Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának milyen fajtát...

Első kutyának milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Közép, de inkább nagytestű fajták tetszenek, fontos szempont lenne, hogy könnyen tanuló, ragaszkodó legyen, kinti-benti, tehát nem kötném a lakásba, de bejöhetne ha úgy adódik. Nagyon szimpatikusnak találom a kutyával való terepfutást/biciklizést, esetleg hosszabb túrákra is elvinném néha-néha magammal. Nem vetném meg ha egy kicsit biztonságban érezhetném magam mellette, ha kimegyünk az erdőbe, amit őszintén egyedül nemigazán merek fiatal nő létemre megtenni. Természetesen van képzelőerőm, és nem vagyok döntésképtelen, de a véleményetekre kíváncsi lennék, és hogy mit ajánlanátok.
2014. júl. 18. 16:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp huskyt vagy valamilyen szánhúzót szeretnél legjobb lenne beszélni egy tenyésztővel hogy ő ajánlja-e neked ezt a fajtát.

Nem kell annyira túlbonyolítani ezt az elsőkutya dolgot. Az Ebugattában volt egyszer egy kau-káj tenyésztő, aki azt mondta hogy kau is lehet első kutya, mert ő mindenben segít a gazdiknak és nyilván egy nyugisabb kölyköt ad.

2014. júl. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
69%

Én vagyok, akinek sintértelepes kutyája van.


Tehát spórolsz. Az remek. ÉN a helyedben elhoznék egy menhelyes kutyát. Elvileg menhelyen jól ismerik a kutyákat, többször el tudsz vele egy kis időt tölteni, személyre szabottan tudnak válogatni neked, hogy melyik lenne az ideális. Kiválasztod, amelyik hozzád passzol, kifizeted érte a díjat. Elviszed ivartalanítani (menhelyest kötelező tudtommal, sintértelepest nem), aztán beiratkoztok egy kutyasuliba (oviba, ha kicsi). És még így is bőőőőőőőőőven 100 000 alatt leszel! A fennmaradó összeget meg a tartásába/jólétébe fekteted :) És tádááám, ha következetes vagy, 'olcsón' lesz jól nevelt kutyusod. :)


Ja még annyi, ha esetleg menhely mellett döntesz, akkor olyan kutyákat szemelj ki magadnak, akik érdeklődnek irántad, de nem próbálják közben ordítva kipréselni magukat a rácson :) Én is erre figyeltem :D Voltak cuki kutyák, de le se bagóztak engem. Voltak még cukibbak, de azok meg üvöltöttek és úgy nyalták a kezem :o És volt egy, amelyik jött barátkozni, de olyan kis összetört, fal felé befordulós kutyus volt, gyönyörű zsemleszínű... És Ő, akit elhoztam. Olyan kis nyomi volt, sötét színű, koszos, büdös, csúnya... De odaértem a kenneljéhez, ő ott ült és ahogy rám nézett, mintha mosolygott volna a szeme és amikor leguggoltam hozzá, megnyalta a kezem és eldobta magát. Mikor másodszorra mentem arra, már farokcsóválással és pacsival üdvözölt. Most meg itt alszik 2 méterre tőlem és a nyála ráfolyik a szőnyegre :D Napi rendszerességgel megállítanak minket, hogy milyen fajta és milyen szép (én inkább furcsának mondanám :D).


Huhh, kicsit hosszú lett, de gondoltam így jobban átérzed az örökbefogadást :D

2014. júl. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy arra szántad az időd hogy leírd a történeted nekem! :) Nemsokára egy menhelyen fogok besegíteni, az érettségihez szükséges elvégzendő szakaszos közmunkát ott szeretném ledolgozni, így azt hiszem lesz alkalmam megismerni alaposan a lakókat. :) mindenféleképpen menhelyről szerzek be.
2014. júl. 19. 00:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!