb összegben fogadnék, hogy ott is van kóbor állat dögivel, ki lehet hozni menhelyről is egyet.
2014. júl. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Kliszta ***** válasza:
74%

A linket nem neztem meg, felesleges, mert foto alapjan nem lehet eldonteni, hogy egeszseges lesz-e a kutya. Az ataxia, diszplazia, hogy ennek a fjtanak csak a ket leggyakoribb betegseget emlitsem, 2-3 eves korban jon ki altalaban. A tk Magyarorszagon kb 5000Ft, persze egy atlag tk-s es nem tk-s kutya kozt nem ennyi az arkulonbseg. Hisz a tk-s kutyat kotelezo az elobb emlitett betegsegekre szurni, ez is pluszkoltseg tobbek kozt. Gondolom, ahol te elsz, ott is ilyesmi oka lehet az arkulonbsegnek.

Ha nem akarsz?tudsz ennyit kolteni ra, fogadj orokbe, allatmentok, menhelyek mindehol vannak.

Az egeszsege akkor se lesz garantalt, de lagalabb nem a szaporitokat tamogatod a penzeddel.

2014. júl. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!