Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan megszületik első babám...

Lassan megszületik első babám és van egy törpe tacsim, aki utálja az egész lépcsőházat és a gyerekeket sem szereti sajnos, meg úgy álltalában a családon kívül sem rajong senkiért. Lesz gond a baba születése után vele? .

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várnék. Nem szeretnék megválni tőle
2010. jan. 9. 10:35
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
68%

OFF:

"Láttál már kutyákat amint egymást vagy a kölykeiket fegyelmezik? Mert az százszor durvább mint pl egy pofon. Te minden erőszakot verésnek nézel rögtön? A falkavezérnek nem csak okosabbnak kell lenni, hanem erősebbnek is. Egy normális kutya nem félni fog tőleg ha megpöckölöd az orrát, hanem tisztelni fog. Mondjuk amit a vitapartnered mond az már tényleg durva. Igenis a kutyák az erőt is tisztelik, mert hiába vagy te olyan okos hogy pusztán ésszel megneveled, de ha ő nem tudja hogy erős vagy akkor nem fog abban bízni hogy megvéded, és ellátod őt. A falkában egy gyenge falkavezér nem jó, hogy fogja meg pl a zsákmány? Ahhoz nem elég az ész. Nekünk kell őt kutya módjára kezelni nem azt várni hogy ő viselkedik majd emberként és áhítattal bámul ránk mert olyan okosak vagyunk."


Most nem azért, de amit itt leírtál, ha kivetítjük a családi életre (férj-feleség -gyerek) eléggé elszomorító dolog :( és sajnos a mai társadalomban egy tipikus jelenség! Ilyen erővel ha egy nő szülési szabadságon van, akkor a férj megverheti, csak azért hogy fitoktassa az erejét?


ON:

" falkában egy gyenge falkavezér nem jó, hogy fogja meg pl a zsákmány? Ahhoz nem elég az ész"

Láttál már rigót (igaz nem kutya) buszmegállóban arra várva, hogy a beérkező busz a beton mélyedésében elhelyezett dióját feltörje?

Vagy természetfilmben,mikor kiválasszák az áldozatot, ahhoz is ész kell, mert nem a legerősebbet választják ki, és nem ész nélkül futkorásznak! :))) Na meg a csordáról való leválasztáshoz is ész kell...


"De ne hasonlítsd a kutyát az emberhez mert két különböző lény."

Szerintem mindannyian állatok vagyunk :) Eszünk -iszunk - élünk -szaporodunk - küzdünk (néha a munkahelyen egy másik állattal :))))) Vagy Te másnak mondanád magad? Ugyanúgy van veséd, gyomrod, csontod ...stb Vagy zöld gumiemberke vagy? :))) Esetleg gumimaci??? :)))

2010. jan. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
33%

Én farkasokról és kutyákról beszéltem nem oroszlánokról. "Kicsit" más a dolog. A hiúzok tudtommal magányosan élnek. Az oroszlánok falkában élnek de nem úgy mint a kutyák. A hímek nincsenek is a falkával sokszor. Csak a falka megvédése és a nemzés a dolguk. A farkasok viszont szoros kapcsolatban élnek és mindenből kiveszik a részük. Mindig a legjobbak a falkavezérek, és ez nem csak ahhoz kell hogy jó utódokat csináljanak, hanem hogy vezessék a falkát, és okos dolgokat találjanak ki ha arra van szükség.

És sajnálom :), de nem, ugyanúgy fogom imádni a kutyákat akkor is ha valamelyik letépi a karom. :) Egyrészt kutya nélkül nem nagyon megyek olyan helyre ahol ez megtörténhet, akkor pedig meg tudjuk magunkat védeni, négyen egy ellen csak-csak... Másrészt mivel kutyás vagyok, tisztában vagyok vele hogy akármit csinál a kutya, a gazdája a hibás. Szóval logikusabb lenne őt utálni. Nem vagyok olyan hogy hogy egy kuya miatt féljek az összes többitől, és tapasztalatom is van, mivel kutyás vagyok, hogy kiszűrjem a veszélyes helyzeteket.

Egyszer a szemem láttára kapta el a kutyám egy roti (nem azért mert nem hatékony, csak mert nem tudtam időben elengedni), úgy rázta mint a rongyot, a kutyám meg üvöltött... Ja és az ablakból röhögtek ránk a gazdik a kölykeikkel. És láss csodát, a másik legjobb barátunk egy roti, sem én nem utálom sem a kutyám nem fél tőle pedig ugyanúgy néz ki. Sőt egy szemernyi ellenérzés nincs bennem az illető kutya iránt sem, ellenben a gazdáját jól feljelentettem, és a kutyának lett jó helye. És nem akarok szentimentális lenni, de ez ezerszer jobban fájt, mintha engem bántott volna, szóval velem nem fog megtörténni az ami veled...

2010. jan. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
65%

És rigókról sem beszéltem, meg szülési szabadságon lévő nőkről.... Tudtotmmal egyikük sem falkában élő kutyaféle. Fent említettek nem érdekelnek és nem is értek hozzájuk, a kutyákhoz viszont igen és bírom hogy egy kutyafóbiás akar engem kioktatni mert nemtudom hány kutyát nem tudom mitől megmentett. Elnézést hogy én meg egész életemben kutyáztam, sőt kutyákból fogok diplomát szerezni nagy valószínűséggel...

És magamat pedig embernek vallom. A kutyákat pedig állatoknak. És nem gondolnám, hogy ez sértő, ez egy tény. Az nem elég hogy nekem is meg a kutyámnak is van veséje... Tudod itt egy kicsit nagyobb a különbség... Pl nem tudom te hogy vagy vele de én pl nem ösztönből szexelek mint egy kutya és nem azért hogy legyenek gyerekeim. Lehet hogy te így vagy vele. Bár sajnálatos, mert ha te nem vallod magad embernek és hacsak nem delfin vagy akkor nem élvezheted a szexet, és akkor nem tudod miből maradsz ki. :D Én nem azért élek hogy szaporodjak meg egyek-igyak. Nekem céljaim is vannak és nem az hogy ki ne haljon a fajom. Ez nem lenézés hanem így van. Mindezek ellenére többre tartom a legtöbb embernél a kutyáim, de ettől függetlenül ember vagyok ők meg kutyát.

Azon kívül nem beszélt senki rajtad kívül erőfitogtatásról. Arról beszéltem hogy amikor rosszat csinál a kiskutya akkor néha használ egy pofon vagy fenékre csapás. És a kutyák sem buliból fegyelmezik egymást és a kölykeiket (ezt sem értetted mert a szuka ugyanúgy megteheti) hanem mert valami rosszat csináltak.

Nem tudom minek képzeled magad, hogy itt okoskodsz, ráadásul még be is vallod hogy halvány gőzöd sincs valójában a témáról! Ezt nem lehet könyből, a szomszéd barátjának a lányának az ismerősének a kutyáján egy-két simogatás alatt megtanulni.

2010. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
68%

És mi lenne ha a gyerekedet kapná/ta volna/ el az a kutya, és nem a kutyádat? Akkor is így éreznél utána? Vagy az más lenne? hogyan néznél utána a gyereked szemébe, és hogyan mondanád el a többi kutyáról, hogy "nem kell félned szelíd"? Vagy ha nem lehetne utána visszavarni a hiányzó testrészt (kéz, kar, láb)? Ha egész életében nyomorék lenne? Utána is lenne arcod azt mondani, minden egyes kutyára, hogy én imádom őket? Ha nem lenne élettapasztalatod x évesen, hanem csak 6 éves lennél, akkor minden 4 lábon mászkáló állattól félnél! Ezt tutira mondom! Persze x évtizednyi tapasztalat után már könnyű okosnak lenni, de hidd el kiskorban Te is érzékenyebb voltál, és Te is összef*stad volna magad...


"Egyrészt kutya nélkül nem nagyon megyek olyan helyre ahol ez megtörténhet, akkor pedig meg tudjuk magunkat védeni, négyen egy ellen csak-csak..."

És ha úgy hozza a sors, hogy egyedül vagy, kutya és jó barátok nélkül, esetleg - ne adj Isten - egy falkával szemben (otthonról kitett csoporttá álló kutyákkal szemben)? Vagy egy kisgyerekkel a karodon?

2010. jan. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
33%

Figyelj, kutyanevelésbe születtem, nővérem által... És képzeld volt egy ház az utca sarkán és mindig rettegtem amikor arra kellett óvodába meg iskolába menni, mert mondták, hogy néha kijönnek onnan a fekete, közepes keverék kutyák! De képzeld otthon ugyanolyan boldogan játszottam a komondorral, később a rotikeverékkel, újfundlandival, malamuttal... Sőt az első kutyám közepes méretű és fekete. Persze egy harapás nagyobb trauma lenne, de mivel sokkal inkább tisztában voltam a kutyákkal akkor is, így nem hiszem hogy problémákat okozott volna. Vagy ha igen, akkor is felőttem volna egyszer és rájöttem volna hogy egy kutya nem a világ összes kutyája. Csak van aki nem hajlandó fejlődni. Ilyen formán szerelmem se legyen több mert az első becsapott vagyis azt hitte hogy be tud csapni... Utálnám a labdákat is, mert kiskoromban egyszer futottam utána és majdnem eltört a lábam. Sőt a traktoroktól is rettegnék, mert egyszer bevágtam a fejem, úgy hogy ömlött belőle a vér...

Sajnos nem tudok válaszolni, mert komolyan nem járok ilyen helyeken egyedül, így nem tudom megmondani mi lenne, de ismerve magam, a többi kutyát ugyanúgy szeretném utána is. Gyermeket pedig nem terveztem az életembe így érthető módon nem is fog ülni egy sem a karomon akit széntcincálhatnának a bevadult kóborkutyák. És mivel nem akarok gyereket így érthető módon nem nagyon rajongok értük szóval nem nagyon tudom magam beleképzelni. De azért mert bántanák a gyerekem ha lenne, nem utálnám szintén a többi kutyát. Az a gyerek baja ha nem tudja magát túltenni. Amúgy a környékünkön a kóborkutyák a legkedvesebbek, mert állandóan kint járnak, ismerkednek más kutyákkal, ismerik a környékbeli embereket, ellenben a gazdás kutyákkal, mert azokat még a kertből sem viszik ki.

Szóval én a kutyákat semmi áron nem hagyom cserben! Soha. Nem kell mentegetőzni, meg spekulálni hátha a végén elfogadnom hogy miért nem szereted a kutyákat mert ez Sosem fogom tudni elfogadni (ahogy valószínűleg te sem és mások sem azt, hogy én meg nem szeretem a gyerekeket és nem is kellenek). Csak nem kell jobban tudni mint akinek az élete a kutyázás...

2010. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
49%
Ja amúhgy mégegy érdekesség, hogy nem szeretem a szelíd kutyákat. Az az elvem hogy mindnekit szeressen a saját kutyája, nem bírom a mindnekit imádó kutyákat. Értelemszerűen az enyémek sem ilyenek. Nálam elvárás hogy mással ne foglalkozzon a kutya és ha az illető gyanús akkor ne gondolkozzon. Szal én más kutyájával nem nagyon foglalkozok és elvárom hogy kérdés nélkül az enyémmel sem foglalkozzanak. Csak arról jutott eszembe, hogy azt fogom-e mondani a gyereknek hogy "ez szelíd kutya". :D
2010. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
68%

"És rigókról sem beszéltem,"

Nem is állítottam, hogy beszéltél volna róluk! Néha nem árt olvasás közben odafigyelni...


"Elnézést hogy én meg egész életemben kutyáztam, sőt kutyákból fogok diplomát szerezni nagy valószínűséggel... "

És az életedet is úgy fogod befejezni, hogy egy kutya széttép, mert már annyira kutya b*zi lettél, hogy nem fogod majd érzékelni az esetleges veszélyt...mint "Steve Irwin és a rája esete"


"Pl nem tudom te hogy vagy vele de én pl nem ösztönből szexelek mint egy kutya és nem azért hogy legyenek gyerekeim"

Ó, édes, megsúgom: ösztönből...és ez így van rendjén. Csak azért nincsenek gyerek(ek) mert feltalálták a gumit, és a tabit! Vagy amikor elkezdtél érni serdülőkorban akkor véletlenül nem ösztönből feküdtél le a (z akkori) pároddal??? Hanem miért is? Hormon=ösztön. Gondolom nő vagy...akkor gondolkozz egy kicsit pasi aggyal is...hallottad már azt, hogy az "ivadékaimmal" beteríteni az egész világot? Szerinted a pasikat mi irányítja? Ezek után gondolod, hogy a fenti mondatod biztos megállja a helyét?


"Másrészt mivel kutyás vagyok, tisztában vagyok vele hogy akármit csinál a kutya, a gazdája a hibás. Szóval logikusabb lenne őt utálni."

Akkor miért nem a gazdát altatják el támadás esetén?


"Nem vagyok olyan hogy hogy egy kuya miatt féljek az összes többitől, és tapasztalatom is van, mivel kutyás vagyok, hogy kiszűrjem a veszélyes helyzeteket."

A híres utolsó mondatok....


"Én nem azért élek hogy szaporodjak meg egyek-igyak. Nekem céljaim is vannak és nem az hogy ki ne haljon a fajom. "

Kedves, hallottál már a "maslow hierarchia"-ról? Úgy látszik még nem, mert akkor illene tájékozódnod:

[link]

Látod? Még saját magaddal, illetve a fiziológiáddal sem vagy tisztába, így hogyan érthetnél meg akár mást is? Mit csinálnál egy lakatlan szigeten egymagad? csak nem ennél és innál?


"ki ne haljon a fajom" Ösztön-hormon. Rémlik? A természet által programozva vagyunk mindannyian...


"Nem tudom minek képzeled magad, hogy itt okoskodsz, ráadásul még be is vallod hogy halvány gőzöd sincs valójában a témáról!"

Megint csak nem ártana odafigyelni olvasás közben, mert egy szóval sem mondtam, hogy nincs hozzá halvány gőzöm! Nem kellene olyat látni, ami nincs is ott... én sem tudom hogy te minek képzeled magad, hogy itt olyan tanácsot is adsz valakinek (főleg egy várandós kismamának), hogy üsse/verje meg a házi kedvencét, ha ő nem úgy viselkedik ahogy a gazdája elvárná, főleg úgy hogy van más nevelési LEHETŐSÉG is! Nem ártana még jó pár ilyen témába vágó könyvet olvasni -mert a válaszaidból adódóan a szövegértelmezés még nehezen megy!

2010. jan. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
33%

NA MOSTMÁR ELÉG LEGYEN! Senki nem beszélt verésről csak az egyik vitapartnered! Én indokolt esetben törénő negatív megerősítésről beszéltem, ami lehet egy pofon, tasli, ijesztő zaj csapása stb! Tanulj meg olvasni! És ha én nem beszéltem rogókról meg mifenékről akkor te se hozd szóba, mert semmi köze a kutyákhoz! Meg oroszlánok meg hiúzok mi? Nézz már utána és kiderül hogy mit beszélsz!

Öszön az alapja a szexnek, viszont én nem vagyok kutya aki fel nyársalja magát a kerítésre a szex miatt! A kutya amikor tüzel akkor csinálja és kész! Érted? Nem érdekli ha beteg, ha nincs gadzája, ha a kölykei meghalnak! És a kan is ilyen. Ha ott a tüzelő szuka akkor csinálja! Azért tudodén itt van egy kis különbség. Lehet hogy alapja az ösztön de én tudok gondolkozni, hogy most nem, mert nincs gumi, vagy mert a vonaton vagyunk! Én azért csinálom hogy élvezzem a szerelmemmel. A kutya nem szerelmes és fáj is neki legtöbbször! Erre egy kutya nem képes mert nem is kell neki annak lennie. Szóval ne lehet hogy te egynlő szinten vagy a kutyával, de én nem, ebben a témában nem! És ha én úgy döntök, hogy nem szülök akkor nem fogok szülni (fajfentartás), ellenben a kutyával! Ja én nem fogom fűvel-fával csinálni, mint egy kutya. Lehet hogy te ilyen vagy de mindenki.

Látom a piramist, alul vannak az alapvető dolgok. Ennem muszáj ha meg akarom valósítani a dolgokat, csakhogy nem ezért élek, és nem azért hogy szaporodjak. Azon kívül ez csak egy elképzelés mint írja, nem biztos hogy így is van, nem egy általános szabály.

Érdekes mégis te vagy az akit megharapott egy kutya :D Engem meg még soha, pedig többel találkoztam mint, hiszen te nem kedveled őket, nem lógsz velük minden nap. És mint már mondtam a saját kutyáimon kívül csak kutyás helyeken, táborokban, iskolában találkozom más kutyákkal. És nem a pusztában élek hanem egy vasútállomás mellett egy nagy városban, szal nemh iszem hogy megvadult falkák mászkálnának feltűnés nélkül. :) Szal ez így nem fog összejönni. :) Amúgy az ilyen undokságot megérzik a kutyák, szal vigyázz velük továbbra is. :D Ha már nem tudsz mást akkor ilyen szépek kell írni. De sajnos több kutyám, mások kutyái, képzettségem, okos emberek, elismerései, kutyás versenyek eredményei nem téged igazolnak. :) Én nem kiönyvből tanultam kutyázni, azokat csak utána olvaastam el és nem három kutyán alkalmaztam.

2010. jan. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
33%
És tudod nekem legalább van hivatásom, hobbim! Van szenvedélyem! Ha abba halok bele akkor is! Én nem vagyok ilyen gyáva, hogy egy db kutya miatt megfosztom magam ettől a jótól... Én nem fogom a háztartásban végezni, önmegvalósítás összeomlásának helyrehozásaként kölyköket büfiztetve, mert vannak valakik akikért élek! És ez neked biztos fáj, különben nem érdekelt volna hogy imádom a kutyákat. Szegény vagy ha neked nincs valamid amiért ennyire lelkesedhetsz. De ha van akkor meg maradj csöndben, mert ugyanúgy bármi bajod lehet tőle. :)
2010. jan. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
33%
Persze könnyebb a szerencsétlen, láncravert, nem nevelt, kutyát bántani! A gazda meg majd vesz másikat! Igen a kutya olyan gonoszu és úgy utál téged hogy széttép. Nem a rossz idegrendszere, rossz tapasztalatok miatt! Ne aggódj, az ilyen szerencsétleg állatok gazdáját szivesen lelőném! Csak az emberek olyan önteltek és lusták, hogy egyszerűbb a "gyilkos fegyvert elkobozni" mint helyrehozni a dolokat. Remélem nem gonodoltad komolyan, hogy nem érted miért nem a gazdát bántják ha ő s hibás... Mert nagyon durva tévképzeteid vannak ha a kutyát hibáztatod. Ő csak elsült. De a gazda nyomja meg a ravaszt.
2010. jan. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!