Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik hogy ilyen olcsó...

Létezik hogy ilyen olcsó lenne egy fajtatiszta yorki? :O

Figyelt kérdés

találtam egy tenyésztőt és 25 ezer ft-ért árul yorkikat elmentem megnézni (hogy na még is milyen yorkik) hát amennyire értek hozzá yorkiknak néztek ki egytől egyig :D volt egy papa, mama meg sok kicsi meg még pár előző alomból is szerintem a hely ahol tartották őket tiszta volt meg minden tehát nem nyomorogtak

rákérdeztem hogy miért ilyen olcsó mert úgy hallottam 80 ezer ft körül mozognak és azt mondták azért mert nem költenek feleslegesen drága kutyatápra hanem az itthoni maradékkal etetik őket meg valami moslékkal és ezért tudja ennyiért adni

igazából papa meg mama kutya is jó állapotban volt ránézésre


szerintetek ez valami átverés? (törzskönyvet is ad azt mondta ha kell csak akkor drágább)



2014. júl. 17. 11:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezek után te még komolyan gondolkozol azon, hogy vegyél-e tőle kutyát????


Annyi kiskutya van, mint égen a csillag, de ne egy szaporítót pénzelj már aki egy !!!2,5 KILÓS!!! kutya etetésére is sajnálja azt a pénzt!


A törzskönyvet meg azért nem mutatta meg, mert biztos, hogy nincs is. De ha én most azt mondja, hogy ő az angol királyi család örököse vagyok, akkor te elhiszed?

2014. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nem akarlak megbántani, de azért utánanézhetnél egy "tökmindegymilyen", de kutya alapvető tartásának.


Az, hogy a kajamaradékot mosléknak, vagy maradéknak hívjuk nem változtat azon, hogy a kutya eledele nem éppen az amit mi ebédelünk.


Ha rosszul érzed magad, mert kérdezősködni kell akkor ne vegyél kutyát, mert bizonyos dolgokat bizony meg kell kérdezni.


Nem akarlak megbántani de ezek után a helyedben nem egy terrierrel kezdenék, hanem szépen elcsoszognék a legközelebbi menhelyre nézelődnék, érdeklődnék, hazamennék és ha még mindig kutyát szeretnék akkor odatenném magam és elolvasnék minden, kutyatartással, neveléssel kapcsolatos ismertetőt, könyvet stb.


Kérlek várj még a kutyavásárlással egy ideig.


Egy yorki tulajdonos:)

2014. júl. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

rendben értelek titeket csak ki is néztem már egyet olyan kis cuki volt és folyton bújt hozzám :)

esetleg ha megveszem és kiderülne hogy a pasi csaló akkor ha elviszem orvoshoz a kiskutyát az meg tudja nézni hogy be van-e oltva vagy ha nem beadhat neki oltásokat így gondolom nem lenne baja tőle


igen tudom csak olyan drágák a yorkik :S de tudok amúgy kutyát tartani amikor gyerek voltam volt egy kis keverék tacskónk és szinte én gondoztam

nem szeretnék keveréket hanem most yorkit szeretnék mert nagyon tetszenek és pont ezek a kinézetű kutyák tetszenek nagyon

2014. júl. 17. 12:40
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Biztosan jó szándékú és állatszerető ember vagy azért ajánlottam és ajánlom továbbra is az előzetes tájékozódást kutyakérdésben.


A yorki valóban mutatós és szép kiskutya de meglehetősen sokat kell vele foglalkozni, mert nem öleb, akit úgy testileg mint mentálisan fárasztani kell.


Aki ennek ellenkezőjéről próbál meggyőzni annak sajnálom a kutyáját.


yorki tulajdonos:)

2014. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik ilyen, még a mesékben sem, sajnálom. :)

1. Amikor én vettem a kutyámat a tenyésztő szó nélkül behívott a lakásába és megmutatta az ÖSSZES papírt amit csak tudott a kérésem nélkül. Ebben benne volt az MEOE igazolása, hogy igen ez egy kennel, az anya-apa kiállítási, szűrési papírjai, amik frissek voltak, és az anya-apa törzskönyve. Az anyát élőben is megnézhettem, az apa nem az övé szóval azt nem, csak képről. De a papírjait láttam egytől-egyig midkettőnek.

2. Oltási könyvet is kell kapnod a kutyához, valamint chippel kell rendelkeznie. Nyilván ez igazolja, hogy a kutya oltva- féregtelenítve van.

3. 25 ezer? Ez még viccnek is rossz. Legyen akármilyen fajta egy törzskönyves fajtatiszta kutya 100 ezer felett kezdődik.

4. Yorkik etetésén sprórolni tényleg nevetséges. Ez is azt mutatja mennyire nem szeretik a kutyáikat és a kölykökön is csak túl szeretnének adni. Tudják a Yorki milyen népszerű manapság ezért árulják ilyen nevetségesen olcsón, mert a sok tudatlan megveszi.

5. Mondani lehet akármit a törzskönyvről. Én is mondhatom, hogy 5 diplomám van, de ha nem mutatom meg, akkor mégis honnan tudnád, hogy igazat mondok-e?

6. Nem ad törzskönyvet ennyiért, nekem elhiheted. Jól eladja neked a kutyát későbbre ígérve a törzskönyvet aztán eltűnik.

7. Ne érezd kellemetlenül magad a kérdezősködés miatt. Nekik ez lenne a dolgok ha tenyésztők lennének, hogy válaszoljanak.

A lényeg felejtsd el ezeket, mert két nullával többet is otthagyhatsz az állatorvosnál, mint a kutya ára. :)

2014. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Imola Ágnes ***** válasza:
82%

:))) Most mit vársz? hogy mondjuk azt, hogy vegyél szaporítótol??? A büdös életbe nem fogjuk ezt mondani, mert:

-te is csak egy szaporítót támogatnál a vásárlással

-ha ezt az almot eladja, a szerencsétlen szuka szülheti a következőt

- nem figyelsz az intő érvekre

- az, hogy mit láttál, messze nem biztos, hogy a valóság

- 1 oltás semmit nem véd, és utánna addig viszed orvoshoz, míg elpusztul, mert hiába oltja utánna, semmit nem nem segít, simán elpuszul,

- nem csak vírusfertőzések vannak, hanem millió más betegség

- ha nincs pénzed normális kutyára, akkor vegyél magadnak egy játékot, mert: felelőtlen vagy, szaporítót támogatsz, önző vagy, mert csak annyit látsz, hogy neked kell az a kutya, nem vagy felkészüve egy kutyára, mert bár most csak 25 ezret adsz ki, de miből fizeted majd az orvost, a kezeléseket, és a műtéteket???


Nem érdemelsz kutyát!

Amúgy parancsolj: [link]

2014. júl. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus példája vagy annak,hogy bármit beveszel,csak hozzá juss olcsón a yorki szerű kutyádhoz.Legalább ne hazudj magadnak.Kizárt,hogy Tk tudjon adni,ha igen,tuti hamis,fel sem ismered,milyen az igazi.Fix,hogy oltva sincs.ha nem chipes,amire fel van vezetve,hogy kapott,azt dug az orrod alá,amit akar.De ennyi pénzért te sem fogod eröltetni.Ha ott rohangálnak az előző alomból is,nagy eséllyel pározhatták be az anya kutyát is.De próba szerencse,csak számolj azzal,hogy zsákbamacskát veszel,nem yorkit.És ne ėrzed magad becsapva,ha valami más nő belőle.
2014. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Vegyük át még egyszer a helyzetet, mert az előbb hiába írtam pontokba szedve egy fél oldalt, túl finoman fogalmaztam, hogy átmenjen az üzenetem.

Kérdeztél valamit, hogy van-e esély arra, hogy fajtatiszta yorkik-e az általad látott kutyák, és hogy ez átverés-e.

A választ egyértelműen megkaptad eddig szinte mindenkitől, egybehangzóan. Ezek nem yorkik, és igen átverés. Bennünket nem kell győzködnöd, hogy ezek cukik, meg, hogy egy tisztességes helyről vett yorki drága.

De garantált, hogy ha egy ilyen helyről veszel olcsó kutyát, hamarosan a gatyádat is az állatorvosnál hagyod, annyit kell majd fizetned a kezelésére vagy elpusztul. Az a kölyök aki moslékon él, és az anyja is, egyik fialás után a másikból származik, tuti, hogy borzalmas idegrendszerű, pocsék gyomrú, fejlődési rendellenességektől beteg kutya lesz. Olcsó lenne, és persze biztonságosabb is egy tenyésztőtől venni, kennelből. Nem értem miért nehéz elfogadni, hogy a mostani több költség, többszörösen meghálálja magát a jövőben. De ha neked egy elefánt méretű, folyton hányó, fosó, cukiságát hamar kinövő beteg egyed kell akkor hajrá.

Az észérveket már mind megkaptad, a döntés (sajnos) akkor is a tiéd.

2014. júl. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd meg.

Ha drága spórolj!!! Az állat orvos ha valami hirtelen baja lesz és kerül 40.000-be az nem lenne drága??? Akkora hozz ki egyet a fajta mentőktől.

2014. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nincs 100 ezred a kutyára, akkor miből lesz ennyi, ha kiderül, hogy a 25 ezres kutyád patellás és műteni kell? Lesz pénzed, ha allergia miatt kell kezelni?

Ezekre egy 100 ezres kutyánál nem kell költeni, mert alapos egészségügyi szűrések után fedeztetik a kutyákat.

Nem a táp a kerül sokba, hanem az orvosi vizsgálatok, amiket a drága szaporítóid biztos kihagytak.

2014. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!