Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám sürgősen elhelyezn...

Hogy tudnám sürgősen elhelyezni a kutyámat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Történt ugyanis, hogy sajna el kell költöznünk. De kénszerből. Hirtelen jött anyagi válság által, maradjunk ennyiben.


A költözés nem megoldható kertes házba, és nekem egy nagytestű keverék kutyám van. Szívesen odaadnám ismerősnek, de senki sem tart igényt egy újabb háziállatra.


Gondolom ilyenkor a menhely az egyetlen megoldás, ha a kutya érdekeit tartjuk szem előtt, de ha nincs üres hely az adott menhelyen, akkor mi tévő legyek?



2014. júl. 18. 20:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Akkor viszed magaddal. A nagytestű kutya is pont úgy viselkedik lakásban, mint a kétkilós, csak ha lefekszik, valamivel nagyobb helyet foglal.
2014. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Borítékolom,hogy nincs hely egyik menhelyen sem.Mivel kb. az összes menhely 200-300%-on van.

Két választásod van,vagy magaddal viszed (ezt javaslom,lakásban is élhet nagytestű kutya,megfelelő lefárasztás mellett) vagy megpróbálsz neki ideiglenes helyet találni.

Kutyapanzióba is adhatnád,de írtad,hogy anyagi gondok vannak,így gondolom havi 30-40 ezred sincs a kutyapanzióra.

Drasztikus megoldás a gyepmesteri telep,ott be kell(ene) venniük,de leadott kutyának minősül,így azonnal altatható,amivel valószínű élni is fognak,tehát megöleted a kutyád.

2014. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
11%
add be menhelyre, ilyen taplónak amúgy sem való kutya aki nem képes törődni vele
2014. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Jó, ez igaz, de egyáltalán nem bent tartott kutya. Ki nevelné meg, mikor nincs otthon senki? Mert elhiszem, hogy előttem nem tépne szét semmit, de távollétünkben nagyobb károkat is okozhat.


Egyébként meg sajna nem én döntök a kutyám végső sorsáról, hanem az édesanyám. Őneki meg már van egy határozott véleménye.

2014. júl. 18. 21:07
 5/22 anonim ***** válasza:
32%
mért, talán menhelyen jobb lesz annak a kucsának?
2014. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"add be menhelyre, ilyen taplónak amúgy sem való kutya aki nem képes törődni vele"


Ha ezt rám mondtad, akkor igazán sajnálom, hogy a házam elvesztése és a költözés végett még mindig a legjobbat próbálom kihozni a háziállatomnak.


De ahogy látom a kommentekből tényleg az a legjobb megoldás, ha magammal viszem. Már csak az a kérdés, hogy miképp.

2014. júl. 18. 21:10
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező,ha megnézed a százalékot,láthatod hogy a 49%-os hülyegyerek,magának csinálja a produkciót :D


Ne vedd komolyan,hülye mint a föld.

Nem fogod tudni menhelyre adni,mert tele vannak kutyával,még a fejük tetején is kutya van.

A legjobb,amit tehetsz,hogy magaddal viszed,vagy nagyon ráfekszel az ideiglenes gazdakeresésre.

Gyepmesteri telepen el fogják altatni,menhely nem tudja bevenni.:(

Sajnos ez a mai helyzet Magyarországon.


Én a helyedben inkább megnevelném a kutyát,és lakás-kompatibilissé tenném,minthogy túladjak rajta.

2014. júl. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Meg kell győznöd a családod, hogy magatokkal vigyétek. Néhány hét alatt meg fogja szokni az új környezetét, neki a gazdi a legfontosabb. A sétáltatás viszont nagyon fontos lesz, és az elején adódhatnak szeparációs szorongások és szobatisztasági gondok, de ez mind megoldható.
2014. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"Én a helyedben inkább megnevelném a kutyát,és lakás-kompatibilissé tenném,minthogy túladjak rajta."


Köszönöm a tanácsod, és a tájékoztatást. Így legalább nem vesz el időd a menhely keresgélés. Megfogadom azt, amit mondtál, és ment a zöldpacsi :)

2014. júl. 18. 21:19
 10/22 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés, ha nem gond!

Pest szélére fogunk költözni. Szóval nem a gépjárművek frontvonalára. Itt ha összeszedtem a kutyám után az ürüléket, az bezacskózva simán bedobható bármely utcai szemetesbe?

2014. júl. 18. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!