Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csont a kutyának, nyersen?

Csont a kutyának, nyersen?

Figyelt kérdés

azt olvastam, hogy fött csirke csontot nem szabad a kutyának adni, mert megkeményedik,szilánkosra törik.

Csirkét nem is adok neki még nyersen sem.

De mi a helyzet a disznóval? én eddig lapos, lapocka csontot adtam a kutyámnak, megfözve. A bacik miatt föztem át a csontot, 1 órán keresztül föztem általában.


Milyen hatással van a fözés a disznó csontra? Kérem csak az válaszoljon aki tényleg tudja.

Köszönöm



2014. júl. 18. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Mint ahogy a baromfié is, a disznócsont is, főleg a lapos csontok, könnyebben törik. Pl. a karajcsontnak eleve már éles darabjai vannak. Nyersen viszont SEMMILYEN disznóféleséget, csontot sem szabad adni az Aujeszky vírus esetleges jelenléte miatt, ami az álveszettségnek is nevezett csúnya, és halálos betegséget okozza.

Nyersen semmi baja nem lesz a kutyának baromfinyaktól, farháttól, illetve marhacsontot adhatsz még neki nyersen.

2014. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A főtt disznócsont nem jó!Szorulása lehet tőle a kutyának, nehezen emészhető,ez is megsérthetia kutya beleit mivel főtt.Viszont ezt nyersen meg nem lehet adni!Én nyers hússal/csontos hússal etetem a kutyám már 1 éve.Kacsa, csirkefarhát, kacsanyak, csirkenyak, marha húsos csont(nem combcsont) is jók.De adhatsz birka, ló, kecske, őz,szarvas és nyúl húsos! csontokat is nyersen semmi baja nem lesz tőle.
2014. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én semmilyen csontot nem ajánlok. A kutya húsevő, nem csontevő, semmilyen pluszt nem ad a fogyasztása ha megfelelően van táplálva, csak veszélyforrás.
2014. júl. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!