Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan megszületik első babám...

Lassan megszületik első babám és van egy törpe tacsim, aki utálja az egész lépcsőházat és a gyerekeket sem szereti sajnos, meg úgy álltalában a családon kívül sem rajong senkiért. Lesz gond a baba születése után vele? .

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várnék. Nem szeretnék megválni tőle
2010. jan. 9. 10:35
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
68%

"Figyelj, kutyanevelésbe születtem, nővérem által... És képzeld volt egy ház az utca sarkán és mindig rettegtem amikor arra kellett óvodába meg iskolába menni, mert mondták, hogy néha kijönnek onnan a fekete, közepes keverék kutyák! De képzeld otthon ugyanolyan boldogan játszottam a komondorral, később a rotikeverékkel, újfundlandival, malamuttal..."

Hát biztosan nem játszottál volna velük, ha megharap az egyik, vagy ne adj isten komolyabb sérülést okoztak volna...

És aki esetleg nem kutyanevelésbe születik, azzal mi van? Az honnan tanulja meg? Hm? Főleg egy kismama, akinek majd ezeregy dolga lesz azon kívül???


"Utálnám a labdákat is, mert kiskoromban egyszer futottam utána és majdnem eltört a lábam. Sőt a traktoroktól is rettegnék, mert egyszer bevágtam a fejem, úgy hogy ömlött belőle a vér... " FutottaM, bevágtaM: ezt mind magad csináltad, magadnak köszönheted, nem pedig egy külső erőhatásnak (tekintsünk el attól hogy élő vagy élettelen).


"Gyermeket pedig nem terveztem az életembe így érthető módon nem is fog ülni egy sem a karomon akit széntcincálhatnának a bevadult kóborkutyák."

Akkor ha egy csepp közöd sincs a gyereknevelés ÉS a kutyaneveléshez, akkor miért írsz ide? Honnan veszed a bátorságot ilyen témában bárkinek is tanácsot adni? Főleg úgy hogy NULLA TAPASZTALATOD van családos ÉS kutyás téren?


"És mivel nem akarok gyereket így érthető módon nem nagyon rajongok értük szóval nem nagyon tudom magam beleképzelni."

Ha már ide írtál, azért illene legalább "beleképzelni magadat"!!! De ha még erre is képtelen vagy, akkor nagyon leragadhattál egy bizonyos fejlődési szinten. Tudod: emphátia! az jó pár szinttel feljebb van!


"De azért mert bántanák a gyerekem ha lenne, nem utálnám szintén a többi kutyát. Az a gyerek baja ha nem tudja magát túltenni."

Na ebből a mondatból is látszik, hogy abszolút még gyerek vagy, vagy tényleg leragadtál egy szellemi szinten. Melyik anya nem vádolná Önnön magát ha egy kutya halálra marná a csemetéjét? Vagy ha a karját már nem lehetne megmenteni? Vagy elég ha a gyerkőc arcába kap, rögtön félszemű lesz, és onnantól az egész családi élet megváltozik! Mielőtt írsz, vagy ne adj isten ilyen témakörben tanácsot adsz előtte gondolkozz egy kicsit!!


"ez Sosem fogom tudni elfogadni "

Az már a TE bajod...


Valahogy nagyon nem értelek. Azt írtad, hogy kiemeled magad az állatok közül - gondolom az intelligencia miatt - de akkor neked kellene okosabbnak lenni és tudni, hogy az erőszak erőszakot szül, ezáltal belátni, hogy lehet okosabban is nevelni / okítani, mint a fizikai erőszak, mert ha csak megpöckölöd az orrát már az is az, főleg úgy hogy az a legérzékenyebb terület! Az erőszakkal kikényszerített tisztelet soha sem lesz az igazi! Ez olyan mint az első barátod, csak megjátsza, hogy tisztel, csak azért hogy ne verd meg többé...üdv a való világban!



"Csak nem kell jobban tudni mint akinek az élete a kutyázás..."

Csak az a baj, hogy a kérdés feltevője egy kismama és mivel NEM családos ember vagy - ismét hangsúlyozom - nagyon nem kellene ilyen témakörbe tanácsot adni, úgy ahogy írtad , mivel "NEM NAGYON TUDOD MAGADAT BELEKÉPZELNI"



Kutyákat nem csak veréssel lehet okítani. Az erőszak csak is erőszakot szül! És szerintem nem kell lenézni - bármelyik állatfajról is lévén szó - az állatokat sem. Okosak hidd el. Ha meg nem hiszed az már a Te bajod.

2010. jan. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
53%

"Ne aggódj, az ilyen szerencsétleg állatok gazdáját szivesen lelőném! Csak az emberek olyan önteltek és lusták, hogy egyszerűbb a "gyilkos fegyvert elkobozni" mint helyrehozni a dolokat. Remélem nem gonodoltad komolyan, hogy nem érted miért nem a gazdát bántják ha ő s hibás... Mert nagyon durva tévképzeteid vannak ha a kutyát hibáztatod. Ő csak elsült. De a gazda nyomja meg a ravaszt."

Na ezért írtam azt, hogy akkor miért a kutyát altatják el? Miért nem a gazdáját? És az irományodból sem derül ki...

2010. jan. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
33%

Te tényleg nem tudsz olvasni. :) Mint mondtam az állataim jobban szeretem mindenkinél, fontosabbak mindenkinél kivéve 3 személyt. :)És okosabbnak is tartom őket. Épp ezért fontosabbak mint egy gyerek. DE EZ NEM JELENTI AZT HOGY NEM ÁLLATOK ÉS HOGY ÉN NEM VAGYOK EMBER! Arról nem én tehetek hogy az ember elvileg fejlettebb szinten van! Ez NEM lenézés! Ez TÉNY.

Természetesen nincs gyerekem. Viszont a család nem csak azt jelenti ahol van. Mi ketten a párommal vagyunk egy CSALÁD! Azon kívül magam is voltam gyerek, nagy családban nőttem fel, és most is van számtalan gyerek a nagy családban. De ez MIND NEM SZÁMÍT. Mert ha nem örökölt rosszat a kutyád és rendesen van nevelve akkor tök mindegy hogy egyedül élsz vagy 10 gyerekkel, a kutya jól fog viselkedni! Azon kívül nem mentésg hogy valaki terhes, mert a kutya nevelésére akkor kell venni a fáradtságot amikor megérkezik a családba! Nem amikor a gyermek jön!

És szakadj már le erről a verésről, mert NEM VEREK SENKIT! Általában a fenekükre szoktam csapni vagy valami hasonló. De barbár! Soha egyik kutyát sem kényszerítettem együttműködésre. Akkor kaptak egyet ha kirívóan rossz dolgot csináltak. Mindigis tiszteltek még az első paskolás előtt is, mert soha nem hagytam rálehetőséget hogy ne tegyék! És lám, az a híres nevezetes agresszió, ami nem volt bennem, mert mindig halál nyugodtan cselekedtem, nem látom hogy valamelyik kutyámban erőszakot szült volna. Na persze ha nem számítjuk az embereket, akik meg akartak támadni az utcán, csak sajna nem jött össze nekik...

Benned is lehetne annyi tisztelet hogy figyelembe veszed a szavaim és nem hagyod ki őket folyamatosan. Ennek következtében állandóan erőszakot, meg verés emlegetsz, de vagy nem olvasol jól vagy a fogalmakkal van a baj, mert egy pofon az NEM verés. Sosem vertem meg az állataim.

Hogy azt már ne is említsem, hogy nem adtam a kérdezőnek olyan tanácsot melyben pofonra bíztattam volna. A te másik vitapartnerednek aki veri a kutyáit, annak az írására reagáltam, hogy azért egy kis ráncigálás nem árt, de amit ő mond az már állatkínzás. Amúgy tudtad hogy az egyik leghíresebb kutyaiskolában kannát vágnak a kutyához, kutya mellé nevelési célzatból? Nahát, biztos nagyon hülyék, az sem baj, hogy k*vára sikeresek...

Nem vagyok gyerekes, azért nem érzem át egy szegény gyermek helyzetét akire a szerencsétlen anyja nem tud vigyázni, mert én nem akarok gyerek. Ha átérezném akkor akarnék nem? Ez nem azt jelenti hogy visszamaradott vagyok, más iránt elég nagy empátiát tudok érezni.

2010. jan. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
54%

"te nem kedveled őket, nem lógsz velük minden nap."

És mi van az újszülöttel? Ő hogyan lógjon velük egész nap? Hm? félreérted, nem rólam van szó, és nem is rólad, hanem a kérdés feltevőjéről, és a leendő csemetéjéről...


"Ha már nem tudsz mást akkor ilyen szépek kell írni"

????? Esetleg odafigyelhetnél a helyesírásra....


"És ez neked biztos fáj, különben nem érdekelt volna hogy imádom a kutyákat. "

Igazat megvalva, még most sem érdekel -különösen, hogy hogyan érzel a kutyákkal kapcsolatosan...nem is kérdeztem, és nem is voltam rá kíváncsi...


"Szegény vagy ha neked nincs valamid amiért ennyire lelkesedhetsz. De ha van akkor meg maradj csöndben, mert ugyanúgy bármi bajod lehet tőle. "

Van és mérlegelni az előnyöket, hátrányokat veszélyeket és a lehetőségeket a legbölcsebb dolog! A kérdés feltevőjéről van szó, aki szeretne elővigyázatos lenni. Mivel ebben az esetben minimum 3 szereplős (ő, a kisgyerek, és a kutya) a történet -szerintem -nem csak a jó dolgokat kell felfedni előtte, hanem az általad nem igen preferált -árnyoldalakat is.

2010. jan. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
33%
Azért a kutyát altatják el mert ő támadt. Mert ő a "veszélyes" (az sosincs a hírekben hogy egyedül hagyták a gyerekkel, hogy bántották a suhancok és nem tudott elmenkülni, hogy láncra volt kötve!)! Mert az emberek többsége nem ért a kutyákhoz, mert akkor tudnák, hogy az állatban nincs gonszság, hogy ilyen tettet véghez vigyen! Mert az emberek szeirnt többet ér egy társuk mint egy kutya. Mert félnek hogy beteg. Mert ha túl durva az eset akkor lehet hogy idegrendszeri, amit nem lehet meggyógyítani. Mert azt hiszik hogy a kutya a hibás, noha máskor meg csak egy koszos állatnak tartják, de ilyenkor meg felruházzák emberi gonoszsággal és bűnösséggel, ahhoz bezzeg van elég okos. Csak az baj, hogy ez nem így van. A gazdája meg vesz egy másik kutyát és kezdi elölről. Mert ez egyszerűbb megoldás!
2010. jan. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
33%

Természetesen nincs gyerekem. Viszont a család nem csak azt jelenti ahol van. Mi ketten a párommal vagyunk egy CSALÁD! Azon kívül magam is voltam gyerek, nagy családban nőttem fel, és most is van számtalan gyerek a nagy családban. De ez MIND NEM SZÁMÍT. Mert ha nem örökölt rosszat a kutyád és rendesen van nevelve akkor tök mindegy hogy egyedül élsz vagy 10 gyerekkel, a kutya jól fog viselkedni! Azon kívül nem mentéség hogy valaki terhes, mert a kutya nevelésére akkor kell venni a fáradtságot amikor megérkezik a családba! Nem amikor a gyermek jön!


akkor talán ezt a részt kiemelném. Elnézést hogy elírok. Megint ez más nem akkor ebbe kapaszkodunk bele. Ha nem érdekel hogy érzek az állatok iránt akkor miért mondod hogy szerinted lenézem őket?

2010. jan. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
33%

meg ezt a részt


Hogy azt már ne is említsem, hogy nem adtam a kérdezőnek olyan tanácsot melyben pofonra bíztattam volna. A te másik vitapartnerednek aki veri a kutyáit, annak az írására reagáltam, hogy azért egy kis ráncigálás nem árt, de amit ő mond az már állatkínzás.

2010. jan. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kérdező, neveljétek meg a kutyátokat! A tacskó elég makacs fajta, többször hallottam hogy irányítja a családot! Rengeteg kutyás könyv van, videó, tv műsor erről! Azt tudnod kell, hogy a kutyának rossz így élni! Tegyétek a dolgokat rendbe minnél hamarabb és akkor nem lesz gond. Emellett majd a gyereket is meg kell nevelni hogy mit szabad a kutyával. De nem is muszáj nekik imádni egymást. Mondjuk ha öröklött dologról van szó akkor nem sok esélyed van. Nézz utána honnan van a kutya, milyen szülei voltak. Vihetitek iskolába is.


Pontosan hol is van itt - első tanácsomban (a többi nem neki szólt hanem neked) - a verésre bíztatás?

2010. jan. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, úgy látom, jó pár dologban egyet értünk:

1. szeretjük az állatokat (tök mindegy melyiket)

2. nem értjük, hogy miért a kutyát büntetik, ha támad


Csak a nevelésében nem értünk egyet:

Mikor 7 éves lettem a nagypapám ugyanúgy seprűnyéllel ütötte verte a saját kutyáit, ha még morogtak akkor is. Akkoriban ez bevett szokás volt, mert nem ismertek más lehetőséget, meg hát nem is akartak rá sok időt szánni. Manapság rengeteg kiadvány, videókazi, cd is fellelhető a piacon. Idő kell hozzá, akarat és elszántság. Viszont tény az, hogy nem csak kölyökkorban lehet nevelni, formálni egy kutyát - igaz akkor fogékonyabb és könnyebb - de érett korában is lehet, bár ehhez idő kell és némi kitartás.


Nyugodtan nézd meg holnap a spektum műsorát - a póráz két végénél - és nyugodtan leeshet az állad utána :) majd megyek és megtartom :)


OFF:

Amúgy hogy mások kannát dobálnak a kutya mellé/rá - hiánya díjnyertes kutyaiskola vagy bármi egyéb, az nem azt jelenti hogy mindenkinek a kútba kellene ugrania... ráadásul ilyen módon kinevelt akár díjnyertes kutyát biztosan nem tennék össze egy gyerekkel...tudod, mert eddig csak körülötte forgott a világ, a nap 24 órájában a gazdájáé volt, de ha megváltozik a szitú akkor átváltozik egy kisgyerekké, morcos, duzogós lesz ha nem vele lesz foglalkozva. Mint egy jól felkapott mai modell :)


OFF OFF OFF OFF

Amúgy a "család" kifejezésre még térjünk vissza egy kicsit. Ha a pároddal élsz együtt az nem azt jelenti, hogy családos ember vagy. Csak párban éltek, élettársi kapcsolatban vagytok, esetleg házastársiban. Gondolom nem kapsz családi pótlékot sem, hiszen csak családos szülők kaphatnak, akiknek van gyerekük. Jogszabály is kimondja, de ha nem szeretnél jogszabályokat olvasni, más helyen is írnak róla:

[link]

2010. jan. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
85%
ha megszületett a trónörökös akkor mutassátok meg egyböl a kutynak hagy szagolgassa körbe és ennyi de 3 ev alatt csak ismeritek már a kutyátokat! Majd látjátok hogy hogy reagál az új jövevényre:)
2010. jan. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!