Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyukámat...

Hogyan vegyem rá anyukámat egy kiskutyára? Sajnos egyszer már elszúrtam. Többi lent.

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kölyök husky-t, már 12 éves korom óta. Van egy nagy kutyusunk, ő mellé hozzánk keveredett egy kutyus. Anyukám beleegyezett a megtartásába, csak sajnos sokat nem foglalkoztam vele, így elkerült. Nagyon rossz volt, és egy életre megtanultam a leckét, de félek, hogy anyu ebbe már nem menne bele, és elutasítja (jogosan). Hogy vehetném rá/győzhetném meg róla, hogy tanultam az esetből, és, hogy kész vagyok rá? 17/L
2014. júl. 19. 15:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem kéne parasztkodni vele ő csak szeretne valamit megtudni és amugy én ezt már egyszer tuléltem a nyuszimmal szerettem volna nyuszit és anya nem engedte és addig csesztettem amég megengedte avval a kitözéssel hogy én gondozom és én veszem meg és ez mind sikerült nekedis ezt ajánlom:D
2014. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én vagyok az 5ös válaszoló.

A kutyádról tényleg nem tudok semmit. Rólad viszont sok mindent. Volt egy kutyád, de te meguntad, vagy csak nem tetszett már és ezért magasról tettél rá. Felelőtlen állattartó vagy, aki nem érdemli meg, hogy más élőlényt gondozzon. Egy élő állat nem egy plüsskutya, akit ha megunsz, a sarokba állíthatsz, vagy kidobhatod. Ha szerinted ez miatt a véleményem miatt én sz.r alak vagyok, akkor tudod mit?! Sz.r alak vagyok, büszkén vállalom! :)

2014. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%

Foglalkozz sokat a jelenlegi kutyáddal, hogy lássa, hogy tudsz felelősséget vállalni. Ne másikat akarj. A husky amúgy sem épp gyerekjáték. Ha ráunsz és vele sem foglalkozol, akkor rombolni fog vagy szökni és ez sem a kutyának, sem nektek nem lesz jó. Majd ha sikerült megnevelned a jelenlegit és lesz elég felelősséged, akkor megbeszéled anyuddal és ha látja rajtad, hogy komolyan gondolod biztosan megfogja engedni.


Off

Akik azt mondták, hogy nem való erre az éghajlatra, szóljanak a kutyáimnak legközelebb, hogy ne napozzanak már ennyit.:)

[link]

2014. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Fogalmad sincs az életemről, és az sem igaz, hogy meguntam, vagy hogy nem tetszett. Ezt is te találtad ki, de ha neked ezzel a tudattal jobb, akkor oké. Szerintem semmilyen magyarázkodással nem tartozom neked, tanácsot kértem, nem flegmázást. Parasztkodásról meg annyit, hogy ahogy te, énis úgy.:)


Többi válaszolónak köszönöm :)

2014. júl. 19. 23:26
 15/17 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak a kutyáid utolsó! :)
2014. júl. 19. 23:27
 16/17 anonim ***** válasza:
74%

12 éves gyerektől azért ne várjuk már el,hogy felelős állattartó lesz.Sőt,egy gyerektől sem.Minden ilyen állat a szülő felelőssége,és amelyik szülő ezzel nincs tisztában,az hülye!


Ennek ellenére én is azt mondom,hogy ne akarj még egy kutyát.Husky-t meg főleg ne. 17 éves vagy.Nemsokára,végzel a suliban,mész tovább tanulni,vagy dolgozol,meg jönnek a bulik,meg a pasik.

A kutya 10-15 évig számít rád. 2 kutya mindig nagyobb gond,mint egy kutya.Ha anyukád nem akarja (mivel rá maradna előbb utóbb a második is) akkor törődj bele.Ha lesz majd saját kereseted,lakásod,házad,akkor majd veszel magadnak kutyát.Ja,meg nem két fillér egy törzskönyves,fajtatiszta,egészséges husky.

2014. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én már 12 éves koromnál sokkal előbb is tisztességesen gondoztam a háziállatomat. (Oké, az nem kutya volt, de akkor is gondoztam!)

Ha a szülő normálisan megneveli a gyerekét, akkor tud gondoskodni a saját háziállatáról, főleg 12 évesen, nem beszélve 17 évesen!

Még meg sem kaptad azt a csóró kutyát és máris felelőtlen voltál... Pont azért, amit az előző hozzászólók is írtak. Még 1 vagy max 2 éved van és ki tudja merre sodor az élet, a kutya nem 1 évre szóló unaloműző...

Mellesleg én sose voltam paraszt, az te voltál. ;) Én csak elmondtam a véleményemet, szerintem teljesen normális hangnemben, nem anyázva. De nem fogok egy hormonzavaros kamasszal vitázni. :D

2014. júl. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!