Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának milyen fajtát...

Első kutyának milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Közép, de inkább nagytestű fajták tetszenek, fontos szempont lenne, hogy könnyen tanuló, ragaszkodó legyen, kinti-benti, tehát nem kötném a lakásba, de bejöhetne ha úgy adódik. Nagyon szimpatikusnak találom a kutyával való terepfutást/biciklizést, esetleg hosszabb túrákra is elvinném néha-néha magammal. Nem vetném meg ha egy kicsit biztonságban érezhetném magam mellette, ha kimegyünk az erdőbe, amit őszintén egyedül nemigazán merek fiatal nő létemre megtenni. Természetesen van képzelőerőm, és nem vagyok döntésképtelen, de a véleményetekre kíváncsi lennék, és hogy mit ajánlanátok.
2014. júl. 18. 16:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Esetleg mit szóltok a vizslához?
2014. júl. 18. 16:54
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A vizsla tökéletes első kutyának, de megvédeni soha nem fog és ez nem is várható el tőle. Esetleg egy nyugisabb német juhászkutya lenne még jó, de más őrző-védő fajta nem igazán alkalmas első kutyának.


A vizslán kívül jó lehet még valamelyik spániel, a szokásos golden vagy labrador retriever, uszkár. Kb. ezek a mozgékonyabb fajták.

2014. júl. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 KGabi0000 ***** válasza:
Én elsősorban a menhelyt ajánlom,mivel az éri meg a legjobbn,egyrészt tenyésztőtől 100.000 Ft alatt nem kapsz kutyát,másrészt a keverék kutyák sokkal jobban bírják.De ha ragaszkodsz a fajtatisztához,akkor ajánlom a vizslát,spánielt,terriereket.
2014. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Menj el egy menhelyre. S amelyik kutya elfogad azt vidd haza. Nem fogod megbánni! Tapasztalatból mondom. Én még a menhelyre sem megyek hanem az utcán fogok magamnak ebet. Aztán látja hogy valóban szeretem feloldódik s világbajnok kutyák leszenek belőlük.
2014. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Golden retriver? :)
2014. júl. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
német juhászt, esetleg egy staffit! a statford nem egy olyan kutya mint ahogy mindenki hiszi.. van egy 2 eves unokahugom es nekik is az Vn meghozza bent a lakasba.. es a kiscsaj mindig vele jatszik, meg soha nem is akart raugatni meg semmi! szerintem tokeletes kjtya csak jol kell nevelni :)) en is azt szeretnek majd meg persze egy nemetjuhatszt mert az gyerekkorom ota a kedvencem!
2014. júl. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy kutya nem 1-2 hónapra szól, tehát az "első" kutya jó pár évig veled fog élni.

Ha vannak elképzeléseid, akkor nem kell valami teljesen mást amit talán nem kedvelsz vagy egyenesen utálsz, csak azért mert az az "első kutya".


Kérdés az is, hogy mennyit tudnál rá áldozni.

Mert van aki ajánlotta a menhelyt, de ha van ilyenre 100-200-stb ezer forintot félretéve, akkor nem kell menhelyre menned.


Ragaszkodó. Nem fajta függő.

Kinti-benti. Na itt már más a helyzet, mert ha nagyon pici, illetve rövid szőrű, akkor télen nem hagyhatod kint.

Könnyen tanuló: A kutyák akkor tanulnak ha tanítják őket. Olyan nincs, hogy az egyik kutyának 1-szer mondasz el valamit és máris tudja a másik meg 10000 után sem.


Nincs semmi vágyad, ötleted?

Nem hiszem el, hogy nem szerettél bele egyik fajtába sem, hanem az alapján vennél egy kutyát, amit itt a hozzászólók írnak.


Én ha 1 millió ember írna mást és nekem tetszene/kellene egy fajta, akkor is az én elképzelésem szerint döntenék.

2014. júl. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én sintértelepről hoztam kutyát, igaz, csak 13 kilós, de remekül bírja a túrázásokat. Persze elfárad, de jön kitartóan, nem az a bulldogos "eldobom magam ott ahol épp vagyok" típus.


Keverék. Okos, ragaszkodó, gyorsan tanul :) Ő biztos nem fog elszökni, mert úgy tartja kedve, ha sarkon fordulok, rögtön rohan hozzám :)))


5000 forintért (ennyi a kihozás díja) kaptam egy nagyszerű kutyát :)

2014. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Skót juhászt vagy belga juhászt, jó tenyésztőtől, aki megfelelő karakterű kutyát ad.
2014. júl. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Természetesen nem egy-két hónapra szeretnék kutyát választani, és aztán ha már van egy kis tapasztalatom tovább adni rajta hogy más fajtát vegyek. Nem fogok olyat megvenni semmiképp, amivel egyszerűen nem tudok azonosulni, nem tetszik a kinézete, a természete, csak azért mert az ő fajtáját ajánlották, de olyanba sem szeretnék önfejűen belenyúlni, aminél fajtajelleg a karakán természet, hanem igyekszem kompromisszumot kötni, ergo a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon.

Husky és a szánhúzó fajták nagyon tetszenek, de sok helyen olvastam már itt is hogy túl öntörvényűek olyanoknak akiknek nincs elég tapasztalatuk.

Egyébként csak egy átfogó leírást írtam, hogy milyen "elvárásaim" lennének a kutya iránt, nem kell mindegyikben a hibát keresni. Kinti-benti kutya: Nem fog megfagyni télen, hiszen írtam hogy nem szeretnék pici kutyát venni.

Könnyen tanul: Tudtommal a golden retriverek könnyebben tanulnak sok kutyánál, vagy inkább mondanám úgy hogy könnyebben taníthatóak.

Anyagi háttere a dolognak, hogy gyűjtök 100.000-et is egy kiskutyára, de fontolgatom a menhelyt is, de nem a pénzhiány miatt, csakis érzelmi érvek miatt.

Egyébként labradorban/félében gondolkodom. :)

Köszönöm az eddigi válaszaitokat!

2014. júl. 18. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!