Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ekkora a különbség...

Tényleg ekkora a különbség német juhász és német juhász között?

Figyelt kérdés

Kutyavásárlás előtt állunk, a fajta az már biztos, hogy német juhász. A színnel még bajban vagyunk, elsőre a vörös-rajzos (olyan Rex felügyelős) tetszik. Olvastam valahol, hogy egy kutyaiskola kiképzője szerint a vörös rajzosak már az apportírozásnál "kibuknak", mert közel sem olyan intelligensek, mint pl. az ordasok. Ez igaz?

Egyébként hobbi célra kellene a kutyus, de a munkakedv is fontos, mert hetente többször visszük majd kutyaiskolába, ahogy a kora engedi engedelmes és őrző-védő oktatásra. Ordas, vagy rajzos lenne inkább a megfelelő nekünk?



2014. júl. 19. 02:57
 1/7 A kérdező kommentje:
(Tenyésztőtől vesszük, törzskönyvvel).
2014. júl. 19. 02:58
 2/7 anonim ***** válasza:

Még nagyobb is a különbség. - dolgoztam én magam is, mind a két félével és vagy 5-6 német juhásszal hosszabban. Szeretem a fajtát, ezért +is+ próbáltam esélyt szerezni nekik, a javulásra. Én magyar tenyészetből nem vennék német juhászt, túl vannak tenyésztve, 10-ből kilenc 8-9 6-7 éves korára legkésőbb k.o., vagy mentálisan vagy ízületileg, vagy is-is. Ja és egy bő tucatnál is ismerem a teljes élettörténetét. Kutattam olvastam a témában.


Ha már német juhát akkor egy jól meg választott ország tenyészetéből, ahol, nem olyan gyakori munkakutya. - ezért lettek túl tenyésztve, ebben a küllemre is.


Sok országban pont ezért szorul ki a munka területén a fajta.


Ez a túltenyésztettség, igaz kicsit más okból a rottinál is meg van, ott a csehek kiváló tenyészetekkel rendelkeznek. - tehát, a fajtáról nem kell lemondani.

2014. júl. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Azért itthon is van egy normális roti kennel, nem kell rögtön leírni az itthoni állományt, még akkor sem, ha csak egy tenyésztőnél vannak igazi rotik.


A német juhásszal kapcsolatban, azért van különbség a rajzos és az ordas között, mert a rajzost már szinte csak show kutyáknak tenyésztik, míg az ordast munkakutyáknak. Ezért van az is, hogy előbbinek szörnyen csapott fara van, míg utóbbinak nem annyira. De egyébként én sem vennék hazai kennelből, már csak azért sem, mert nekem csak a rajzosak tetszenek és fontos lenne, hogy tudjon dolgozni is, tehát egészséges legyen, amihez hozzátartozik a nem csapott far is.

2014. júl. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:
94%
Hobbi célra szerintem nem egészséges munkavonalút választani. Lehet hogy némileg intelligensebbek, de nagyságrendekkel több energia is szorult beléjük. Ha nem mozgatod le minden nap kifulladásig, akkor majd szét fog robbanni a feszültségtől. És hiába intelligens a kutya, ha nem hallgat rád mert kínozza a mehetnékje. A show vonalú kutyák sem hülyék, alkalmasak a feladatra, csak ne ilyen modern lejtős valagút keress.
2014. júl. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Nekem rajzos van, küllem kutya, és engem is riogatott mindenki, hogy semmit nem fogok tudni kezdeni a kutyával. Most kezdtük az őrző védőzést, és a kutya harmadik alkalommal már karra fogott. Szóval erre szerintem nem érdemes hallgatni, mert én is jól be voltam ijedve, most meg mondják a segédek hogy milyen jó kutyám van.
2014. júl. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
arra, hogy "otthon" elszaladgáljon és trükköket megtanuljon, teljesen megfelelő a show-vonalú ( bár nekem az alakja: pontyhát, nem igazán tetszik ) is. munkavonalasat csak akkor, ha tényleg ki is tudod használni a kutyában rejlő adottságokat, és nem csak néha-néha, hanem élete végéig.
2014. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem akarsz Vb válogatott lenni, egy jó tenyészetből nyugodtan vehetsz rajzost. Nem kiállításokon sorban győztes tenyésztőt kell választani. Túl nagy választási lehetőséged nem lesz, mert sok tenyésztő nem lépett be az MNJK-ba és így nem törzskönyvezteti a kutyáit, ha hoz is le almot.
2014. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!