Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihajítanál ha megkérdnélek...

Kihajítanál ha megkérdnélek mint vendég, hogy zárd el a kutyát még ott vagyok, mert zavar? Vendégségbe kutyásnál nekem csak csend a nevem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, voltam vendégségbe egy ismerősömnél aki nagy kutyás, én is szeretem őket, szoktam simogatni, játszani velük, sőt sétáltatni is vittem már el egyszer.


De most grilleztünk a kertben, és idegesített a kutya. Folyton a lábam körül mászkált, az asztal alatt szaglászott, mellém jött nézett rám, kinézte a falatot a számból, szóltam rá, hogy nem, fújj, menj innen, de nem hatott.


Eléggé zavart, hogy órákig körülöttem bolyongott.

Igaz mindenkihez ment, nem arról beszélek, hogy rajtam csüngött, hanem hogy enni szerettem volna nyugton és neki rohant a lábamnak, meg elkezdett szagolni...


Nem akartam, hogy kihajítsanak, meg megrontsam a viszonyt, Ők vannak otthon, én vendég vagyok.

Bár szerintem a vendég az első...


Ha kutyásoknál vagyok, elkell fogadnom, hogy a kutya összefog szőrőzni, nyálazni, nekem jön, szaglászik, nem hagy nyugton?


Vagy szabad szólni, hogy kicsit vigyék át a kutyát a másik felére a kertnek, kennelbe?


Te vérig lennél sértve ha evés idejére megkérnélek, hogy a kutyát vidd be a házba, vagy a kennelbe?

Vagy kutyásoknál csend a nevem?



2014. júl. 17. 16:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%

ennél már csak az a nagyobb pofátlanság kutyás ismerőshöz mentem (nemtudom milyen fajta de jó nagy 2 is) és mondtam nekik hogy zárják be mert nem merek bemenni (ugattak ugráltak az egyik morgott is..biztató) kb 5 percig rimánkodtam majd mondta menjek be a házba ő addig távol tartja őket

amikor második alkalommal volt ugyanez hát az idősebb kutya szépen belekapott hátulról a combomba (ja én voltam a hibás mert nem mentem be gyorsan meg macerás bezárni őket...) többet nem is mentem oda...

2014. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
Én a bernáthegyijeim mindig elzárom ha jön valaki, nem azért mintha bántanának,de majdnem mindenki fél tőlük. Pedig ők csak puszit mennek osztani, de nyálaznak szőrőznek:)sőt a spánielt is bezárom főleg ha sütőgetés van, vagy kinti főzés, hogy ne etessék a vendégek.
2014. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Ez a viszonyunktól függ. Nálunk ritkán jön vendég szerencsére, de ha jön és nem kutyás, akkor a kutyák az udvaron vannak, míg mi bent. Egyébként nincs kennelünk, szóval nem is tudnám őket elzárni. Kerti party nálunk nem szokott lenni, úgyhogy nincs ilyen problémám :) De amúgy meg kb. igen, aki idejön, az tisztában van vele, hogy vannak kutyáim és hogy hogy állok velük. Szóval eleve ne is jöjjön olyan, aki ezt nem tudja elfogadni :)
2014. júl. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%
ha láthatólag zavart, a gazdának kellett volna a kutyára szólnia, ideális esetben meg vannak rá tanítva, hogy mit lehet, és mit nem. nyugodtan szóljál egyébként. nekem is két nagytestű kutyusom van, ha jön hozzánk valaki, nem zárom el őket, mert tudják jól, hogy lehet a vendégnek köszönni, de nem lehet rájuk mászni, tudomásul veszik, hogy ilyenkor lent kell lenni, nem a teraszon. nem is hisztiznek. ha a teraszon eszünk, akkor sem kunyerálnak, csak kicsit odébb lefekszenek, és nyugiban vannak. a vendégeket meg mindig megkérem, hogy ne etessék a kutyákat. ha valaki mégis fél tőlük, akkor egy kerttel hátrébb csukom, de ez elég ritka, szerencsére.
2014. júl. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 sippara ***** válasza:
87%
El nem zárom egyiket sem, de nem is pofátlanok, így szükség sincs rá.
2014. júl. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Imola Ágnes ***** válasza:
87%
Az én kutyáim jólneveltek, nem ugrálnak, lopnak, nyalnak, kunyerálnak. Ha kertipartyt szerveznék, ott a kutyáim is helyet kapnának. Akárki jün hozzám, elmondom, hogy ne etesse asztaltól, és ha elege van belőle, ne simogassa tovább, és a kutya békén hagyja. Elzárni nem zárnám el, de azt sem tűrném, hogy ők pofátlankodjanak a vendégekkel.
2014. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%
Nálam alap, hogy a kutyákat azonnal elkülönítem ha valaki jön hozzánk, és nem a kutyával kapcsolatban van dolga. Egyrészt nem akarom, hogy a vendéget zavarja, másrészt azt sem akarom, hogy a vendég zavarja a kutyát, meg figyelni sem tudok mindenkire 100%-osan és nekem arra igényem van. Szerintem ez természetes, és igencsak csodálkozom egyes agresszív kutyásokon akik kijelentik, hogy a vendégnek náluk k*ss a neve, a kutya azt csinál amit akar, sőt még ők sem szándékoznak olyan helyre menni ahova a kutyát nem vihetik. Kicsit már túlzás.
2014. júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
7%
Akiknek nincs kenneljük, azok nehogy már ilyen tehetetlenek legyenek. Nem igaz, hogy egyikőjüknek sincs egy szállító boxa, vagy egy szoba, ahova úgysem megy a vendég.
2014. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%
Nincs szállítóboxunk. A kocsi csomagtartójában utaznak a kutyák. Meg amúgy is, ha kerti parti van, akkor az nekik is jár, eszembe sincs kizárni őket a buliból. Én mindenkinek megmondom, hogy mire számíthat, akinek nem tetszik, annak nem kell hozzánk eljönnie. Ilyen egyszerű. Ennyi önzést megengedhetek magamnak. Viszont a vendégek hozhatják a saját kutyáikat is és máris megoldódott a probléma.
2014. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
57%
Ha látom,hogy zavarja a vendéget a kutya,elküldöm az ebet.Zárni nincs hova.Viszont ahol van kennel,szerintem elzárják, ha kéred,nem mindenki szereti a kutyákat maga körül,van,aki kifejezetten fél tőlük.Amikor gyerek buli volt nálunk,kizártam a lakásból az ebet,mert olyan volt a szülő,hogy minden kutyától pánikolt.Szóval az első a vendég.
2014. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!