Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angliában a kutya tartás...

BTzone509 kérdése:

Angliában a kutya tartás hogyan működik?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, ott milyen szabályok vannak, szabad-e póráz nélkül sétáltatni stb, milyen a viszony kutyás és nem kutyás között, meg egyáltalán. Hol olvashatok erről bővebben, tudtok vmi oldalt? Halottam arról is hogy nem lehet kutyát kint tartani a kertben ,ez miért van ha igaz ?

2014. júl. 15. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Angolul keress rá, úgy biztosan megtalálod a választ.

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy Angliában elég kevés a zárt kert, a sorházakhoz kis alacsony kerítések tartoznak elöl és hátul is, már ha van egyáltalán kerítés. Németországban pl. egyáltalán nem jellemző, hogy a kertben tartanák a kutyákat. Az itteni alapítvány volt ott látogatáson és kérdezték, hogy hát itt senki nem tart kutyát? Mert a kertekben sehol nem volt kutya... Erre azt válaszolták, hogy de, nagyon sok kutyát tartanak, de mind bent van a házban.

2014. júl. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző hozzászóló is írta, Angliában valóban gyakoriak a sorházak kis zártkerttel. Sokan a lakásban tartják inkább a kutyát. Nem tudom, hogy erre van-e valamilyen előírás, de tényleg ez a jellemző nagy testű kutyusok esetén is. Egyébként a kakát fel kell utána szedni, azért keményen büntetnek. Én mondjuk nem Londonban éltem, ott szerintem túl nagy a nyüzsgés, egyáltalán nem kutyásnak való... de "vidéken" nagyon jó kis ösvények is vannak, ahol lehet kutyát sétáltatni, a városokban viszonylag keveset látni. A szomszédunkban két nagytestű kutyus volt, őket vittem időnként sétálni, és arra felé sok kutyás ember volt, ők rettentően kedvesek, nem volt negatív tapasztalatom.
2014. júl. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

Nagytestű kutyát én itt nagyon keveset láttam még. Akinek kutyája van, az általában hobo, narkós-piás otthonülő suttyó chav, vagy nyugdíjas, és a kutyák 80%-a Staffordshire kisegér (dél-Anglia).


Lakást szinte lehetetlen találni kutyának nevezhető méretű kutyával, de házat sem könnyű (a tipikus szar putri sorház fajtából sem).


Ha viszont van kutyád, itt az anyukák nemigen rángatják félre gonosz szemmel a tápos kis gané gyereküket gonosz szemeket lövellve feléd, nemigen rak ki mérget senki, stb.

2014. júl. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kisvárosban lakom, mindenki benn tartja a kutyáját, legyen az agár vagy kis mopsz. Láttam már olyat, hogy 3 nagytestű kutyával ment be az ember a sorházba kutyaséta végén. Szerintem az már állatkínzás. Az angol házak kicsik, mondjuk a sorházak nagyobbak, mint az ikerházak. Mi nagyon vacillálunk rajta, mert nagyon szeretnénk kutyát, van kertünk, de nem tartja kinn senki, párom fél, hogy elszökne, kilopnák, vagy valami. Így még a típus sem biztos, hogy milyet akarunk, de kistestű, kis szőrű, nem a legmozgékonyabb típusú kutyát. Szerencsénkre nagyon jó környéken lakunk, sok a zöld, 1-2 perc alatt odaérünk a rétre:D

Az állatokra biztosítást szoktak kötni az emberek, mert ha valami baja van és nincs rá biztosítás, őrült összegekbe kerül. A fajkutyák itt is drágák. Átlagosan egy kutyakölyök 200fontba kerül nálunk, de van 300-600 fontos kutyakölyök is.

2014. júl. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én csak a németországi helyzetet ismerem, ott nem csak a kerítés (hiánya) miatt nem tartják a kutyát a kertben, hanem mert télire kint hagyni állatkínzásnak veszik, s csak úgy szabad, ha fűtött meg isten tudja milyen kutyaház van, s akkor inkább beengedik. ha meg télen bent van, akkor már nyáron is. Szerintem hasonló a helyzet Angliában is. És itt szabad póráz nélkül sétáltatni, amit utálok. Rettegek a kutyáktól, még a legkisebbektől is, és sok gazda nem képes parancsolni a kutyájának, nem fogad szót az állat. volt, hogy a kertünkbe szaladt nekem a szomszéd kutyája, a gazdi meg szaladt utána s hívta, az meg rá se bagózott.
2014. aug. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ohohoho. Mégegy pluszpont Németországnak.
2014. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kliszta ***** válasza:
100%
Lehet kinn is tartani kutyat, de kemeny feltetelei vannak ugy hallottam. Angol oldalakon utana tudsz nezni, en nem tettem, mert a mienk amugyis benn alszik. Par hazzal mellettunk kinn van 3 kutya, de mivel korbe van deszkazva a kert, nem latom milyen hazuk van pl. (Nottingham)
2014. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kliszta ***** válasza:
100%
A kutyatartasi kultura kozt a kulonbseg eg es fold. Sok helyen lehet poraz nelkul a kutya, mondjuk meg is vannak nevelve rendesen, es pl buszon, vonaton sem kell szajkosar (mondjuk ennek sem neztem meg a hivatalos reszet, a sofort, kalauzt kerdeztem, ok azt mondtak nem kell), pedig nem pincsim van, hanem staffym.
2014. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!