Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff vagy doberman?

Amstaff vagy doberman?

Figyelt kérdés
Mind a kettő fajta nagyon tetszik. Sajnos sok ilyen fajtával még nem találkoztam, mert az ismeröseim közül senkinek sincs sajnos... És azt szeretném kérdezi, olyanoktól, akik ismetrik mind kettő fajtát, hogy mik a különbségek köztük? Melyik jobban tanítható, játékosabb, több mozgásra van szüksége, család szeretőbb, melyik engedelmesebb. És, melyik félelmetesebb, ezt ugy értem, hogy melyiktől félnek jobban, a rossz emberek pl. betörök. Jó, tudom ha nagyon beakarnak törni, ugyis betörnek, és a kutyát megölhetik, de ismerösöm mondta, ha valami félelmetesebb nagytestű kutya van a háznál, akkor inkább keresnek egy "könnyebben" feltörhető házat... Persze, most nem azért kell kutya, hogy ne törjenek be, de ezis szempont lenne, hogy melyik lenne a félelmetesebb...
2010. jan. 9. 13:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ilyen hülye ne adjon válaszokat... Mert neki az internet NEM való!
2010. márc. 9. 17:36
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Amstaffokkal foglalkozom, valamint kutyakiképzéssel. Dolgoztam mindkét fajtával már. Az amstaff nehezebben képezhető, az általam képzett kutyák -beleértve a saját 4 staffimet is- játékkal nem nagyon voltak motiválhatóak. Ellenben kajával nagyon jól. Náluk a hasukon át vezet az út a jól képzett kutyáig...persze vannak kivételek. Nagyszerű családi kutyák, ha: jó helyről, eredményes szülőktől származik, jól szocializált, stb.) Remek őrző-védő kutya válhat belőle, ha a gazdi rászánja az időt. Okos kutyák nagyon, szeretnek dolgozni. Az, hogy könnyen ledönthető a lábáról: CÁFOLOM!!! Lehet hozzám jelentkezni csibészelésre, megnézzük ki lesz ledöntve a lábáról: az ember, vagy a kutya. Megválaszolom előre: az ember!!!


Dobermanról nincsen tapasztalom, mint családi kutya. Kiképzése viszont valamivel könnyebb, mint a staffié. Ő is, mint a staffi, határozott kezet igényel, olyan gazdát, aki pontosan tudja, hogy mik az elvárásai vele szemben. Elég játékos kutya, könnyen motiválható egy labdával is, vagy jutalomfalattal. Kitűnő őrző-védő kutyává képezhető. Örömmel tanul, alig várja, hogy dolgozhasson a gazdájával együtt. Nagyon okos kutyáknak tartom őket.

2010. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. márc. 9. 20:32
 14/18 anonim ***** válasza:
50%
szia nekem dobermannom van a barátnömnek meg amstaff háát a véleményem szerint a dobim 100% könnyebben kezelhető barátságosabb és szerintem családba jobban való!a barátnőm kutyája bűn rossz akármit csinálnak vele nem használ széttép mindent ugrál össze pisál mindent persze lehet ,hogy nevelés kérdése én úgy látom redessen nevelik (probálják)ha rám hallgatsz a dobi szebb is és okosabb kutyus is
2010. márc. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

11.18

Melyik kennelből származik a barátnőd amstaffja??? Ha jó helyről, jó idegrendszerű, eredményes szülőktől származik, valamint jól szocializált és rendszeresen van mozgatva, foglalkoztatva, biztos, hogy nem jellemzőek rá az adott tulajdonságok, amiket Te leírtál. Kivéve talán az ugrálást, néha az enyémek is ugrálnak, de ha egyszer kifejezem a nem tetszésem a dolog iránt, rá is hagyják. Minden kutya hamar el tudja magát unni, ha nincs kellőképpen foglalkozva vele.


Minden nevelés kérdése, azt jól írtad... De ha egyszer az ember elkezdi, azt komolyan kell vennie (nemcsak neki, hanem a család minden tagjának) és nem szabad pár hónap után feladni. Főleg nem egy stafford, vagy doberman esetében.

Ha pedig nem tud vele kellőképpen foglalkozni, vegyen egy labradort, vagy valami hasonló fajtát, ami könnyebben kezelhető és jóval "egyszerűbb" kutya.

2010. márc. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
A fül, farok csonkítást KUPíROZÁSnak hívják!!!!!xD Szerintem amstaff!!! Dobim, még nem volt, de azt olvastam , hogy agresszívak!!!:/
2010. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
szerintem a doberman is nagyon okos kutya de én nekem a amstaff jobban bejön okos és tényleg csak nevelés kérdése és is akarok jövőre egy amstaffot de ahogy neked jobban tetszik itt senki nem fogja helyetted eldönteni te döntessz!!d szerintem amstaff.
2010. dec. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
AMSTAFF!
2011. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!