Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám sürgősen elhelyezn...

Hogy tudnám sürgősen elhelyezni a kutyámat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Történt ugyanis, hogy sajna el kell költöznünk. De kénszerből. Hirtelen jött anyagi válság által, maradjunk ennyiben.


A költözés nem megoldható kertes házba, és nekem egy nagytestű keverék kutyám van. Szívesen odaadnám ismerősnek, de senki sem tart igényt egy újabb háziállatra.


Gondolom ilyenkor a menhely az egyetlen megoldás, ha a kutya érdekeit tartjuk szem előtt, de ha nincs üres hely az adott menhelyen, akkor mi tévő legyek?



2014. júl. 18. 20:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Bedobhatod, még mindig jobb, mintha nem vennéd föl. Én ha nem látok kutyakakis szemetest, oda dobom.
2014. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

Mikor költöztök? El kell kezdeni a pórázos sétákat. Ha otthon vagytok, a kutyát beengedni a lakásba és pontos szabályokat felállítani, betartatni.

Talán megoldható lenne legalább 1 hét szabi, amikor költöztök. Hogy láthasd, miként viselkedik a kutya.

2014. júl. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A szobaoennel is megoldás lehet, amíg nincs otthon senki.
2014. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
*kennel
2014. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Amint találunk egy lakást, azon nyomban megyünk. (Meg persze a papírmunka, lakcímkártya stb. stb.) Jósolok az egészre kb- 1 hónapot.


És igen erre én is gondoltam. Az elkövetkezendő napokban felkészítem a kutyámat a panel életre. Jobban kifigyelem majd, hogy mennyi séta szükséges a kifárasztásához stb. stb.


Azt hiszem most már minden "megoldódott". Persze csak elméletben. A gyakorlat már csak az én akaraterőmön függ.

2014. júl. 18. 22:03
 16/22 anonim ***** válasza:
Esetleg még próbálkozhatsz hirdetéssel is, talán bejöhet és befogadja valaki.
2014. júl. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%

Felnőtt kutyát sajnos szinte kizárt, hogy befogadjon bárki is, főleg nem menhelyről, hanem gazdától.


Kérdező, én csak annyival bátorítanálak, hogy volt már nem egy ideiglenesem, egyik sem kézben hurcolt panelkutya volt, a többség láncról jött. Nálam benn vannak a házban, mintha lakásban lennének. Soha egyikkel sem volt komoly probléma. A kinti kutyák szobatiszták, pórázon türelemmel mind megtanul sétálni nagyon hamar, így vagy úgy, de azon mindig lehet javítani. Ami nektek nagy válozás lsz, az az, hogy határokat kell szabni neki, nem elég csak bezárni az orra előtt az ajtót. Van sok könyv a témában (letölthető is), de itt is nagyon sok jótanácsot kaphatsz, bármilyen kérdésed is merül fel. Meglátd majd, úgy fog viselkedni a kutyád a lakásban, mintha mindig is ott élt volna, annyi különbséggel, hogy szorosabb lesz a kapcsolatotok, hiszen együtt fogtok élni.

2014. júl. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sok mentett kutya bent lakik a lakásban az ideiglenes befogadóknál úgy, hogy a befogadóknak semmi ismeretük sincs az előéletükről, mégis napok alatt kiválóan alkalmazkodni tudnak az új helyzethez.
2014. júl. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
89%

Leírok neked pár hasznos tanácsot, és javaslom, hogy amíg el nem költöztök, kezdd el elolvasni Cesar Millan Csodálatos kutyadoki című könyvét. Nagyon szépen le van írva benne, hogy mik a helyes lépései egy új helyre való költözéskor a kutya szoktatásának. Neten elérhető.


Először is, mikor odaértek, tegyetek egy hatalmas, akár több órás pórázas sétát. Tudom, rengeteg a dolog, sok a kipakolnivaló, de hidd el, ez nagyon meg fogja könnyíteni a jövőbeli közös életeteket. Fontos, hogy mindig próbálj meg nyugodt maradni, így a kutya a költözést egy természetes dolognak fogja felfogni, hiszen látja rajtad, hogy nem izgulsz, így ő sem fog. Mikor megérkeztek az új házba, te lépj be az ajtón, ne hagyd, hogy ő berántson, várd meg, míg lehiggad, ha esetleg izgatott volt, csak aztán menjetek be. Jelölj ki neki az első naptól kezdve határokat, tehát olyan helyiségeket, ahova nem mehet be (pl. hálószoba/ konyha fürdő), ezeket tartasd is be. Saját helyet is jelölj ki neki, ahova elküldheted, ha útban van, vagy elvonulhat, ha úgy tartja kedve. Ne sajnálgasd őt!! A költözés nem egy rossz dolog, de te negatív élménnyé teheted, ha sajnálgatod őt.

Próbálj meg minden nap legalább 2x 1 óra sétát biztosítani, de inkább többet, bár ez nyilván függ a kutya mozgásigényétől. Legyen egy 3., rövid séta is, ahol pisilhet-kakilhat. Ezeket a feladatokat már most kezdd el vele, így könnyebb lesz átállnia.

A kötekedő szomszédokkal ne törődj, nyugodtan meg lehet nekik mondani, hogy teljesen jogszerű kutyát lakásban tartani, ha kedvük tartja, mehetnek az atyaúristenhez is, nem fog senki igazat adni nekik.

Sok sikert!:) Ha kérdésed van, írj nyugodtan a topikba, sokan vagyunk, akik segítünk

2014. júl. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
86%
És igaza van a többi válaszadónak, könnyen lehet, hogy sokkal szorosabb kötelék alakul majd ki köztetek. Az én kutyáim is lakásban vannak, mellettük szintén volt- van ideiglenes kutyám, akik közül sokan életükben nem voltak zárt helyiségben, egy hét alatt úgy megszokják, mintha mindig is lakásban éltek volna. Persze ehhez fontos a mozgatás és a szabályok. A szobatisztaság sem szokott gond lenni, próbáld meg minél többször levinni, ha lent pisil-kakil, akkor dicsérni, ha fent, akkor szó nélkül hipós vízzel feltakarítani. Ösztönös náluk a szobatisztaság, tehát nem lesz gond.
2014. júl. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!