Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff vagy doberman?

Amstaff vagy doberman?

Figyelt kérdés
Mind a kettő fajta nagyon tetszik. Sajnos sok ilyen fajtával még nem találkoztam, mert az ismeröseim közül senkinek sincs sajnos... És azt szeretném kérdezi, olyanoktól, akik ismetrik mind kettő fajtát, hogy mik a különbségek köztük? Melyik jobban tanítható, játékosabb, több mozgásra van szüksége, család szeretőbb, melyik engedelmesebb. És, melyik félelmetesebb, ezt ugy értem, hogy melyiktől félnek jobban, a rossz emberek pl. betörök. Jó, tudom ha nagyon beakarnak törni, ugyis betörnek, és a kutyát megölhetik, de ismerösöm mondta, ha valami félelmetesebb nagytestű kutya van a háznál, akkor inkább keresnek egy "könnyebben" feltörhető házat... Persze, most nem azért kell kutya, hogy ne törjenek be, de ezis szempont lenne, hogy melyik lenne a félelmetesebb...
2010. jan. 9. 13:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Én csak annyit tudok mondani, hogy dobermann! Erős, okos, félelmetes (vágott fül+farok, nálam nem kínzás), gyönyörű! Az amstaff is, de nekem a dobi a kedvencem. Szerintem közel azonosak a tulajdonságaik.
2010. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem kínzás ha levágják a farkát, fülét... Füllel-farokkal is gyönyörű a dobermann... Bár bevallom én a németjuhászt szeretem, de a 2 közül inkább amstaff kéne, mert olyanom még nem volt...
2010. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk mindkettő volt, és mindkettőt szerettem. Sokban hasonlít a két kutya, mindkettőhöz erős kezű, következetes gazdi kell, de mindkét kutya igazi családtaggá válik, ha sokat, és jól foglalkoznak vele.


A dobi szerintem csökönyösebb jószág, mint az amstaff, kevésbé "stréber", viszont ő is tanulékony, ha jó irányból közelíted meg a tanítását. Szerintem mozgékonyabb is az amstaffnál, sőt, kifejezetten igényli is a sok mozgást. Az amstaff higgadtabb kutya, de ugyanolyan domináns természetű, mint a dobi, sőt...


Mindkét kutya nagyon okos, és mindkettő remek házőrző. A dobi talán többet szalad, de az amstaff is bőszen őrzi a területét. Szerintem az amstaff félelmetesebbnek hat, bár felfogás kérdése... A mi amstaffunk egyszer "megfogta" az egyik ismerőst, aki nem csöngetett, csak bejött a kapun... Nem bántotta, csak ráfogott a karjára, és nem eresztette el addig, amíg ki nem jöttünk a házból, és fel nem szólítottuk rá. Nem tanította rá senki, teljesen "magától" csinálta. Az ismerősnek a haja szála sem görbült, de utólag azt mondta, hogy ha mozdulni akart, a kutya erősebben szorította, és morgott. Miután azonban már mi is ott voltunk, szent lett a béke, még a farokcsonkját is csóválta...


Az, hogy melyik családszeretőbb, arra azért nehéz válaszolni, mert mindkét kutyus eléggé egygazdás, és szüksége van arra, hogy határozott helye legyen a családi hierarchiában. Az amstaffnak eléggé magas a fájdalomküszöbe, ez akkor lehet előny, ha a gyerkőcök nyúzzák őt. Kutyákról lévén szó, mindkettő családcentrikus, és igényli, hogy aktívan részt vegyen a körülötte élők életében.

Családi kutyának én inkább a dobit ajánlom, lévén ő a játékosabb kutyus. Az amstaff komolyabb lélek, a dobi bohóc.


Bármelyik kutya mellett döntesz is, nagyon fontos, hogy megbízható tenyésztőtől vásárold meg a leendő családtagot! Ugyanis a kiegyensúlyozott, jó idegrendszer ezeknél a kutyáknál elengedhetetlen. Egy rossz idewgrendszerű kutya a családban, akár dobi, akár amstaff, tragédiához vezethet!

2010. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2010. jan. 9. 14:18
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Nekem dobim van, fajtamentőktől hoztuk el. Gyönyörű, erős kiállású kutya. Erős kézzel kell vele bánni, de imádom és ő is engem. :) Ha a doberman mellett döntesz tuti, h nem bánod meg! :)
2010. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

EGYIK SE! mind a kettő egy rakás szar! nem kell itt a duma hogy.... gondolom verekedtetni akarod! tehát neked kutya nem való!! Az ilyen kistermetű kutyákat ajánlom számodra pl: pincsi sicu westi... stb ez ilyen semmirevalóknak való, döbsz neki egy kis kaját és kész is, jah és aki meg be akar törni az amstaffot és a dobbermant lefújja vagy leüti

a kisseb kutyába meg belerug egyet és felfordul.... hát nem ugyanaz? .... ne hogy merjél venni! lehet lepontozni ,de akkor is igazam van.

2010. márc. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Verekedtetni? Hát igen... most lebuktam!! Te figyelj már! Miből gondolod, hogy én bántani akarom a kutyát, vagy más kutyáját??? Ismersz te Engem? Ezekszerint nem, mert én nagy állatvédő vagyok, és azokat, akik harcoltatják a kutyákat, én zárnám be egy oroszlánnal teli ketrecbe... Különben dobermant mlg nem hallottam harcoltatni... de hát Te tudod, biztos Te csinálod!
2010. márc. 9. 15:37
 8/18 anonim ***** válasza:

ha az amstaff és a dobi tulajdonságát összekeverjük akkor egy sokkkal jobb kutya jön ki :)


cane corso


[link]


egy kép rola .....


a corso furge és lista is egyben

nekem is van.

minimálisan nyáladzik szoval nem is.


még egy kép:


[link]


ennek kupírozhatod a fülét de hagyhatod lelógva.

így is ugy is félelmetes.

viszont ha egy dobit nem kupírozod ugy néz ki mint egy kopó vagy egy fekete vizsla.

a staffi sztem pici. vagyis kistermetü és könnyü feldönteni .....

szoval inkább corso

2010. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mit jelent z, hogy kisméretű? dobermanhoz képest mekkora? És mi az, hogy feldönteni?
2010. márc. 9. 15:43
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Jó buta vagy.. ilyen hülyének kutya nem való... aki egyet ért velem tegyen x-et ( állítom egy kis tizenvalahány éves porbafingó vagy akinek a kkhhuurva szülei kinnyyalják a segét.
2010. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!