Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik hogy ilyen olcsó...

Létezik hogy ilyen olcsó lenne egy fajtatiszta yorki? :O

Figyelt kérdés

találtam egy tenyésztőt és 25 ezer ft-ért árul yorkikat elmentem megnézni (hogy na még is milyen yorkik) hát amennyire értek hozzá yorkiknak néztek ki egytől egyig :D volt egy papa, mama meg sok kicsi meg még pár előző alomból is szerintem a hely ahol tartották őket tiszta volt meg minden tehát nem nyomorogtak

rákérdeztem hogy miért ilyen olcsó mert úgy hallottam 80 ezer ft körül mozognak és azt mondták azért mert nem költenek feleslegesen drága kutyatápra hanem az itthoni maradékkal etetik őket meg valami moslékkal és ezért tudja ennyiért adni

igazából papa meg mama kutya is jó állapotban volt ránézésre


szerintetek ez valami átverés? (törzskönyvet is ad azt mondta ha kell csak akkor drágább)



2014. júl. 17. 11:59
1 2 3
 21/23 nádas viktorja ***** válasza:
0%
Lehecséges
2014. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

A kölyök kutyám egyelőre tápot eszik, jelenleg 9 kg és havonta kb 6e forintot költök a kajájára, a nagyobb aki 30 kg nyerset eszik, kb 5e forint a kajája egy hónapra.

A komplett alom kajája szülőkkel együtt nem kerül többe pár ezer forintnál havonta, tehát már ki is lőve azaz érv, hogy azért csak ennyi, mert moslékot kap (amúgy kölyköt moslékon nevelni no komment kategória) Akkor szerinted hol van az a kb 80e forint különbség? Az orvosi szűrésekben, a szükséges oltásokban, a minőségi kajában, a vitaminokban, az áramköltségben és még sorolhatnám. Tényleg egy olyan kutyát akarsz, akitől még a normális ételt is sajnálják? Annyi de annyi szaporított yorki van, hogy szinte borítékolhatóan beteg az a kiskutya amit kinéztél. Az még egy dolog, hogy a törzskönyves kutya árát fogod otthagyni a dokinál egy éven belül, de biztosan át akarod élni azt a lelki traumát, hogy a karjaidban haldokoljon egy kiskutya?

A tenyésztők is emberek, lehet velük beszélni. Ha most nincs egyben ennyi pénzed (sokan vagyunk így ezzel) akkor kérdezz rá, hogy van-e lehetőség részletfizetésre. Ha nincs, akkor meg össze lehet spórolni. Amíg gyűjtögeted a kutyára a pénzt, addig is lehet utána olvasni a fajtának, egy kutya nevelésének stb stb.

Ha most valóban igazi yorkit szeretnél, az nem 25e forint lesz, de nem ér meg ennyit egy érző lény egészsége?

2014. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
mutass linket hozzá!
2014. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!