Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van esély rá, hogy a 2 éves...

Van esély rá, hogy a 2 éves puli kutyámat meg tudom arra tanítani, hogy embereket, akik nem a gazdái, azokat legalább megugassa (és ne menjen oda hozzá, meg stb)? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Elég barátságos, de tud komoly is lenni. (Pl mikor legutóbb nagyon rosszat csinált, meg akartam verni, és már rendesen rám akart támadni...) Arra megtanítottam, hogy ha azt mondom neki, hogy fogd meg, akkor megy, és a madarakat hajkurássza, valamikor meg is fogja őket, meg ugat, stb... Értelmes válaszokat írjatok, kérlek!

2014. júl. 16. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

A puli nem házörző fajta. Elsősorban terelő, illetve jelző pásztorkutya. Nem németjuhász, hogy csibészeld. Általában más, nagyobb testű kutyákkal tartják együtt, pl komondorral jól kiegészítik egymást. A puli ugat, míg a komondor ténylegesen is őrzi a területet.

Azt megteheted, hogy nem engeded másoknak, hogy fogdozzák, így kevésbé lesz barátságos. Sajnos a természetén nem tudsz változtatni.

2014. júl. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kicsicsajr1 válasza:
Vidd őrző-védő képzésre. Lehet, hogy nem házőrző típus, de benne van a legtöbb puliban, hogy az idegeneknek elkapja a lábát,gatyaszárát.
2014. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!